Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Birlikteliğimizi devam ettireceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, önceki akşam Millet İttifakı olarak toplanmaları ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

19 Temmuz 2019 Saat: 15:01
‘Birlikteliğimizi devam ettireceğiz’
‘Birlikteliğimizi devam ettireceğiz’

Başkan Gürel, “Birlikteliğimizi böylece devam ettireceğiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, geçtiğimiz akşam, İYİ Parti ile oluşturdukları Millet İttifakı ile yaptıkları buluşma hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel, konu hakkında verdiği bilgilerde “31 Mart seçimleri kapsamında genel merkezimizin İYİ Parti ile oluşturduğu Millet İttifakı dahilinde, biz de CHP Gölcük İlçe Örgütü olarak İYİ Parti İlçe Teşkilatı ile çok uyumlu bir çalışma sergileyerek sıkı dostluklar sağladık. Bu güç birlikteliğini her ne kadar seçimi kazanamasak da sahada hissettik” dedi.

‘BERABER OLDUĞUMUZU GÖSTERMİŞ OLDUK’

Sözlerine devam eden Başkan Gürel, “Seçimler sonrasında, Ramazan ayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimi’nin de araya girmesi ile bir araya gelemedik. Biz seçilemeyen meclis üyelerimizi de birer potansiyel meclis üyesi olarak gördüğümüz için onları unutmadığımızı, daima beraber olduğumuzu göstermek adına seçilen ve seçilmeyen 31 meclis üyesi adayımız ile birlikte, büyükşehir belediye başkan adayımız Serdar Kaman ve Gölcük belediye başkan adayımız İsmet İşeri’nin de katılımıyla bir organizasyon yapmak istedik. Bu bir başlangıç ve devam da edecek. Devamında ilçe yönetim kurulları da devreye girecek. Birlikteliğimizi böylece devam ettireceğiz” dedi.

‘ÜLKEYİ SAHİPLENEN MİLLİ BİR MİLLET İTTİFAKIYIZ’

Toplantıları hakkında son düşüncelerini ifade eden Başkan Gürel, “İki partiye baktığımız zaman çizgileri farklı gözükse de özünde amacı bir olan partilerdir. İki parti de demokrasiden yana olan, cumhuriyet değerlerine önem veren, ayrışmayı değil kaynaşmayı ilke edinen bir çizgide hareket etmektedir. Dolayısıyla uyum içerisinde çalıştığımız, çalışmaya ve paylaşmaya devam ettiğimiz İYİ Parti’nin İlçe Başkanı İsmail Aynacı başta olmak üzere tüm İYİ Parti’li arkadaşlarımıza saygı ve sevgilerimizi belirtmek istiyorum. İktidarın dediği gibi bir zillet ittifakı değiliz. Gerçek manada milleti ve ülkeyi sahiplenen milli bir millet ittifakıyız. Bize zillet diyenlerin de bunun anlamını bilmeleri gerekir. Biz bu birlikteliğimizi devam ettireceğimizi de ümit ediyoruz” dedi.

‘DİĞER PARTİLERİN DE DAVET EDİLMESİ GEREKİRDİ’

Başkan Gürel, sözlerinin sonunda “Geçtiğimiz haftalarda Gölcük Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’mizin organizasyonunda yapılan ve 20 olmasına rağmen 18 köyümüzün katılımıyla gerçekleşen köyler arası futbol turnuvasında birinci gelen Selimiye köyünü öncelikle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu turnuvanın sonrasında, öğrendiğimiz kadarıyla Gölcük Belediyesi organizasyonuyla Değirmendere Kültür Merkezi’nde verilen davete de sadece AKP’nin, ilçe başkanlığı olarak davet edilmesini de üzüntü ile karşılıyorum. Değerli belediye başkanımız Ali Yıldırım Sezer, yola her ne kadar AKP adayı olarak çıksa da 170 bin nüfuslu Gölcük’ün belediye başkanıdır. Sadece AKP’nin belediye başkanı değildir. Dolayısıyla bu tür davetlerde gönül ister ki tek bir siyasi partinin değil, katılır veya katılmaz tüm siyasi partilerin en azından ilçe başkanlarının davet edilmesi, birlik ve beraberliği daha da kamçılayacaktır. Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Sayın belediye başkanımız, hepimizin başkanıdır. Bu gibi mevzulara daha da dikkatli yaklaşırsak Gölcük için kenetlenmemiz daha sıkı olacaktır” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑