365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcüklü öğrencilere karneler protokolden

Gölcüklü öğrencilere karneler protokolden

14 Haziran 2019 Saat: 15:48
Gölcüklü öğrencilere karneler protokolden
Gölcüklü öğrencilere karneler protokolden

İlçemizde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın kapanış programı, dün protokolün katılımı ile Değirmendere Müfit Saner İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Yapılan tören ile öğrenciler karnelerini protokolün elinden aldı. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın son ders zili, tüm ülkemizde dün çaldı ve öğrenciler, sonraki eğitim dönemine kadar tatile girdi. İlçemizde de Değirmendere Müfit Saner İlkokulu’nda gerçekleştirilen dönem sonu programına Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, velileri ve davetliler katılım gösterdi.

‘GİZLİ KALAN YETENEKLER TOPLUM İÇİN ZİYANDIR’

Gerçekleştirilen programda ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu. İlk konuşmayı yapan Okul Müdürü Ramazan Açıkgöz, “Sevgili öğrenciler; öğretmenlerinizin eğitim sürecinde çok önemli bir yeri vardır. Bunun bilincinde olarak birlikte çalıştığımız süre içinde sizlere en iyiyi, en doğruyu ve en güzeli vermeye çalıştık. Sizlerle yorulup sizin tatlı bakışlarınızla dinlendik. Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerinizi ortaya çıkarıp geliştirmeye gayret ettik. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri, toplum için ziyan ve israftır. Esas olan, bireyin kabiliyetine yön verip üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer hayatınıza bir pencere açıp temelinize birkaç damla su, ufkunuza bir tutam ışık olduysak ne mutlu bize” dedi.

‘İNSANA, LAYIK OLDUĞU DEĞERİ KAZANDIRMA ÇABASI’

Sözlerine devam eden Müdür Açıkgöz, “Hayatınız boyunca sürekli okuyun. Kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevip yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı saygılı olun. Eğitim ve öğretim, alemin gözbebeği olan insana, layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır” dedi.

‘AMAÇ BİLGİ BİRİKİMİYLE DONANMANIZ’

Açıkgöz sözlerinin devamında, “Biz öğretmenlerin yegane gayesi, özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlakı sizlere aşılamaktır. İlim, kendini bilmeyen insanların elinde bir kötülük aracı haline gelir. Bu sebeple bizler için ilk amaç, sizin öncelikle kendinize layık birer kişi olmanız, sonra bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanmanızdır. Ailenizi ve bizi sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz dileklerimle sözlerime son verirken bir yıl boyunca başarılı olmak için çaba gösteren siz sevgili öğrencilerimize, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve tüm misafirlerimize saygılar sunuyorum” dedi.

‘İLKOKUL, ÇOCUKLARIMIZIN BİLGİLERİNİN YARIŞTIĞI YER DEĞİL’

Ardından sözü alan Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, “Çocuklar bugün karneleri alıyor. Bir sene boyunca sınıf, kitap, program dedik. Dileğim odur ki bir sene boyunca öğretmenlerimiz çocuklarımızı eğitti. Herkese iyi tatiller diliyorum. İlkokul, çocuklarımızın bilgilerinin yarıştığı yer değil, kişilik ve ahlakının şekillendiği yerdir. Günlük yerel adap ve muaşeret, tavır ve güzelliği öğrendiği yerdir. Karneler, sadece öğrencinin değil, sizlerin ve bizlerin de karnesidir. Hep beraber bu sonuca ulaştık. Çocukları eleştirmeyin, kimseyle yarıştırmayın. Öğrencilere okul idareleri tarafından, bakanlığımız tarafından verilen bir talimat var. Güzel şeylerle meşgul olun. Satranç oynayın, film izleyin, ailenizle birlikte eylemler yapın. İyi dilek ve temennilerimizle birlikte Gölcük’te akademik anlamda başarılı bir yılı geride bıraktı. Tüm camiamıza iyi tatiller diliyorum” dedi.

‘EĞİTİMİN MUHATABI İNSANDIR’

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın son günündeyiz. Çocukluğumuzda yaşadığımız heyecanı şimdi sizin hissettiğinizi biliyorum. Karne heyecanı yaşıyorsunuz. Önünüzde yaz tatili var. Eğitimin muhatabı insandır. Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine yetişmesiyle Türkiye yükselecektir. Bunu da pırıl pırıl gençlerimiz başaracaktır. Bu yolda gayret gösteren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de eğitimin sadece bir şeyleri öğrenmek olmadığını, hayata hazırlık amacını taşıdığını unutmayarak yaz döneminde sosyal faaliyetlerle vakit geçirmeyi hatırlatmak istiyorum. Karnelerinizin hayırlı olmasını diliyor, hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

‘KARNEYİ ALMAYI HAK ETTİNİZ’

Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, “Bugün bir eğitim ve öğretim döneminin son günündeyiz. Artık tatil başlıyor. Bir dönem boyunca soğuk sıcak demeden okula devam ettiniz, ödevlerinizi yaptınız. Bugün bunun emeği olan karneyi almayı hak ettiniz. Güzelce dinlenin, rahatlayın. Farklı aktiviteler yapın, hikayeler okuyun, bilgisayar ve televizyon başında vakit geçirmeyin. Doğa ile iç içe olun. Tatilde güzel ve başarılı günler diliyorum. Çocuklarımızın bugünlere gelmesinde önemi olan öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarla bütün oldunuz. Değerli velilerimiz, çocuklarımızın dijital ortamda kaybolmasına izin vermemeliler. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

KARNELER DAĞITILDI

Konuşmaların ardından okul öğrencileri, halk oyunları gösterilerinde bulundu ve koro halinde şarkılar söyledi. Ardından öğrenciler sınıflarına geçerek karnelerini aldı. Protokol üyeleri, sınıflara geçerek öğrencilere karnelerini dağıttı ve böylelikle öğrenciler için yaz tatili başlamış oldu.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑