Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Evlilik hazırlığı yapan 10 kişiye esnaftan damatlık

Evlilik hazırlığı yapan ve maddi durumu yetersiz 10 kişiye damatlık verecek olan İnönü esnaflarından Yusuf Ergin ve Ufuk Arslan’ı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ziyaret etti

19 Temmuz 2019 Saat: 16:10
Evlilik hazırlığı yapan 10 kişiye esnaftan damatlık
Evlilik hazırlığı yapan 10 kişiye esnaftan damatlık

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl ilk kez böyle bir yardımda bulunacak olan İnönü Caddesi esnaflarından Yusuf Ergin ve Ufuk Arslan çok mutlu. Evlenmeyi düşünen Dar gelirli 10 kişiye damatlık verecek olan iki ortağı İzmit Belediye Başkanı Fatma KaplanHürriyet, mağazalarında ziyaret ederek teşekkür etti. Ziyarete İzmit Kent Merkezi (İKM) Başkanı Murat Öztürk de katıldı. Damatlıklar önümüzdeki günlerde İzmit Belediyesi ile irtibata geçip durumu bildiren 10 kişiye verilecek. Mağaza sahiplerinden Ufuk Arslan, “Başkanım işler güzel giderse seneye on değil, on beş değil yirmi tane damatlık veririz” dedi.

‘YARDIMLAŞMA ÇOK ÖNEMLİ’

Mağaza sahipleri Yusuf Ergin ve Ufuk Arslan’a teşekkür eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Esnafımıza bu güzel düşüncesi ve sosyal sorumluluk anlamındaki bu yaklaşımı için teşekkür ediyorum kent adına. Tam da düğün sezonu. Maddi durumu olmayan gençlerimizin en azından damatlık ihtiyacını karşılamak için böyle bir girişimde bulunmanız güzel. Biz de aracı olacağız. Durumu olmayan 10 arkadaşıma yardımcı olmuş olacağız. Biz sadece aracıyız. Biz köprü olacağız. Esnafımızın böyle yardımsever olması, yardım duygusuyla hareket etmesi bizim çok önemli” dedi.

‘SENEYE HAREKETLİLİK ARTACAK’

Kent esnafının dayanışmasını güçlendirmek istediklerini ifade eden Hürriyet, “Bu vesileyle başlangıcı bu kardeşlerimizden yaptık. Bu anlamda bu mağazamıza teşekkür ediyoruz. Güzel bir sosyal sorumluluk örneği, güzel bir dayanışma örneği. Kentte bu tür örnekler artsın, çoğalsın. Kentin cazibesinin artması esnafımızın ekonomik dar boğazda işlerinin artması için bütün ekibimizle gece gündüz çalışıyoruz. Bu sene biraz zorlanacağız ama önümüzdeki seneden itibaren bu kenti hareketlendireceğiz el birliğiyle. Bu dayanışmayı da güçlendireceğiz. Hizmetin insanlığın vicdanın partisi ve siyaseti olmaz. Kente kol kanat geren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘HALKLA ESNAFLA İÇ İÇESİNİZ’

Başkan Hürriyet’in ardından konuşan İzmit Kent Merkezi Başkanı Murat Öztürk, “Her zaman desteklerinizi görüyoruz. İKM olarak şunun farkına vardık. İlk defa bu kadar kalabalık bir bayram gördük. Tıklım tıklımdı caddeler, sokaklar. Seyyar konusunda bazı sıkıntılar yaşadık. Zabıtamıza çok teşekkür ediyoruz. Yalova’dan, Adapazarı’ndan ve İstanbul’dan esnaflar geldi. Bunun en büyük kaynağı sizsiniz başkanım. Çünkü İzmit’ten hiç çıkmıyorsunuz. Devamlı halkla esnafla iç içe olmanız bizlere mutluluk veriyor” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑