Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

BASK Kocaeli’de Sami Ayyıldız güven tazeledi

BASK Kocaeli’de Sami Ayyıldız güven tazeledi

25 Ağustos 2019 Saat: 16:26
BASK Kocaeli’de Sami Ayyıldız güven tazeledi
BASK Kocaeli’de Sami Ayyıldız güven tazeledi

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kocaeli Şubesi, dün tek adaylı genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda tek aday olan mevcut başkan Sami Ayyıldız, tekrar seçilerek güven tazeledi. 2004 yılında ilimizde temsilcilik kuran Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kocaeli Şubesi dün 2. olağan genel kurulunu sendika binasında gerçekleştirdi. Genel kurula BASK Genel Başkanı Bayram Zengin de katıldı. 800 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda BASK Kocaeli Şubesi Başkanı ve BASK İl Temsilcisi Sami Ayyıldız tek aday oldu. Genel kurulda 7 yönetim kurulu üyesi, 3 denetim, 3 disiplin kuruşlu üyesi seçildi.

‘DİŞİMİZ VE TIRNAĞIMIZLA GELDİK’

Genel kurulda konuşan BASK Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız, “İkinci olağan genel kurulumuz, Kocaeli Üniversitesi’nde 4 dönemdir yetkili sendikayız. Hiçbir kişisel beklenti gözetmeksizin bizlere destek veren tüm üyelerim onlar için her zaman mücadele vereceğiz. Bizim en büyük özelliğimiz siyasi partilere karşı olmamamıza rağmen hiçbir siyasi partinin ön ve arka bahçesi değiliz. Biz buraya dişimiz ve tırnağımızla geldik. Sadece tüzüğümüzde belirtilen kuruluş amacımıza uygun üyelerimizin çıkarları için mücadele etmekteyiz. Genel kurulumuza katılan tüm üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Üniversite ve il sağlık müdürlüğündeki arkadaşlarımız hiçbir menfaat gözetmeksizin sendikamıza destek verdi onlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘17 YILLIK SENARYO’

Hükümet ile yetkili sendika arasındaki görüşmeleri değerlendiren BASK Genel Başkanı Bayram Zengin, “1 Ağustos tarihinden beri milyonlarca memur ve emeklisinin heyecanla beklediği toplu sözleşme görüşmelerinde dağ fare bile doğuramamış, masada ne görüşülüp ne görüşülmediği bile anlaşılamamıştır. Toplu sözleşmenin başladığı ilk gün açıklanması gereken eylem ve planı, son gün yapılan göstermelik eylemle göz boyamaya dönüşmüştür. Toplu pazarlık dönemi başlayalı 17 yıl olmuştur. 17 yıldan beri aynı senaryo oynanmaktadır. Cumhurbaşkanları, hükümetler, hatta yönetim sistemi değişmiş, yetkili sendikalar değişmiş ama memurun kaderi değişmemiştir” şeklinde konuştu.

KOCAELİLİ MEMURLARA SESLENDİ

17 yıldır yüzdelik artışlarla memur ve emeklilerin oyalandığını söyleyen Ayyıldız, “17 yıldır memurları oyalayanlar toplu pazarlık masasında birlikte oturmaktadır. Memur ve emeklileri, 4688 Sayılı Yasanın 28’inci maddesinde sayılan konuların, üzerlerinde hiçbir ipotek konmadan toplu pazarlık masasında çözülmesini beklemiş, ancak hüsrana uğramışlardır. Kocaeli’den memurlara seslenmek istiyorum. Arka bahçe, yan kuruluş, öncü kuruluş halindeki yapıları sendika olarak kabul etmiyoruz. Mevcut siyasi ve ideolojik sendikal yapılarla mesafe almak mümkün değildir. Geride bıraktığımız 17 senelik deneyim bunu göstermektedir. Çare siyaseten bağımsız sendikalarda toplanmaktadır” dedi.

BASK KOCAELİ ŞUBESİ’NİN YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:

Başkan: Sami Ayyıldız

Reşat Oktem, Uğur Öcal, Gamze Güven Şahin, Şengül Toy Bora, Bilgen Aydın, Cengiz Uzun.

DENETİM KURULU: Serkan Ankun, Abdülkadir Yıldız, Sezgin Sevilmiş.

DİSİPLİN KURULU: Nebahat Öcal, Şaban Arlı, Rıfat Olgun

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑