365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İZSANDER mezunları buluşturdu

İZSANDER, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde 18’inci pilav gününde mezunları bir araya getirdi

16 Haziran 2019 Saat: 14:18
İZSANDER mezunları buluşturdu
İZSANDER mezunları buluşturdu

İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği (İZSANDER) İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde 18’inci pilav gününde mezunları bir araya getirdi. İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş ve İZSANDER Başkanı Halil Atay’ın ev sahipliğinde okul bahçesinde gerçekleştirilen pilav gününe Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkan Yardımcısı Harun Yıldız, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, AK Parti’nin İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, STK temsilcileri ve muzunlar katıldı.

‘İZSANDER OLARAK BİR EKİBİZ’

Programın açılış konuşmasını yapan İZSANDER Başkanı Halil Atay, “Biz 2011 yılında derneğimizde görev almaya başladık. Gönüllülük esası üzerinden çalışmaya devam ediyoruz. Okulumuzun mezunu olan Tahir Büyükakın’ı genel sekreter olduğu dönemde kendisini ziyaret ettik. Kendisinden yönetim anlamında yardım istedik. Kendisi de bizlere ve eğitim kurumlarına desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Biz İZSANDER olarak bir ekibiz. Her işimizde birlikte hareket ediyoruz. Arkamızda bu okuldan mezun olmuş kahramanlarımız var. Bu güne kadar eski başkanlarımıza, yönetimlerine, tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘ETKİNLİKLERDE BAŞROL ALIYOR’

Atay’ın ardından kürsüye gelen İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Aktaş, “74 yıllık bir deneyime sahip olan İzmit Sanat Okulu’nun bu güzel buluşma günün bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğer bugün Kocaeli bir sanayi kenti ise okulumuzun mezunlarının payı gerçekten çok büyüktür. Derneğimiz İZSANDER ile öğrencilerimize hayatlarında destek olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin ülkelerine ve ailelerine faydalı olmalarını istiyoruz. İZSANDER gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerde başrol alıyor” dedi.

‘MESLEK LİSELERİ TEŞVİK EDİLİYOR’

Aktaş’ın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “1986 mezunuyum ben. Aradan 33 sene geçmiş. İnsan duygulanıyor. Bu okul bizlere ve şehrimize çok şeyler kattı. İzmit Endüstri Meslek Lisesi bu kentin çok değerli bir markasıdır. Bizler bundan sonraki süreçte de elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de, “Ben bu okuldan mezun olmadım ama meslek lisesinden mezun olmanın gururunu hep yaşadım. Yıllarca meslek liselerinin önü kesildi. Artık meslek liseleri teşvik ediliyor. Meslek liseleri bizim için önemli. Sanayimizin bel kemiğini meslek liseleri oluşturuyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑