Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Minik pasta ustaları sertifikalarını aldı

Minik pasta ustaları sertifikalarını aldı

8 Ağustos 2019 Saat: 16:31
Minik pasta ustaları sertifikalarını aldı
Minik pasta ustaları sertifikalarını aldı

Gölcük Meslek Edindirme Kursları (GÖLMEK) kapsamında 10-15 yaş arası çocuklar için açılan pasta kursu tamamlandı. 60 kız kursiyerin eğitimi, 6 hafta sürerken, sertifikaları Usta Öğretici Emine Demir tarafından dağıtıldı. Gölcük Meslek Edindirme Yaz Kursları (GÖLMEK) kapsamında İhsaniye Sosyal Merkezi’de 6 hafta önce 10-15 yaş çocuklar için Pasta Kursu açılmıştı. Çocukların Yaz tatilini değerlendirdiği kurs başarıyla tamamlanırken, Değirmendere Yalı Evleri’nde yapılan törenle çocuklara sertifikaları Usta Öğretici Emine Demir tarafından dağıtıldı.

PASTA USTASI OLDULAR

Gelen yoğun taleplerin değerlendirilmesi sonrasında Emine Demir’in usta öğreticiliğinde açılan, 6 hafta süren pasta kursuna, 4 grupta, 60 çocuk katıldı. Çocuklar kurs boyunca pasta ustası olmak için bilgi aldı ve şeker hamurlu kurabiyeden, cup cake’e, cake pop’dan, porsiyon pastaya, tatlı ve tuzlu kurabiyeden, simide kadar birçok çeşidi yapmayı öğrendi. Kursu başarıyla tamamlayan çocuklara kurs bitirme sertifikaları verildi.  

‘YAZ TATİLLERİNİ DEĞERLENDİRDİLER’

Kurs sonunda bilgi veren Usta Öğretici Emine Demir, “Bu yıl bir ilki gerçekleştirerek yaz kursları kapsamında 10-15 yaş arası çocuklarımıza Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle pasta kursu açtık. Çok büyük ilgi oldu. 6 hafta süren kursta, 15’lerli gruplarda 4 sınıf eğitim gördü. Kurs boyunca kızlarımız hamur işlerinde önemli bilgiler öğrendiler ve yaz tatillerini böylece en iyi şekilde değerlendirmiş oldular. Bugün de sertifikalarını dağıtmak için Değirmendere Yalı Evleri’nde toplandık. Ben birbirinden marifetli kızlarımızı kutluyorum. Bundan sonra çok güzel pastalar ve tatlılar yapabilecekler. Bizlere bu imkanı veren Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’e de çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑