Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

MARKA’dan 11 firmaya destek

2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında 11 firmaya teknik destek verilmesi için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından destek sözleşmesi imza töreni düzenlendi.

23 Ağustos 2019 Saat: 16:09
MARKA’dan 11 firmaya destek
MARKA’dan 11 firmaya destek

 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Mayıs-Haziran döneminde, 18 başvuru alındı ve 11 proje desteklenmeye hak kazandı. Destek almaya hak kazanan projeler ile kurumların Yazılım, İhracat, İmalat, İnovasyon, Bilişim, Sanayi gibi alanlarda kurumsal kapasiteleri geliştirilmiş olacak. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın konferans salonunda gerçekleştirilen imza törenine Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu’nun yanı sıra Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve kurum temsilcileri katıldı.

 18 BAŞVURUNUN 11’İYLE SÖZLEŞME

Programda konuşan MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, “11 programla 575 teknik destek projesine yaklaşık 5 milyon TL destek olduk. 33 binden fazla insan kaynağına eğitim ve danışmanlık hizmeti sağladık. 18 başvurunun 11’iyle bugün sözleşme imzalayacağız. Destek almaya hak kazanan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Biz sizlerle beraber halen istihdam, üretim ve kalkınma demeye devam ediyoruz. Ancak girdaptan çıkabiliriz. Teknik destek programımızın ardından Eylül ayında mali destek programımızı da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 2018’DE 93 PROJE DESTEKLENDİ

“2019 yılı için bu program kapsamında desteklenecek faaliyetler için 1.100.000 TL tutarında kaynak tahsis edildi” diyen Çöpoğlu, “2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında bölgeden 165 başvuru alınmış olup, bölgenin insan kaynağı, kurumsal kapasite, üretim ve hizmet kalitesi ile dezavantajlı grupların yaşam kalitelerini iyileştirmeye yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti talebinde bulunan toplamda 93 proje, yapılan teknik ve mali değerlendirme sonucunda başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı” şeklinde konuştu. Çöpoğlu ayrıca Valilik tarafından Kocaeli’nin tanıtımıyla ilgili olarak hazırlattığı filmin tamamlanmasının yakın olduğunu ifade etti.

 ‘BÖLGESEL KALKINMAYA KATKI’

Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerini kapsayan Doğu Marmara bölgesinde yerel ve bölgesel kalkınmayı sağlamak için 2010 yılından bu yana Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından çeşitli destek enstrümanlarıyla faaliyetler yürütülüyor. Teknik Destek Programı bölgede kar amacı gütmeyen kurumların bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaştıkları ve yerine getiremedikleri çalışmalara destek vermek amacıyla yürütülüyor.

 KABUL EDİLEN PROJELER

Deveops Fundamentals Eğitimi – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Envanter Raporu Çalışması – Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Merkezi, Üretim Altyapımız Tecrübeyle Büyüyor – Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli’nin Yöresel Müziklerinin Derlenmesi Projesi – Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Akıllı İhtisaslaştırmanın Temellerini Oluşturarak Bölgemizdeki İmalat Sektörünün Dönüşümünü Başlatıyoruz – Kocaeli Ticaret Odası, Dijital Dönüşüm ve Markalaşma Yolculuğu – Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği, Güçlü Yarınlar İçin Özel Yeteneklilerin Eğitimi – Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Ürün Uzayı Analiz Çalışması – Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme Stratejisi ve Eylem Planı Hazırlanması Projesi – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Meslek Komiteleri Daha Etkin Nasıl Çalıştırılır? Çalıştayı Projesi – Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Eğitimi – Düzce Ticaret Borsası.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑