365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Atık Hattı tekrar anlatılmalı

Gölcük Belediyesi tarafından hizmet veren Atık Hattı, ilçemiz genelinde faydalı işler yapmasına rağmen bazı kişilerin duyarsızlığı nedeniyle ilçe genelinde kirlilik oluşuyor.

10 Temmuz 2019 Saat: 14:49
Atık Hattı tekrar anlatılmalı
Atık Hattı tekrar anlatılmalı

Vatandaşlar, atık konusunda kapsamlı bir bilgilendirme yapılmasını istiyor. Geride bıraktığımız zaman dilimi içerisinde, Gölcük Belediyesi tarafından hizmete konan Atık Hattı, ilçe genelinde dışarıya konulan evsel atıkların sokaklarda beklememesi adına önemli bir hizmet görüyor. Bununla birlikte ilçemizde birçok noktada, özellikle de evsel atıkların görülmesi, görsel ve çevresel kirliliğin artmasına sebep oluyor. Gün içerisinde bununla ilgili birçok örneği, Gölcük’ün sokaklarında görmek mümkün. Bir sokakta toplanma saati dışında atılan çöpler dururken, bir diğer sokakta ilgili birimlere belirtilmeden dışarıya konulmuş evsel atıklar duruyor.

‘KİRLİLİK HER AÇIDAN ARTIYOR’

Gölcüklü vatandaşlar, atıkların zamanında toplandığını fakat zamansız bırakıldıklarını dile getirerek “Geçtiğimiz dönemde ilçe genelinde hizmete giren Atık Hattı ile sokakta bekleyen çöpler hızlıca alınmaya başlandı. Bunun yanı sıra evsel atıkların da ilgili ekiplere bildirilmesi ile sokaklarda günlerce beklemesinin önüne geçildi. Fakat bazı sokaklarda halen evsel atık, bazı sokaklarda da zamanından önce dışarıya çıkarılan çöpleri görüyoruz. Bizim buradaki talebimiz, ilçe halkına genel anlamda ve kapsamlı bir biçimde Atık Hattı’nın anlatılmasıdır. Sürekli olarak atık ve çöpleri dışarıda görmek, kirliliği her açıdan arttırıyor” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑