365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘İmamoğlu halkın desteğini kazandı’

‘İmamoğlu halkın desteğini kazandı’

24 Haziran 2019 Saat: 17:36
‘İmamoğlu halkın desteğini kazandı’
‘İmamoğlu halkın desteğini kazandı’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, pazar günü yapılan ve Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı İstanbul seçimlerinin ardından bir değerlendirmede bulundu. Başkan Gürel, “İmamoğlu, halkın desteğini kazandı” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, 23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından düşüncelerini dile getirdi. Başkan Gürel, konu hakkında yaptığı açıklamada “31 Mart seçimleri öncesinde iktidar, Millet İttifakı’na ve bu ittifaka oy verenlere her türlü aşağılamayı yapmıştı. Bizleri aleni bir şekilde terörist ilan etmişti. Vatandaşları ve milleti kutuplaştırmaya çalışmış, Kandil’le eşdeğer tutmuştu. İptal edilme aşamasındaki, 13 bin farka rağmen kazanan bir insanı ve burada irade gösteren halkın oylarını hiçe saymış, resmi olarak mazbatasını almış bir belediye başkanından siyasi bir rant uğruna bu mazbatayı geri almıştı” dedi.

‘YAKLAŞIK 800 BİN OY FARKLA SEÇİMİ KAZANDI’

Başkan Gürel, açıklamasının devamında “O günlerden bu yana geldiğimizde, 31 Mart’ın devamı niteliğinde olan 23 Haziran seçimlerinde siyasi olarak Millet İttifakı’nın dışında, İYİ Parti ve CHP ittifakının dışında, gerçek manada sadece İstanbul olarak değil, Türkiye olarak bir kenetlenme olmuş, gerçek manada halkın ve milletimizin ittifakı sağlanmış bulunmakta. Bunun neticesinde Cumhurbaşkanımızın ‘13 bin farkla seçim mi kazanılır?’ sözüne nazire yaparcasına, yaklaşık 800 bin oy farkla İmamoğlu, hak ettiği başkanlığı kazanmış bulunmaktadır. İnanıyorum ki bu 800 bin farkın içerisinde sadece CHP ve İYİ Parti seçmeni yok. Sayın İmamoğlu, AKP’li, MHP’li, gerçek ülkücü, HDP’li, Saadet’li ve diğer siyasi görüşteki insanların desteğini almıştır. Bu da artık insanlarımızın normalleşmeye karşı bir özlemi gidermiş, demokratik, sosyal ve hukuk devletine hasreti gözler önüne sermiştir. Bu, İmamoğlu’nun kazandığı bir zafer değildir. Tamamen milletimizin kazandığı bir coşkudur, zaferdir; demokrasinin bir zaferidir” dedi.

‘HİZMETE DAYALI BİR ANLAYIŞ SERGİLEYECEK’

Sözlerine son veren Başkan Gürel, “Bu seçim bir de şunu göstermiştir ki halkımız, gerçek manada iradesini ortaya koymuş ve yanlışa dur demiştir. İstanbul’da yanan bir çoban ateşi, demokrasi ateşi daha da büyüyerek bütün ülkeyi saracaktır. Kardeşliğin, dostluğun, arkadaşlığın, hak ve adaletin, en önemlisi demokrasinin öne çıkacağı bir kazanım olmuştur. Artık söz ve yetki, Sayın İmamoğlu’ndadır. Haksız yere elinden alınmış olan mazbatayı da YSK, iade-i itibar yaparak İmamoğlu’na teslim edecektir. 18 günlük başkanlığında başarmaya başladığı yapıyı daima yükseklere taşıyarak görevine devam edecektir. Ranta dayalı değil, hizmete dayalı bir anlayış sergileyecektir. Bunun örnekleri, kazanılan diğer CHP’li belediyelerde gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Yapılan ihalelerden tutun, hizmet anlayışına kadar şeffaf bir uygulama hayata geçirilmiştir. Kapalı kapılar arkasında dönen işlemler artık yok. Halkın gözü önünde yapılan hizmetler öne çıkmaya başlamıştır. Halkımız merak etmesin. Seçimde kullandığımız slogan gerçeğe dönüşecek ve her şey çok güzel olacak” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑