Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘İkramiye konusundaki talebimiz devam ediyor’

‘İkramiye konusundaki talebimiz devam ediyor’

21 Temmuz 2019 Saat: 14:57
‘İkramiye konusundaki talebimiz devam ediyor’
‘İkramiye konusundaki talebimiz devam ediyor’

Türkiye Emekliler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, emeklilerin bayram ikramiyesi konusundaki talepleri hakkında düşüncelerini dile getirerek, “Bizim ikramiye konusundaki artış talebimiz devam ediyor” dedi. Türkiye Emekliler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, emeklilerin çeşitli konularda talepleri ile ilgili olarak önemli bilgiler verdi. Başkan Kılıç, yapmış olduğu açıklamada “Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl içinde emeklilere, dini bayramlar öncesinde ikramiye verilmesi konusunda adımlar atılmış, her iki dini bayramda da bu ikramiyeler alınmıştı. Ramazan Bayramı öncesinde ikramiyeler konusunda artış talebinde bulunmuştuk ama bu konuda bir ilerleme kaydedilemedi. Bizim ikramiye konusundaki talebimiz devam ediyor. İkramiyelerin, yapılan zamlar ışığında arttırılmasını istiyoruz. İstediğimiz miktar, Ramazan Bayramı öncesinde 1260 TL idi. Yine buna yakın bir ikramiyenin verilmesi talebimizi yineliyoruz” dedi.

‘KİRA VE YAKACAK YARDIMI TALEBİ SÖZ KONUSU’

Sözlerine devam eden Başkan Kılıç, “Dernek olarak kış dönemi öncesinde kömür satışlarımız oluyor. Taksitle satışlarını yaptığımız kömürlerin alımı konusunda üyelerimizin de taleplerini karşılamış oluyoruz. Bu durumla ilgili olarak üyelerimizin, emeklilerimizin bir talebi söz konusu. Biliyoruz ki bazı emeklilerimizin maaşları oldukça düşük. Kira verdiklerini düşünürsek maaşlarının neredeyse tamamını kira için harcadıklarını söyleyebiliriz. Normal olarak onlar da kira ve yakacak yardımı yapılmasını istiyor. Devletimizden bu konu hakkında da destek olunmasını, bu durum için ekonomik durumların göz önünde bulundurulmasını istiyoruz” dedi.

‘DEVLETİMİZİN VERMİŞ OLDUĞU BİR HAK’

Başkan Kılıç, sözlerinin sonunda ulaşım konusunda da açıklamalarda bulunarak, “Ülkemizin birçok noktasında olduğu gibi ilimizde de 60 yaş için indirimli, 65 yaş ve üstü için ücretsiz ulaşım kartı söz konusu. Fakat bazı araçlarda 65 yaş kartı kullanan kişilere kötü sözlerin söylendiğini duyuyoruz. Bizler bu ülkeye hizmet etmiş, emeklilik hakkı kazanmış kişileriz. Bu kartları da devletimizin vermiş olduğu bir hak olarak kullanıyoruz. Unutulmasın ki herkes bu kartı kullanmak durumunda kalabilir” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑