365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Operatörlerin sorumluluğu var’

‘Operatörlerin sorumluluğu var’

16 Haziran 2019 Saat: 16:16
‘Operatörlerin sorumluluğu var’
‘Operatörlerin sorumluluğu var’

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gölcük Şubesi Başkanı Muhterem Aslan, mobil telefon operatörlerinden yapılan satın alma işlemlerinde operatörlerin rolü ile ilgili bazı bilgiler verdi. Başkan Aslan, “Operatörlerin sorumluluğu var” dedi. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gölcük Şubesi Başkanı Muhterem Aslan, mobil telefonlar üzerinden yapılan satın alım işlemlerinde mobil operatörlerin sorumluluğu olup olmadığı hakkında bazı bilgiler verdi. Başkan Aslan, konu ile ilgili açıklamasında, “Gelişen teknoloji ile birlikte artık evlerimizde kullandığımız telefonlar, ceplerimize kadar geldi. Bununla birlikte, artık telefonlarımız üzerinden oyun, müzik gibi birçok şeyi satın almamız da mümkün. Sunulan bu tür hizmetlerde mobil operatörlerin sorumluluğu olup olmadığını tüketiciler merak ediyor” ifadelerine yer verdi.

‘MEVZUATA UYGUN HAREKET EDİLMELİ’

Sözlerine devam eden Başkan Aslan, “Mobil operatörlerin satın alımlarda sorumluluğu bulunuyor. GSM şebekeleri üzerinden sağlanan katma değerli hizmetlerde, hizmetin içeriği veya mobil şebekelerde kullanımı için gerekli altyapı ve yazılımın içerik sağlayıcı üçüncü firmalardan alındığı ve hizmetten elde edilen gelirlerin belli oranlarda paylaşıldığı model ağırlıklı olarak kullanılıyor. Katma değerli hizmetlerin tüketicilerle abonelik sözleşmesi yolu ile veya tekil içerik satın alınması durumunda mesafeli sözleşme akdedilmek suretiyle sunulmasından ötürü ilgili mevzuatlara uygun hareket edilmelidir” dedi.

‘SORUMLULUK, YÖNETMELİKTE İFADE EDİLİYOR’

Başkan Çanakçı, açıklamasının sonunda ise, “İlgili yönetmelikte yer alan maddede, elektronik haberleşme sektöründe faaliyette bulunan sağlayıcıların, katma değerli haberleşme hizmeti sunan sağlayıcılar ile birlikte bu hizmetlerin sunulmasından sorumlu olduğu belirtiliyor. Böylelikle mobil operatörlerin de sorumluluğu, bu noktada ifade ediliyor. Gelişen teknoloji ile birlikte tüketici haklarının ortaya çıktığı alanlar da artış gösterdi. Biz her zaman söylediğimiz gibi tüketicilerimize, yaptıkları alışverişlerde dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatıyoruz” ifadelerini kullandı.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑