Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kütük, bakkalların sorunlarını anlattı

Ankara’da gerçekleştirilen Kantinciler Odaları Güç Birliği Platformu’na katılan Kocaeli Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, esnafın sorunlarını A’dan Z’ye anlattı

25 Ağustos 2019 Saat: 15:24
Kütük, bakkalların sorunlarını anlattı
Kütük, bakkalların sorunlarını anlattı

Kocaeli Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük ve Kantin İşlemlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Şahin, Ankara’da gerçekleştirilen Kantinciler Odaları Güç Birliği Platformu’na katıldı. Kantincilerin sorunlarının değerlendirildiği toplantı, Türkiye Kantinciler Odaları Güç Birliği Platformu olarak Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç başkanlığında yapıldı.

A’DAN Z’YE ANLATTI

Toplantıya, SGB Başkanı Mehmet Fatih Leblebici ve Daire Başkanı Fazlı Sarı da toplantıya katıldı. Kocaeli Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, toplantıda söz alarak logolu ürün tebliği ve yasaklar başta olmak üzere meslektaşlarını mağdur eden kermesler, yerli malı haftaları, bahçe kapıları, teneffüs saatleri, blok dersler, 9d sinema gösterimleri, ramazan kiraları, yemekhaneler, döner sermayeler, kooperatifler, fahiş kira artışları vb. birçok sorunu masaya yatırdı. Taleplerini yazılı ve sözlü olarak ileten Başkan Kütük, sorunların yerinde çözümü için il yürütme kurulu oluşturulmasını talep etti.

TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantı sonrası konuşan Başkan Kütük, “Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılan haksızlıkları anlatıp duruşumuzu gösterdik. MEB Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında Tarım ve Sağlık Bakanlarıyla birlikte olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u telefonla arayıp görüşerek özellikle logolu ürünler çıkıncaya kadar meslektaşlarımızı mağdur etmeyecekleri sözünü verdi. Sayın Bakan Yardımcımıza ve değerli ekibine şükranlarımızı sunarız. Ayrıca oda başkanlarımızla birlikte Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Mümtaz Sinan ile bakanlık merkez binada bir toplantı gerçekleştirerek logolu ürün düzenlemesinin ve denetimlerde yaşanacak eziyetleri anlattık” dedi.

‘KOLAYLIK SAĞLANACAK’

Sözlerini sürdüren Başkan Kütük, “Genel Müdürümüz konuyu Bakan’a aktaracağını, öncelikleri olan hijyen konusuna meslektaşlarımızın daha fazla özen göstermelerini ve logolu ürünler çıkıncaya kadar meslektaşlarımıza gerekli kolaylıkların sağlanması, sıkıntılarımızı aza indirecek düzenlemeler konusunda yapılacak çalışmalarda yardım sağlayacağını belirtmiştir. Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ederiz. Odalarımızın bağlı olduğu Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’ı ziyaret ettik. Kantin işletmecisi meslektaşlarımızın uğradığı mağduriyet ve haksızlıkları anlatıp çalışmalarımıza destek istedik. Birlikte çalışma sözü verdiği için Genel Müdürümüze teşekkür ederiz” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑