Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Bilgievi öğrencileri geleceğini tasarlıyor

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri, geleceğimiz olan çocukların, teknoloji çağının gerekliliklerine cevap verebilen nesil olması için bilişim eğitimlerine devam ediyor

8 Ağustos 2019 Saat: 11:12
Bilgievi öğrencileri geleceğini tasarlıyor
Bilgievi öğrencileri geleceğini tasarlıyor

Kartepeli miniklerin, geleceğin dijital dünyasına ışık tutmaları ve hızla değişen, gelişen dünyada gereksinimlere cevap verebilmeleri için düzenlenen eğitimler de teknik alt yapı öğretilirken aynı zamanda çözüm üretme yeteneği de kazandırılıyor.

GELECEĞİNİ TASARLA

Kartepe Belediyesi, Habitat Derneği ve Microsoft işbirliğinde düzenlenen “Geleceğini Tasarla Programı”, eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak alanda çalışmalarını sürdürüyor. Program, genç gönüllülerin kendi bilgi teknolojileri uzmanlığını akran eğitimi yöntemiyle kitlelere yaygınlaştırmayı ve yüz yüze eğitimler aracılığıyla çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, yeni teknolojilerle ilgili farkındalığın arttırılmasını hedefliyor.

KODU GAME LAB EĞİTİMİ

Bu hedefler doğrultusunda verilen “Kodu Game Lab Eğitimi” çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedeflerken aynı zamanda çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirerek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yayması amaçlanıyor. Ataşehir Mahallesi’nde hizmet veren Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde verilen eğitim kapsamında 8-12 yaş arası öğrencilere, gönüllü eğitmenler aracılığı ile 12 saat boyunca “Kodu Game Lab” programlama dili eğitimleri veriliyor.

PROGRAMIN ÖZELLİĞİ

Kodu Game Lab, üç boyutlu dijital oyun tasarlayabilmek için Microsoft tarafından geliştirilmiş basit ve görsel bir programlama dilidir. Program, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda çalıştığı gibi oyun konsolu ile kontrol özelliği sayesinde tasarladığınız oyunlar da çalışabilmektedir. Programın ara yüz sayesinde sayfalar arası geçiş yapılabilmekte, geniş bir yardım menüsü ve diğer özelliklerin tanımı bulunmaktadır. Programlama esnasında farkı, karakterler ile versiyon numarası, tasarlanan oyunun fiziksel özellikleri değiştirilebilir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑