365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Okuma Sanatı’ndan Anne Kütüphanesi

Okuma Sanatı öncülüğünde Dilovası Merhum Hacı Mustafa Gümüş adına kurulan Anne Kütüphanesi düzenlenen törenle açıldı

16 Haziran 2019 Saat: 16:26
Okuma Sanatı’ndan Anne Kütüphanesi
Okuma Sanatı’ndan Anne Kütüphanesi

Dilovası Merhum Hacı Mustafa Gümüş adına kurulan Anne Kütüphanesi açılışı Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve eşi Sevim Alkan, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Okuma Sanatı Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ve Nene Hatun Anaokulu Müdürü İsmail Günay'ın katılımıyla gerçekleşti.

KADINLAR FAYDALANACAK

Okuma Sanatı Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, bu anlamlı projeyle ilgili şu bilgileri aktardı: “Nene Hatun Anaokulu’nda belirlenen bir sınıfı Anne Kütüphanesi için Şennur Zengin, babası Hacı Mustafa Gümüş adına yaptırmış ve Okuma Sanatının da kitap desteği ile Dilovası annelerine armağan etmiştir. Amacımız; Anne Kütüphanesi’nin kurulması ile okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılan annelere aynı zamanda çeşitli etkinlikler düzenleyip toplumda kadının daha aktif ve mutlu olması halinde ailenin de mutlu ve huzurlu olmasında önemli bir etken olduğunu düşünerek yapılan çalışmalardan kadınlarımızın faydalanması amaçlanmaktadır.”

DAHA SOSYAL OLACAKLAR

Bu projenin aileyi yeniden yapılandırmaya ve topluma katkı sunmaya teşvik edici olduğunu kaydeden Yazıcı, “Yaptıkları ve yapacakları etkinlikler ve kurmuş oldukları Anne Kütüphanesi çerçevesinde kadınlar daha sosyal olacak, sorunlarını ve sevinçlerini paylaşabilecektir. Sorunlarına çözüm yolları üretebilecek, katıldıkları el sanatları derslerinde yeteneklerini keşfedip daha iyi hale getireceklerdir. Ortaya çıkan ürünlerin satışından elde edilen gelirin Dilovası bölgesinde ihtiyaç sahibi bir okula kütüphane kurulması için kullanılmasından sorumlu olarak,  hem üretim bilincinde olup hem de topluma fayda sağlayan bir projenin içinde yer almış olmanın mutluluğunu yaşayacaklardır.

50 BİN KİTAP TOPLANDI

 Okuma Sanatı Kulübü, 6 Nisan 2017 tarihinden bu güne 30’un üzerinde söyleşi gerçekleştirdi. Tüm Türkiye’de 50 binin üzerinde kitap toplamış, 40 kuruma kitap desteği sağlamış bir oluşum olarak ilimizde özellikle Dilovası bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu bölgedeki kadınları daha aktif daha sosyal bir hale getirmek adına Anne Kütüphanesi kurmayı ve bu kütüphane içinde çeşitli etkinlikler yapmayı hedefleyerek çalışmalarında sona gelmiştir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑