Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Östürk, ‘Krizin faturası öğrenciye ödetilmemeli’

İYİ Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Tugay Östürk yaptığı açıklamada, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurt ücretlerine yüze 20 zam yapılmasını eleştirdi.

22 Ağustos 2019 Saat: 11:53
Östürk, ‘Krizin faturası öğrenciye ödetilmemeli’
Östürk, ‘Krizin faturası öğrenciye ödetilmemeli’

Östürk, “Kendi hataları ile düştükleri krizin faturası öğrenciye ödetilmemeli” dedi

İYİ Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Tugay Östürk yaptığı açıklamada, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurt ücretlerine yapılan zammı eleştirdi. Öztürk, “İktidar, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurt ücretlerine yüzde 20 zam yaparak adeta yetim hakkı yemektedir. Zam kararının yanında burs ücretlerinin artırılacağına ilişkin herhangi bir karar alınmaması iktidarın öğrenciye bakışının ticari olduğunu göstermektedir. Yurt ücreti zammının yüzde 20 olduğu ortamda iktidarın işçilere yüzde 8 memurlara ise yüzde 4 zam teklif etmesi enflasyon oranlarını işine geldiği gibi yorumladığını ve çifte standart uyguladığını göstermektedir” dedi.

‘BU HATALI KARARDAN DERHAL DÖNÜLMELİDİR’

Östürk sözlerinin devamında, “Aynı anda 3 üniversite öğrencisi okutan çiftçi bir ailenin çocuğu olarak ve KYK yurtlarında 4 yıl kalmış biri olarak söz konusu yurtların ne kadar önemli ve devletin hassas noktası olduğunu bilenlerdenim. Bu hatalı karardan derhal dönülmelidir. Aksi durumda sonuçlarının yıllar sonra ortaya çıkacağını ve telafi edilemeyecek sonuçlar doğuracağını yakın tarihimizden bilmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

‘DEVLET YURTLARI TEŞVİK EDİLMELİ’

Açıklamasına devam eden Östürk, “Üniversite yıllarında sıkça duyduğum birkaç cümle vardı. ‘KYK yurt kirasını yatırsam rahatlarım, en azından kafamı sokacak sıcak bir yerim olur’, ‘Cebimde param olmasa da olur, yurdun yemekleri bana yeter’ Üniversite hayatım, arkadaşlarımdan bu cümleleri duymakla geçti. Çünkü o arkadaşlarım cemaat yurtlarında kalmayı tercih etmemişlerdi. İktidar da FETÖ gibi örgütlerle samimi bir şekilde mücadele etmek istiyorsa öğrencilerin devlet yurtlarında kalmasını teşvik etmelidir” dedi.

‘YURTKUR BÜYÜK BİR AİLE DEĞİL MİYDİ?’

Östürk, “KYK yurtları ile alakalı üniversite yıllarından aklımda kalan bir cümle daha var. ‘Biz büyük bir aileyiz’ Cümleden de öte bir slogandı. YURTKUR’un aile vurgusu yaptığı akıllarda kalan slogan. Peki aile üyesine müşteri gözüyle bakmak olur mu? Devlet yurtlarını şirket, öğrenciyi ise müşteri gören zihniyet terk edilmeli. Kendi hataları ile düştükleri krizin faturası öğrenciye ödetilmemeli. Aksi takdirde eğitimin önemsendiği ve terörle mücadele edildiği iddiaları, iddiadan öteye gitmeyecektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑