365 hat ve 730 güzergah anlıktakip ediliyor
Çocuk korosuna başvurular başladı
8 araç birbirine girdi: 6 yaralı
Çiftçilere tohum dağıtımı bugün

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Teklif edilen zam oranı kabul edilemez’

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, devam eden Kamu Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde teklif edilen zam oranı hakkında konuştu.

10 Temmuz 2019 Saat: 14:56
‘Teklif edilen zam oranı kabul edilemez’
‘Teklif edilen zam oranı kabul edilemez’

Başkan Yıldız, “Teklif edilen zam oranı kabul edilemez” dedi Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, Kamu Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde teklif edilen zam oranı hakkında düşüncelerini dile getirdi. Başkan Yıldız, konu hakkında yaptığı açıklamada “Hükümetin kamu işçisine önerdiği zam teklifi, kabul edilemez düzeydedir. İlk altı ay için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 4 zam teklif ettiler. Bu teklif, işçi kesiminde gayriciddi algılandı. TÜİK’in açıkladığı son enflasyon oranı, bir önceki yılın aynı ayına göre yıllık yüzde 15,7 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 19,88 artış gerçekleşen bir ortamda bize bunu reva görenler, sosyal adaleti nasıl sağlayacaklar?” dedi.

‘BİZ EMEKÇİLERİ DERİNDEN ÜZDÜLER’

Sözlerine devam eden Başkan Yıldız, “Her kesime faizsiz kredi, destek kredileri, teşvik kredileri, hibe kredileri adı altında tüm katmanlara para dağıtılırken bu devletin bütçesine katkı sunan ve vergi yükü altında ezilen biz emekçileri derinden üzdüler. Artık bu ülkede, siyasi iktidarlar tarafından üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz. Verilen bu zam oranlarının tekrar gözden geçirilerek revize edilmesi gerekmektedir. Zam oranları makul düzeye çıkmadığı sürece üretimden gelen bütün gücümüzü sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Türk-İş’in alacağı her türlü eylem kararında Harb-İş işçisi, gerekli hassasiyeti gösterecektir” dedi.

‘TOPLANTI BUGÜN YAPILACAK’

Başkan Yıldız, konuşmasının sonunda “27. Dönem Grup Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde arabulucu toplantısı yapılacak. Sendikamız ile Türkiye İşveren Sendikaları (TÜHİS) arasında, Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı) ve bağlı işyerleri için 31 Mayıs 2019 tarihinde başlatılan Grup Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasından ötürü Arabulucu Toplantısı, bugün saat 11.00’da TÜHİS Toplantı Salonu’nda yapılacak” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑