Başkan, projeleri yerinde denetledi
‘Sorgulamak en doğal görevimiz’
Gölcük’te geleneksel sanatlar yaşatılıyor
‘Güzelliğin ardındaki gizli kahramanlar’

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Vali’den eğitimcilere başarı belgesi

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ‘Keşfedilen Yetenekler’ projesi kapsamında 33 okuldan 78 eğitimciye katkılarından dolayı başarı belgesi verdi

16 Temmuz 2019 Saat: 16:54
Vali’den eğitimcilere başarı belgesi
Vali’den eğitimcilere başarı belgesi

İlimizdeki okullarda eğitim gören öğrencilerin müzik, spor ve sanat etkinliklerinde yeteneklerini belirleyip, geliştirmeleri amaçlanan ‘Keşfedilen Yetenekler’ projesi kapsamında her ilçede 3 ayrı dalda belirlenen pilot okullarda öğrencilere verilen eğitime katkısı ve emeği bulunan yönetici ve öğretmenler için düzenlenen başarı belge dağıtım töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda yapılan törene; Vali Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Osman Ekşi, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile başarı belgesi almaya hak kazanan pilot okulların müdürleri ile öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ‘Keşfedilen Yetenekler’ projesinin tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

‘ÖNCEKİ YIL ÖN ÇALIŞMA BAŞLATTIK’

Keşfedilen Yetenekler Projesi kapsamında, özel eğitim gören Çınar Yıldırım Çakar, Alya Derin Selçuk ve Azra Oral’ın sergiledikleri performanslar büyük beğeni topladı. İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada; “Projeye emek veren değerli arkadaşlarımıza başarı belgesi verme töreninde bir aradayız. Bu projeyi geçtiğimiz yıl uygulamaya başladık ve çalışmanın bugün 1. yılını tamamlamış olduk. Özellikle öğrencilerimizin eğitim-öğretimin yanında normal ders programlarının dışında onların gelişimine katkı sunacağını değerlendirdiğimiz bu projeyi hayata geçirmek için önceki yıl ön çalışma başlattık. Her ilçede ilk aşamada bir okulumuzu pilot okul seçerek, bu çalışmaları yürütme noktasında bir başlangıç yapalım dedik. Toplamda 33 okulda 22 bin 640 öğrencimiz bu proje kapsamında bu tür faaliyetlerde de bulundular.

‘GELİŞİMLERİNE KATKISI OLACAK’

Sadece pilot okul seçtiğimiz okulun beden eğitimi yada müzik öğretmeni bu programı tek başına yürütemeyebilir. İlçedeki bütün beden eğitimi ve müzik öğretmenlerini bir havuzda toplayarak, bu öğretmenlerimizden de yararlandık. İlk yıl 33 okulumuzda bunu yaptık, ancak beklentimiz önümüzdeki yıl bu sayının çok daha üstüne çıkabilmektir. Nihai hedefimiz bütün öğrencilerimizi kapsamasıdır. Karne töreninde Darıca’da iken öğrencilerimizin performanslarını izleme fırsatım oldu. Bu projenin çocukların gelişimlerine çok önemli katkılar sunacağını değerlendiriyorum. Bu çalışma; çocuklarımızın kendilerine olan güven duygularını daha üst noktalara taşıyacak olan çalışmalardır. Bu çalışmayı şu aşamada çok fazla ölçme imkanımız yok ama bu çocuklarımızı üniversiteye girişte ve çalışma yaşamlarında ölçme ve değerlendirme durumunda olacağız.

22 BİN 640 ÖĞRENCİ EĞİTİME ALINDI

İnanıyorum ki bu öğrencilerimiz bu eğitimi ve performansı alamamış öğrencilere göre daha iyi bir konumda olacaklardır. Bu yönüyle bu çalışmayı çok önemsiyorum. Bu projede yer alan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Ortada bir başarı varsa bunu hep birlikte ortaya koyduğumuz çalışmayla yakalamışız demektir. Projenin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Vali Aksoy’un konuşmalarının ardından ‘Keşfedilen Yetenekler’ projesine katkı sunan 33 okulun yöneticileri ve öğretmenlerine başarı belgelerini verdi. Proje kapsamında, 33 pilot okulda bu güne kadar spor dalında 9 bin 995, müzik dalında 6 bin 728 ve sanat dalında 5 bin 957 olmak üzere toplam 22 bin 640 öğrenci yeteneklerinin geliştirilmesi için özel eğitime alındı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑