Başkan, projeleri yerinde denetledi
‘Sorgulamak en doğal görevimiz’
Gölcük’te geleneksel sanatlar yaşatılıyor
‘Güzelliğin ardındaki gizli kahramanlar’

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Sosyal hayata ivme kazandırılmalı’

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, ilçemizde eski sanayi sitesi alanının nasıl kullanılacağı ve aynı zamandaki Gölcük’teki festivaller hakkında düşüncelerini dile getirdi

16 Temmuz 2019 Saat: 15:36
‘Sosyal hayata ivme kazandırılmalı’
‘Sosyal hayata ivme kazandırılmalı’

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, ilçemizdeki eski sanayi sitesi alanının nasıl kullanılacağı ve Gölcük’ün beldelerinde yapılan festivaller hakkında düşüncelerini dile getirdi. Başkan Aynacı, ilk olarak festivallere değinerek “Gölcük Belediyesi’nde yaz sezonu, festivallerle devam ediyor. Bu hafta yapılacak Yazlık Kadırga Şenlikleri, sosyal olarak Gölcük’e bir ivme kazandırmakta. Binlerce insanın dağ havası alıp konser dinleyeceği bir etkinlik olması hasebiyle vatandaşımız tarafından sevinçle karşılanan bir etkinlik” dedi.

‘FESTİVALLER ÖZELLİĞİNİ KAYBETTİ’

Sözlerine devam eden Başkan Aynacı, “Lakin böyle büyük organizasyonlar anlamında, Gölcük’ümüzün yakın tarihine bakıldığında İhsaniye Elma Festivali, Değirmendere Fındık Festivali, Halıdere Kiraz Festivali’nin olduğunu görmekteyiz. Bugün ise bu festivaller özelliğini kaybetmiş olup hak ettiği değeri görmemektedir. Değirmendere’de düzenlenen fındık festivali, başlı başına şapkamızı önümüze alıp düşüneceğimiz bir konudur. İçeriğine bakıldığında fındık yurdu olan Değirmendere’de fındık bahçeleri imara açılmış olup vatandaşın fındık yerine beton üretmeye teşvik edilmesi, festivaldeki fındık kelimesini anlamsızlaştırmaktadır” şeklinde konuştu.

‘ESNAFA KATKI SAĞLAYACAKTIR’

Başkan Aynacı, festivaller hakkındaki açıklamasının sonunda “İkinci olarak; sosyal ve kültürel yapı baz alındığında, Değirmendere ayrı bir yapı içerisinde düşünülmelidir. Burada yaşayan insanlar için fındığı olmasa bile festival adı altında konserler düzenlenerek sosyal hayata ivme kazandırılmalıdır. Geçmişimizde ünlü sanatçıların katılımı ile yapılan konserler, şimdilerde salonlarda sadece ödül törenlerine sıkıştırılmıştır. Değirmendere’nin özlem duyduğu konserler, fındığı ile panayır havasında geçecek tıpkı Yazlık Kadırga Şenliği’nde olduğu gibi üç gün üç gece festival düzenlenmelidir. Bunun hem Değirmendere hem de Gölcük esnafına maddi ve manevi katkıları düşünülerek hayata geçirilmesini Gölcük Belediyesi’nden talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘KÖRFEZ’İN GÖZBEBEĞİ OLABİLİR’

Eski sanayi sitesi alanı hakkında da düşüncelerini dile getiren Başkan Aynacı, “Eski sanayi sitesi alanını sadece sanayi bölgesi olarak değil, adalet sarayı kavşağının olduğu noktaya kadar olan bölgeyi bir konsept olarak düşünmeliyiz. Gölcük’ümüzün geleceği küçük hesaplara teslim edilmemelidir. Öncelikli olarak terminalin uygun bir yere taşınması konusunun belediye gündeminde olduğunu bilmekteyiz. Otogarı şehrimize yakışan bir görüntüde, yeni bir yerde inşa ettikten sonra, İskele yoluna kadar olan bölüm de kentsel dönüşüm uygulamasına alınmalıdır. Oldukça büyük bir yer olan bu bölge, Gölcük’ümüzü Körfez’in gözbebeği haline getirebilir” diye belirtti.

‘HER ADIM, İLERİSİ İÇİN IŞIK OLMALI’

Başkan Aynacı, sözlerine şöyle devam etti: “İçindeki binaları zamana yayıp tek tek çalışmak yerine bugünden bu arazi 50 yıllık bir konseptte hazırlanmalı, yapılacak tüm binalar da bu konsepte dayalı olarak inşa edilmelidir. Ali Yıldırım Sezer’e burada büyük bir sorumluluk düşmektedir. Şu an boş olan bu arazide atılacak olan her adım, ilerisi için bir ışık olmalı. 50 veya 100 yıl sonrası düşünülerek binalar yapılmalı. Bizden sonra gelecek insanların, bu yapıları keşkelerle anmasının önüne geçilmeliyiz. Buraya yapılacak olan çalışmanın daha önceden projelendirilip Gölcük halkına bildirilmesi, gerekirse bir halk oylaması yapılması da oldukça önemli. Oradaki alanda herkesin ortak kanısına göre hareket edilmelidir. Umut ediyorum ki D-130’un üzerindeki belediye binası, kavşak yanındaki adalet sarayı gibi bir bina şeklinde sanayi sitesi alanında çalışmalar yapılmaz.” Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑