Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Önümüzdeki dönemde sorunlar aşılacaktır’

‘Önümüzdeki dönemde sorunlar aşılacaktır’

17 Haziran 2019 Saat: 15:08
‘Önümüzdeki dönemde sorunlar aşılacaktır’
‘Önümüzdeki dönemde sorunlar aşılacaktır’

Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, muhtarların yaz dönemine yönelik olarak mahallelerindeki sorun ve talepleriyle ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Saral, “Önümüzdeki dönemde sorunlar aşılacaktır” dedi. Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, ilçemizde görev yapan muhtarların, mahallelerinde yaz dönemine yönelik olarak sorun ve taleplerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Konu hakkında açıklama yapan Başkan Saral, “Bir seçimden çıktık. Kocaeli genelinde, Büyükşehir Belediye Başkanı dahil olmak üzere kaymakam, belediye başkanı ve kurum amirlerinin değişmesi, görev dağılımının gecikmesi dolayısıyla muhtarlarımız sorunlarını aktarmakta sıkıntı yaşadılar. Özellikle köylerimizde yapılacak işlerin çoğunluğu yaz mevsiminde yapılıyor” dedi.

‘GÖREVLERİNE ŞEVKLE BAŞLADI’

Sözlerine devam eden Başkan Saral, “Yapılacak çalışmalarla ilgili olarak bir ihale süreci var. İhalelerin yapılmış ve işlerin başlamış olması gerekiyordu. Şu an sadece yarım kalan işlerin tamamlanması gibi bir durum söz konusu. Yeni bir çalışmanın yapılması durumu şu an yok. Özellikle yeni muhtarlarımız da görevlerine bir şevkle başladılar. Haklı olarak en çok da onlar sitem ediyor. Aday olduklarında verdikleri söz ve vaatler vardı. İşler yapılmadıkça onlar da sıkıntı yaşamaya başladı. Böyle olunca vatandaşlar aldıkları sözün karşılığını göremedikleri için muhtarları sıkıştırmaya başladı. Bu dönem tabii ki geçecek” dedi.

‘BUNLAR ELBETTE AŞILACAK’

Başkan Saral, açıklamasının sonunda “Herkes çalışmak için aday oldu ve seçildi. Gölcük’teki muhtarlarımızın mahallelerine olan coşku ve hizmet etme aşklarını, taleplerini başka bir yerde bulamazsınız. Çevrelerinin ve yaşadıkları yerin güzelleşmesi için işlerin yapılmasını istiyor. Bunların hepsi elbette aşılacaktır. Ama ben bu yaz döneminde çok fazla iş yapılacağını beklemiyorum. Detaylı işlerin bu zamanda yapılması zor olabilir. Önümüzdeki dönem sistem yerine oturur ve sorunlar da çözülmüş olur” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑