Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kadın Platformu: Ölmek istemiyoruz

Kadın Platformu: Ölmek istemiyoruz

25 Ağustos 2019 Saat: 16:24
Kadın Platformu: Ölmek istemiyoruz
Kadın Platformu: Ölmek istemiyoruz

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut’un çocuğu önünde boğazı kesilerek öldürülmesi ile ilgili, “Ölmek istemiyoruz diyerek kadın dayanışmasını ve mücadelemizi yükselteceğiz” açıklamasında bulundu. Kocaeli Kadın Platformu tarafından Belediye İş Hanı önünde geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından çocuğunun gözü önünde öldürülen Emine Bulut ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Hicran Turan, CHP İl Yöneticileri, Kocaeli Kadın Platformu üyeleri katıldı. Kadın Platformu adına basın açıklamasını okuyan Sibel Yılmaz şu ifadeleri kullandı; “Bu ülkede bir iç savaş var. Bu ülkede kadınlar erkekler tarafından her gün, herkesin gözleri önünde sistemli olarak öldürülüyor. Ama kadınlar ölmek istemiyor. Emine Bulut hepimizin gözleri önünde öldü. Son sözü ‘ölmek istemiyorum’du. Sözlerimizi yasımız ile birleştirip, öfkemizi mücadeleye dönüştüreceğiz. Emine Bulut’un boğazına saplanan bıçakta kimlerin eli var biliyoruz. Emine Bulut’u kim öldürdü.

 ‘ARTIK BİR KİŞİ DAHA EKSİLMEYECEĞİZ’

Artık bir şeyler değişecek. Annelerinin başında çığlık atan küçük kız çocuklarına bir söz veriyoruz. Kanlar içindeki annesine “anne lütfen ölme" diyen o küçük kıza borçluyuz. Kadın erkek eşitliğinin sağlandığı, kadına yönelik şiddetin son bulduğu bir hayatı borçluyuz bu kız çocuklarına. Ve buradan diyoruz ki; artık bir kişi daha eksilmeyeceğiz.

 ‘DAYANIŞMA VE MÜCADELEMİZİ YÜKSELTECEĞİZ’

Öfkemizle, hıncımızla kadın düşmanı politikalarına karşı duracağız. Kadınların bu ülkede can güvenliği sorunu varken bizler yaşam hakkımız için sokakta, adliye koridorlarında olmaya devam edeceğiz. ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’, ‘Ölmek İstemiyoruz’, ‘Bir kişi daha eksilmeyeceğiz’ diyerek kadın dayanışmasını ve mücadelemizi yükselteceğiz”            

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑