Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Vizyon 2023’te önemli imza

Kocaeli Üniversitesi,Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi, önceki akşam Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür Merkezi’nde, Gölcük Vizyon 2023 projeleri ile ilgili olarak önemli bir protokole imza attı

19 Temmuz 2019 Saat: 10:57
Vizyon 2023’te önemli imza
Vizyon 2023’te önemli imza

Kocaeli Üniversitesi,Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin işbirliği ile yapılan Gölcük Vizyon 2023 projeleri ile ilgili olarak önceki akşam Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür Merkezi’nde bir protokole imza atıldı. Gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş ve Şevket Kaba, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, dekanlar ve Gölcük Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.

 ‘GÖLCÜK VİZYON 2023 PROJELERİ, 9. YILINA ULAŞTI’

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, yaptığı konuşmada “Bugün Gölcük için gerçekten heyecanlı ve güzel bir gün. Gölcük Vizyon 2023 projeleri, 9. yılına ulaştı. Kurumsallaşma adına gerçekten güzel ve uzun bir zaman. İnşallah daha uzun yıllar bu işbirliği, üniversitemiz ve belediyemizle devam eder. Ortak akıl ve birlikte çalışma kültürünün en güzel örneklerinden bir tanesi. Üniversite, yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirmiş, yapılan işlerin yanı sıra grup olarak da kıymetli ve değerli. Bu anlamda Gölcüklüler olarak değerli başkanımıza, üniversitemize, rektörümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşallah bugün imzalanacak protokolle de Gölcük’ümüz, gelecek günlere, akademik bilginin ışığında daha güzel günlere ulaşacaktır” dedi.

 ‘HEYECAN VERİCİ PROJELER’

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Gerçekten Gölcük açısından önemli bir gün. 9 yıldan beri devam eden Vizyon 2023 Projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile yaptığımız projede ben de Gölcük Kent Konseyi üyesi olarak bazı projelerde çalışma fırsatı bulmuştum. Aradan zaman geçti, şimdi belediye başkanı olarak oluşumun içinde yer alıyorum. Özellikle 2019 – 2020 dönemi esnasında çalışılacak olan projelerimiz, Gölcük kent kimliği oluşması anlamında heyecan verici projeler” dedi.

 ‘BÜYÜK BİR ŞEVKLE PROJEDE YER ALIYORUZ’

Başkan Sezer, Biz de büyük bir şevkle projenin içerisinde yer alıyoruz. Saygıdeğer akademisyenlerimizin özellikle akademik bir bakış açısı ile projenin içerisinde yer almasını, Gölcük açısından büyük bir şans olarak görüyorum. Akademik çalışmaların somut olarak sahaya yansıdığı, Türkiye açısından örnek olan bir projede belediye olarak yer almaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Protokolün imzalanmasına katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 ‘ÜNİVERSİTE VE YEREL YÖNETİMLERİN ÖNEMLİ SORUMLULUKLARI VAR’

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Biz de Gölcük Vizyon 2023 Projesi adı altında üniversite ve belediyemizin uzun süreli birlikteliğinin bir yenisinde sizlerle birlikteyiz. Ben öncelikle göreve yeni başlayan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’e başarılar diliyorum. Bu toprakların kadim geleneğinde birikmiş olan kültürün yeryüzüne çıkması ve insanlarla buluşturulması noktasında üniversite ve yerel yönetimlerin önemli sorumlulukları var. Bizden önce başlayan ekibe de çok teşekkür ediyorum. Biz de o sorumluluk içinde, rektörlüğün ikinci döneminde birçok projeye imza attık” dedi.

 ‘YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ’

Rektör Prof. Dr. Hülagü, “Gün yüzüne çıkmamış mimarisiyle, kültürüyle, sanat eserleriyle, resimleriyle, yaşayan öyküleriyle Gölcük ve civarındaki insanların, Türk toplumunun yapısını, kentin şu andaki en büyük üniversitesinin kendi değerleriyle kucaklaştırıp bunu somut boyutlara çeken bir çalışma örneği var. Aslında bu çalışma örneğinin tek olduğunu söyleyebiliriz. Üniversitemizin değerli akademisyenleri, kendi konularında oldukça deneyimli. Gün geçtikçe de ortak paydanın ortaya konulması konusunda deneyimli bir ekibimiz var. Biz sadece koordinasyonu sağlıyoruz. Bu süreç içerisinde Gölcük Belediyesi’ne, yakın ilgilerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Durmak yok, yola devam. Daha güzel çalışmalar adına üniversite olarak yerel yönetimlerle işbirliğini devam ettireceğiz. Hayırlara vesile olsun” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑