365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘İyi insan yetiştirme çabamız var’

‘İyi insan yetiştirme çabamız var’

24 Haziran 2019 Saat: 17:31
‘İyi insan yetiştirme çabamız var’
‘İyi insan yetiştirme çabamız var’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük’te görev yapan okul müdürleri ile birlikte dün AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yılsonu Müdürler Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Müdür Gülsuyu, “İyi insan yetiştirme çabamız var” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı’nın bitişi ile birlikte dün Anadolu Kalkınma Vakfı (AKV) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki toplantı salonunda, Yılsonu Müdürler Kurulu Toplantısı’nı yaptı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Gülsuyu’nun yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdülhalik Köse, Naim Gürel ve Yakup Alptekin ile okul müdürleri katılım gösterdi. Toplantıda sözü alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gülsuyu, “Tüm müdürlerimiz tecrübeli ve işi bilen arkadaşlarımız. Sene sonu toplantısı, senenin değerlendirmesidir. Hem akademik hem de sosyal faaliyet anlamında değerlendireceğiz. Yaz tatilinde nelerin yapılabileceğini de konuşabiliriz” dedi.

‘İLÇEMİZDE EĞİTİM ÇOK İYİ DÜZEYDE’

Sözlerine devam eden Müdür Gülsuyu, “Okul başlangıcında süreç farklı bir şekilde ilerleyecek. Klasik sistemden biraz daha farklı olacak. Bu dönemde çok şükür ki üst düzey bir sorun olmadı. Akademik açıdan bakıldığı zaman Gölcük ilçemizde eğitim çok iyi düzeyde. Ben sizlere teşekkür ediyorum. Son bir buçuk yıldan bu yana bizlere veri gelmiyor ama daha önceki dönemlerden bildiğimiz gibi ilk üç içerisindeyiz. Akademik olarak başarımız, Kocaeli genelinde iyi durumda. Bakanımızın da dediği gibi iyi insan, vatandaş yetiştirme çabamız var. Globalleşen dünya içerisinde öz değerlerimizi vermek gibi bir çabamız olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamdaki çalışmalara katılanlara da teşekkür ediyoruz” dedi.

‘İKİ ARA TATİL SÖZ KONUSU’

Gülsuyu, konuşmasının sonunda “Bizler sahada olan insanlarız. Konuşmaktan ziyade, eylemin içerisinde olması gereken somut sonuçlara yürümesi gereken çalışma grubuyuz. Bu bakımdan Gölcük’te de bu gayretler sürüyor. Sene sonu geldi ve okullar kapandı, karneleri verdik. Yoğun bir hafta sonu geçirildi ve seminer çalışmaları oldu. Bu yıl seminerlerin doğa yürüyüşü, müze gezileri, piknik gibi etkinliklerle yapılması tavsiye edildi. Farklı bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz. Süreç değişti, iki ara tatil söz konusu oldu. Uygulamasını beraber yaşayacağız. Kasım ve Nisan ayında iki adet birer haftalık tatiller var. Öğrenciler tatil yaparken öğretmenler de seminerlerine devam edecek” dedi. Konuşmanın ardından birçok konuda fikir ve görüşler aktarılarak toplantı sona erdi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑