Başkan, projeleri yerinde denetledi
‘Sorgulamak en doğal görevimiz’
Gölcük’te geleneksel sanatlar yaşatılıyor
‘Güzelliğin ardındaki gizli kahramanlar’

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcük, tek yürek oldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde, hayatlarını kaybeden şehitlerimiz, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, Anıtpark’ta gerçekleştirilen program ile anıldı. Yoğun katılımın olduğu progra

16 Temmuz 2019 Saat: 13:00
Gölcük, tek yürek oldu
Gölcük, tek yürek oldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde, hayatlarını kaybeden şehitlerimiz, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, Anıtpark’ta gerçekleştirilen program ile anıldı. Yoğun katılımın olduğu programda vatandaşlar, düzenlenen etkinlikleri ilgi ile takip etti. 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde, hayatlarını kaybeden şehitlerimiz, 15 Temmuz Şehitleri Anma,Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde gerçekleştirilenprogram ile anıldı. Önceki akşam Anıtpark’ta yapılan anma programına; Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Cumhuriyet Başsavcı Vekili Eren Ulak, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mahir Sarıdağ, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, kaymakamlık daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katılım gösterdi.

 ‘DÜŞMANA KARŞI BU TOPRAKLARI SAVUNDUK’

Anma etkinliğinin başında, alanda programı takip etmeye gelen vatandaşlara Türk Bayrağı verildi. Yoğun bir katılımın olduğu programda vatandaşlar, etkinliği ilgi ile takip etti. Programda ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu. İlk konuşmayı yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Bu alanı 15 Temmuz akşamında ve akabinde 27 gün süren demokrasi nöbetinde olduğu gibi tekrar aynı şevk ve heyecanla doldurduğunuz için hepinize kalpten şükranlarımı sunuyorum. Bu toprakları 1071 yılında Malazgirt Savaşı’ndan sonra atalarımız vatan haline getirdi. O günden bugüne kadar düşmanların saldırıları asla bitmedi. Ancak Alpaslanlar, Kılıçaslanlar, Fatih Sultan Mehmetler, Mustafa Kemaller çıktı ve bu toprakları Allah’ın izni ile düşmanlara karşı bu millet, bugüne kadar savundu” dedi.

 ‘MİLLETİMİZ, HAİNLERE GEREKEN CEVABI VERDİ’

Sözlerine devam eden Başkan Sezer, “Bu zamana kadar yapılan haçlı seferleri gibi birebir yapılan saldırıların dışında ilk defa yaşadığımız, son 10 yıl içerisinde değişik saldırılara maruz kaldık. Bunları hatırlamanızı sizden rica ediyorum. Türkiye’nin güneyinde bir terör koridoru oluşturulmaya çalışıldı. Bu millet, hendek çatışmaları yaşadı. Gezi olaylarını yaşadık. 17 – 25 Aralık’ı yaşadık. Ancak en elim ve vahim olanı; 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü yaşadık. Düşmanlar, emperyalistler bir tek kendi kurşunlarını atmaksızın maalesef kahraman ordumuzun ve bürokrasinin içine sızarak hain bir darbe teşebbüsünde bulundular. Ancak milletimiz dün olduğu gibi 15 Temmuz 2016 akşamında da bu hainlere gereken cevabı verdi. Ben bu akşam burada görüyorum ki bu millet, her zaman, her şart altında yapılacak her saldırıya cevap verecektir inşallah” dedi.

 ‘BİZİ DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ’

Başkan Sezer, sözlerinin sonunda “Milletimiz, Türkiye’nin her yerinde, bürokrasinin ve ordunun içerisinde bulunan kahraman vatan evlatları ile hain darbe teşebbüsüne cevap vermiş, Gölcük’te ve memleketimizin değişik köşelerinde hainlere geçit vermemiştir. Bundan sonra da vermeyecektir. Şunu burada dosta ve düşmana açıkça söylemek istiyorum: Bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Bu vatanı parçalayamayacaksınız. Bu bayrağı indiremeyeceksiniz. Bu ezanı dindiremeyeceksiniz. Bizi diz çöktüremeyeceksiniz. Ben tüm şehitlerimizin ve özellikle gözünü kırpmadan, bu millet için hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Merhum Mehmet Akif’in dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Allah, bu millete tekrar 15 Temmuz gibi karanlık akşamlar yaşatmasın. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere tekrar şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’nüzü kutluyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

 ‘DEMOKRASİYİ SAVUNMADA DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR’

Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, “Bugün, 3. yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile toplanmış bulunmaktayız. Bugün bir tarafta 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü yaşarken diğer tarafta dünyada eşine rastlanmayan bir direnişe imza atmanın onurunu yaşıyoruz. 15 Temmuz, Türk demokrasi tarihinin en önemli günlerinden biridir. Çünkü Türk milleti, demokrasiye olan sevdasını, özgürlüğe olan tutkusunu canı pahasına tüm dünyaya duyurmuştur. 15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, beraberliğine, kamu düzenine ve milli iradeye FETÖ tarafından yapılan bir darbe girişimidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine, genci yaşlısı, kadını erkeği, vatan sevdalısı asker ve polisi olmak üzere tüm milletimiz meydanlara inmiş, canları ve kanları pahasına 15 Temmuz kalkışmasına karşı çıkmıştır. Milli iradenin ipotek altına alınmasına asla izin vermemiştir. Demokrasiyi savunma noktasında dünyaya örnek olmuştur” dedi.

 ‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLMALIYIZ’

Kaymakam Irmak, konuşmasının sonunda “Tarihe baktığımız zaman oymaktan obaya, beylikten imparatorluğa kadar devletler kurmuş milletimiz, zor koşullardan esenliğe çıkmasını her zaman bilmiştir. Biz bu toprakları vatan yapabilmek için çok can ve kan verdik. Malazgirt’te, Yemen’de, Balkanlar’da, Sakarya’da destanlar yazdık. Bağımsızlık ve özgürlük, Türk milletinin ortak karakteridir. Bu tür kara günleri bir daha yaşamamak için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Gençlerimizi, milli ve manevi değerlerle yetiştirmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlığın üstüne çıkma hedefine ulaşmak için çok çalışmalıyız. 15 Temmuz bize şunu gösterdi: Bu millet, vatan söz konusu olduğunda aynı safta buluşan necip bir millettir. Cesur, kahraman bir millettir. Rabbim bu birliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin. Her türlü tehlikeden ve ihanetten korusun. Rabbim bir daha bizlere 15 Temmuz gibi travmalar yaşatmasın. Sözlerime son verirken 15 Temmuz gecesi FETO’cu alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize cesaret ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER YAPILDI

Anıtpark’ta yapılan konuşmaların ardından Gölcükspor gibi ilçemiz spor kulüplerinin oyuncuları sahneye çıktı ve halkımızla buluştu. Sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü, kürsü önünde mehter marşlarıyla halkımıza konser verdi. Ardından tasavvuf müziği ve tiyatro gibi çeşitli etkinliklerle anma programı devam etti. Erdem ŞENGÜL

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑