Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Erzurumlular, Hasaneyn’de buluştu

Erzurumlular, Hasaneyn’de buluştu

23 Haziran 2019 Saat: 17:35
Erzurumlular, Hasaneyn’de buluştu
Erzurumlular, Hasaneyn’de buluştu

Kocaeli genelinde faaliyetlerini sürdüren Erzurum dernekleri, dün Gölcük Hasaneyn Yaylası’nda gerçekleştirdikleri piknikte bir araya geldi. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı şölende birçok etkinlik yapıldı, köy ağası seçildi, ata sporu olan cirit oynadılar. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. İlimizde birçok ilçede faaliyetlerini sürdüren Erzurum dernekleri, dün Gölcük Hasaneyn Yaylası’nda yapılan etkinlikte bir araya geldi. Etkinliğe Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, Marmara Oltulular Federasyonu Başkanı İsrafil Kamacı, Gebze Erzurumlular Derneği Başkanı Gıyasettin Çelikel, ilçelerin Erzurum dernekleri başkan ve yöneticileri, Oltulular Federasyonu Kurucu Başkanı Murat Güzel, Bursa Oltu Çayüstü Köyü Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, davetliler ve Erzurumlu binlerce kişi katılım gösterdi.

 

KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok bir konuşma yaptı ve “Bugün hemşerilerimizle birlikte, ilimizdeki Erzurum derneklerinin de katılım ve katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz piknik şölenimize katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyoruz. Erzurumlular olarak sizlerle birlikte, bu güzel ve sıcak günde bu etkinliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Her birinize iyi eğlenceler diliyor, piknik şölenimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

  

‘BERABERLİĞİMİZİ SÜRDÜRELİM’

Marmara Oltulular Federasyonu Başkanı İsrafil Kamacı, programda yapmış olduğu konuşmada “Öncelikle bu güzel etkinlikte sizlerle bir arada olmamızdan ötürü çok mutlu ve memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Birlik ve beraberliğimizi Erzurumlular olarak sıkı tutmamız, hemşerilerimizle bu tür etkinliklerle bir arada olmamız gerektiğini düşünüyorum. Her birinize etkinliğe katılım göstermenizden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

  
ÇELİKEL PİKNİK AĞASI SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Erzurumluların gerçekleştirdiği her etkinlikte yapılan piknik ağası seçimi yapıldı. Yapılan seçimde, Gebze Erzurumlular Derneği Başkanı Gıyasettin Çelikel piknik ağası seçildi. Seçimin ardından yöresel sanatçılar, Erzurum türküleri seslendirerek oldukça güzel bir ortam oluşturdu. Kültürümüzde yer alan aşık atışması da yine Erzurumlu aşıklar tarafından gerçekleştirildi. Aşık atışması, halkın büyük ilgisini çekti ve atışma, ilgi ile dinlendi. Aşık atışmasının ardından Bursa Oltu Çayüstü Köyü Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, Piknik Ağası Gıyasettin Çelikel’e oltu taşı tesbih hediye etti.


CİRİT ATMA YARIŞMASI İLGİ ÇEKTİ

Etkinliklerin devamında ata sporumuz olan cirit yapıldı. Çayırova Hünkar 1453 Spor Kulübü, iki takım halinde cirit attı. Büyük çekişmenin olduğu cirit atma yarışması, halkın büyük ilgisini çekti. Ciritten sonra halaylar ve türküler eşliğinde şölen sona erdi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑