365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başkan Sezer, gençlerin sevincine ortak oldu

Başkan Sezer, gençlerin sevincine ortak oldu

19 Haziran 2019 Saat: 16:39
Başkan Sezer, gençlerin sevincine ortak oldu
Başkan Sezer, gençlerin sevincine ortak oldu

Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu’nun mezuniyet törenine katılan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, öğrencilerin mutlu günlerinde yanında oldu. Gençlere seslenen Başkan Sezer, “Karşılaştırdığınız zorluklar sizleri asla yıldırmasın” dedi. Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu’nun 13. mezuniyet töreni okul binasında gerçekleştirildi. Bu yıl 24 öğrencinin mezun olduğu törene Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer de katılarak gençlerin bu heyecanına ortak oldu. Seramik, Cam ve Çinicilik Programı’nda birinci olan Sevtap Yüksel aynı zamanda okul birinciliği de hak ederek seramik fırını hediyesi almaya hak kazandı. Takı ve Kuyumculuk Programı’nda ise Şebnem Aycan Köylüoğlu birinci olurken, okul ikinciliğini de elde etti ve altın hediyesini almaya hak kazandı.

GÖLCÜK BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİ

Mezuniyet töreninde konuşan Okul Müdürü Doç. Dr. Ali Poyraz, “Okulumuzda 109’u kuyumculuk programı, 64’ü seramik programı olmak üzere 173 öğrencimiz mevcut. Bugün bu öğrencilerimizden 24 tanesini mezun edeceğiz. Meslek yüksek okulumuz küçük bir okul olmasına rağmen uzun yıllardır yürütmekte olduğu ulusal ve uluslararası sempozyum ve çalıştaylarla ülkemizi ve ilçemizi uluslararası ve ulusal arenada başarıyla temsil etmektedir. Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer ve Rektörümüz Saadettin Hülagü hocamız desteğini hiçbir zaman esirgememektedir.

‘EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEKLERDİR’

Öğrencilerimiz bu sempozyumlar ve çalıştaylar sayesinde alanında uzman olmuş sanatçı isimlerle tanışma ve çalışma imkanı bulmuştur. Bu vesile ile Gölcük Belediyesi Yalı Evleri’nde Seramik Müzemiz açılmıştır. Vizyon projelerimizle birlikte çalıştığımız Gölcük Belediyesi’ne ve sanatçı arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki öğrencilerimiz diplomalarını ve mesleklerini en iyi şekilde değerlendirerek Değirmendere Ali Özbay Yüksek Okulu’nu ve Kocaeli Üniversitesi’ni temsil edecektir. Hayatları boyu başarılar diliyorum” dedi.

‘BİRLİKTE BAŞARDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM’

Ardından sözü Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer aldı ve öğrencilere seslendiği konuşmasında şunları söyledi: “Burada olmak benim için ayrı bir mutluluk. Özellikle eğitimin ve akademik kadronun kentle ve kentle yaşayan insanlarla bütünleşmesinin en somut örneğini yaşadığımız yerdeyiz. Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen Vizyon 2023 projesi var ve bu projeyle üretilen değerli eserler ve projeler meydana getirildi. Beraber hayata geçirdiğimiz Seramik Sempozyumumuz var. Ayrıca kuyumculuk konusunda tasarım yarışmaları yaptık. Öğrencilerimiz teorik anlamda eğitim almanın yanında ülkede ve dünyada söz sahibi olan tanınmış sanatçılarla birlikte çalışma fırsatını bulabildiler. Gençlerimiz her üniversitesinin her fakültesinde böyle imkanlara kavuşamayabiliyor ancak bunu Gölcük’te hep birlikte başarabildiğimiz için çok büyük mutluluk yaşıyorum.”

‘ZORLUKLAR SİZLERİ YILDIRMASIN’

Başkan Sezer konuşmasının devamında ise “Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi var. Bu hedefi bizim gerçekleştirebilmemiz azimle çalışmamız ve özellikle de eğitim alanında başarıdan geçer. Gençlerimizin önlerinde yeni bir kapı açılıyor. Hayata atılacaklar. İyi bir üniversite eğitim aldıkları için kendilerini şanslı addediyorum ve bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Gençlerin hayattan beklentileri oluyor. Bir anda bunların gerçekleşmemesi bazı sıkıntılara neden olabiliyor. Karşılaştırdığınız zorluklar sizleri asla yıldırmasın.

‘KARŞINIZA GÜZEL FIRSATLAR ÇIKAR’

Gün doğmadan neler doğar düşüncesinden yola çıkarak her zaman azimli olun. Umarım gelecek hayatınızda karşınıza güzel fırsatlar çıkar ve mutluluklar yaşarsınız. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle saygı değer hocalarımıza, şahsım ve aileler adına teşekkür etmek istiyorum. Sizlere de ömür boyu mutluluklar ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmanın sonrasında okul birincisi Sevtap Yüksel ve okul ikincisi Şebnem Aycan’a anı belgeleri Başkan Ali Yıldırım Sezer ve Okul Müdürü Ali Poyraz Gürson tarafından verildi. Diğer öğrencilere tek tek belgelerinin verilmesi sonrasında kep atma töreni ve toplu fotoğraf çekimiyle tören son buldu.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑