365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Gölcük’ü kazandırır hale getirmeliyiz’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Bilal Çakır, partilerinin talep ettiği af konusu, İstanbul seçimleri ve Gölcük gündemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

20 Haziran 2019 Saat: 15:58
‘Gölcük’ü kazandırır hale getirmeliyiz’
‘Gölcük’ü kazandırır hale getirmeliyiz’

Başkan Çakır, “Gölcük’ü kazandırır hale getirmeliyiz” dedi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Bilal Çakır, MHP’nin talep ettiği af konusu, İstanbul seçimleri ve ilçemiz gündemi ile ilgili olarak düşüncelerini dile getirdi. Başkan Çakır, “Af konusu, partimiz, meclisimiz ve AK Parti’nin üzerinde çalıştığı bir konu. Sanıyorum bu konu Temmuz ayında Meclis’e gelecek ve görüşülecek. Daha çok kader mahkumu, istemeden, istem dışı yapılmış suçların affına yönelik bir aftan bahsediyoruz. Affın kapsamı biraz daha genişleyebilir. 150 bin kişi, bu yasa ile dışarı çıkabilir. Meclis bu çalışma üzerinde karar verecek” dedi.

‘KAZANMAYI AMAÇLIYORUZ’

Sözlerine devam eden Başkan Çakır, İstanbul seçimlerine de değinerek “23 Haziran Pazar günü, hafta sonunda İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri yapılacak. Bizler de pazar günü İstanbul’da olacağız ve seçimi takip edeceğiz. Seçimin öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler, teşkilatlar olarak İstanbul seçimleri için çalışmalarımızı İstanbul’da sürdürüyoruz. Tabii ki yapmış olduğumuz çalışmalar, Cumhur İttifakı ve Türk milleti adına yapılan çalışmalardır. Seçimlerde her siyasi parti kazanmayı hedefler, biz de Cumhur İttifakı olarak kazanmayı amaçlıyoruz. Buna da İstanbul halkı karar verecek” dedi.

‘ÜRETİM YAPMAK ZORUNDAYIZ’

İlçemizle ilgili olarak düşüncelerini dile getiren Başkan Çakır, “Biz her zaman söylediğimiz gibi her belediyenin üretim yapması zorunluluğundan bahsediyoruz. Öncelikle Gölcük esnafının korunması çok önemli. Esnaflar arasında gereksiz rekabetler oluyor. Bu da esnafımızı olumsuz etkiliyor. İki haftada bir veya ayda bir olmak koşulu ile Gölcük esnafımızın katılabileceği, Ulus Pazarı tarzında bir çalışma yapılması durumunda esnaflarımız, rahat bir nefes alabilir. Bu konuda bir çalışma yapılması durumunda bizler de fikir anlamında desteklerimizi sunarız” şeklinde konuştu.

‘KÖYLERİ ÜRETİR HALE GETİRMELİYİZ’

Sözlerine son veren Başkan Çakır, “Hemşeri derneklerine, kendi gelenek ve kültürlerini sergilemeleri adına zaman zaman yer ayarlanarak etkinliklerin yapılmasında fayda olacağını düşünüyorum. Gölcük esnafı da bu çalışmadan olumlu etkilenebilir. Böyle bir çalışma, ilçemize büyük bir katkı sağlar. Köylerimizi de üretir hale getirmeliyiz. Üretim konusunda, belediye bünyesinde bir kooperatif yapılarak üretilen ürünleri İstanbul pazarına ihraç edip hem halkın hem de ilçemizin kazanmasına imkan sağlayabiliriz” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑