Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcük Zabıtası okul kantinlerini denetledi

Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin başlamasıyla birlikte ilçemizde bulunan okul kantinlerini denetledi, sağlık ve hijyen konularında kantin işletmecilerine uyarılarda bulundu

16 Eylül 2019 Saat: 13:40
Gölcük Zabıtası okul kantinlerini denetledi
Gölcük Zabıtası okul kantinlerini denetledi

Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin başlamasıyla birlikte ilçemizde bulunan okul kantinlerini denetledi. Zabıta ekipleri, Gölcük sınırları içerisindeki okul kantinlerini denetleyerek kantin işletmecilerine sağlık ve hijyen konusunda dikkatli olunması noktasında uyarılarda bulundu.

BİRÇOK KONUDA DENETİM

Okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini inceleyen zabıta ekipleri, hijyen, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, gıda maddesi ürünlerinin hazırlanması, çalışma ortamı, çöp kovaları, yangına karşı alınan tedbirler, haşere ve kemirgenler için alınan önlemler gibi birçok konuda denetim gerçekleştirdi. Okul kantinlerinde hazırlanarak satılan tost, sandviç gibi bozulabilecek gıda maddelerinin insan sağlığı açısından yüksek risk taşıdığına dikkati çeken Zabıta Müdürlüğü ekipleri, “Kantin işletmecilerinin, kantinde satılan ürünlerin hazırlık aşamasında malzemelere, kullanım şekline ve depolanmasına kadar her aşamada hijyen kurallarına uyması gerekir. Kurallara uymayan işletmelere cezai işlemler uygulanmaktadır” şeklinde uyarıda bulundu. Okul kantinlerinin ilçemizde kurallara uyduğu görülürken, Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinlerine yönelik denetimlerin devam edeceğini bildirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑