Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

Geçtiğimiz hafta ülkemiz genelinde okulların açılması ile birlikte yeni eğitim-öğretim dönemine geçilmişti. Dün de ilçemizde Anıtpark ve Piri Reis İlkokulu’nda gerçekleştirilen programlarla İlköğretim Haftası başlamış oldu

16 Eylül 2019 Saat: 15:02
İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı
İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

Ülkemiz genelinde alınan karar ile birlikte 1. ve 2. dönem içerisinde, eğitime bir hafta boyunca ara verilecek. Bu durumdan ötürü okullar, bu yıl bir hafta erken açılmış oldu. İlköğretim Haftası’nın Eylül ayının üçüncü haftasında kutlanıyor olmasından ötürü yeni eğitim-öğretim dönemi resmi açılış programı da dün gerçekleştirildi. Anıtpark ve Piri Reis İlkokulu’nda İlköğretim Haftası dolayısıyla yapılan programlara Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, Gölcük İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mahir Sarıdağ, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, kaymakamlık daire müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan ve gaziler, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi.

ANITPARK’TA ÇELENK SUNUMU

Anıtpark’ta yapılan programda ilk olarak Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumunda bulundu. Ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mız okundu. Anıtpark’ta sona eren program, Piri Reis İlkokulu’nda gerçekleştirilen programla devam etti. Burada da ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mız okundu. Günün ilk konuşmasını yapan Piri Reis İlkokulu Müdürü Güven Kaya, “İlköğretim, öğrencileri hayata ve üst öğrenime hazırlayan en önemli basamaktır. Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren Başöğretmen Atatürk’ün önderliğinde başlatılan okuma-yazma ve eğitim seferberliği, yıllar geçmesine rağmen artarak devam etmektedir. Atatürk’ün Türk ulusuna hedef olarak gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın tek yolu, toplumun eğitilmesinden geçer” dedi.

‘YENİ BİR HEYECAN YAŞIYORUZ’

Okul Müdürü Kaya sözlerinin devamında, “Okul; müdürü, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve tüm çalışanı ile sıcak bir yuvadır. Bu yuva, gelecekteki yaşamımızın ve mutluluğumuzun hazırlayıcısıdır. Öğrencilerin bazıları yeni bir okula başlamanın, yeni bir öğretmenle karşılaşmanın, yepyeni arkadaş topluluğuna girmenin heyecanını yaşıyor. Biz öğretmenler ise yeni bir eğitim-öğretim yılının ilk gününde ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Amacımız, Büyük Önder’in belirttiği gibi ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller yetiştirmek, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmektir. Bu anlamda ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi olan öğrencilerimizin, bu uğurda büyük emek veren meslektaşlarımın 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

‘İYİ BİR YIL TEMENNİ EDİYORUM’

Sonrasında sözü alan Gölcük İlçe Mili Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, “Hepimizin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı hayırlı olsun. Okullar, öğrencilerimizin eğitim yuvasıdır. Mutlaka iyi şeyler öğrenmeye çalışın ve öğretmenlerinizi sevin. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Muasır medeniyetler seviyesine eğitimle ulaşabiliriz. Çocuklar okula başladı. Çocukları fazla sıkmamamız lazım. Okul ve öğretmenler, çocuklarımızı yetiştirecektir. Bunu yaparken okuldan ilgisiz ve habersiz de kalmamalıyız. Okula ortak olmalıyız ama okulun önüne geçmemeliyiz. Çocuklar yapabildiklerini yapsın, yapamadığını bıraksın. Bu bir tespittir, gereken yapılacaktır. Tarihimize bağlı bireyler olarak sorunsuz ve iyi bir yıl temenni ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

‘SİZ BİR TUĞLA DAHA VERECEKSİNİZ’

Ardından sözü alan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Yeni haftamızın ilk günündeyiz. Bizim neden okula gittiğimizi öncelikle anlamamız gerekiyor. Bizim genetik kodlarımız var ve bunlar atalarımızdan miras olan, gelecek nesile aktaracağımız biyolojik bir özelliktir. Bizim kültürümüz ve milli-manevi değerlerimiz var. Başöğretmen Atatürk’ün hedef olarak göstermiş olduğu çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma amacımız var. Biz nasıl ki genetik kodlarımızı doğal olarak taşıyorsak bütün insanlığın birikimini de ancak okulda öğrendiklerimizle öğrenebilir ve aktarabiliriz. Bir tuğla var, bu tuğlayı bizden önce öğretmenler yerleştirmiştir. Siz bunun üzerine bir tuğla daha vereceksiniz. Okul sizi hayata hazırlamakla kalmayacak, aynı zamanda bizim temel amacımız olan demokratik bir hukuk devletini gerçekleştirmenin esaslarını da okulda öğreneceksiniz. Ben tüm öğretmenlerimize saygılarımı sunuyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyor, eğitim ve öğretimin Gölcük’te en üst kademeye çıkması adına göstereceğiniz gayretin devamını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘BAŞARILI BİR NESİL ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ-VELİ ÜÇGENİNDEN GEÇER’

Son olarak bir konuşma yapan Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, “İnsanları diğer canlılardan ayırt eden en önemli unsur, kendini geliştirme ve düşünme yeteneğidir. Bunu da ancak eğitimle gerçekleştirebiliriz. Okullarımız, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğe yetişmeleri için hazırlanan en uygun mekanlardır. Öğrenciler, yeni bir eğitim-öğretim dönemine girmenin heyecanında. Öğretmenlerin sizlere aktardığı hususları en iyi şekilde dinleyeceğinizden eminiz. Ancak her şey müfredat değil. Okulda aldığınız eğitimin dışında Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşabilmek için elinizden geleni göstereceksiniz. Teknolojiyi kullanacaksınız ama esiri olmayacaksınız. Kendinizi geliştirmek için hep kitap okuyacaksınız. Bizler, hepimiz öğretmenlerin eseriyiz. Bütün meslek mensupları, sizlerin eğitiminden geçti. Bu sorumluluğu yerine getirirken sorgulayan, araştıran, ezberden uzak, kendisini ifade eden bir nesil yetiştirmenizi istiyorum. Öğretmenlik fedakarlık gerektiren bir meslektir. Velilerimiz de lütfen okul ve öğretmenlerimizle ilişkilerini üst seviyede tutsun. Çocuklarımıza okuldaki gününün nasıl geçtiğini soralım. Okul aile birlikleri, eğitim sistemimizde çok önemli bir konuma sahip oldu. Bundan hareketle irtibatı kesmemeleri gerekir. Başarılı bir nesil yetiştirmek, öğretmen-öğrenci-veli üçgeninden geçer. Ben bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim dönemimizin hepimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

PROTOKOLE ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından ilk olarak öğrenciler, İlköğretim Haftası ile ilgili olarak şiir okudu. Sonrasında 2 – E sınıfı öğrencileri, Atatürk ve Bayrak isimli bir gösteri sundu. Gösteri sonundaki koreografi, davetlilerin büyük beğenisini topladı. Programın devamında, 4. sınıf öğrencileri, 1. sınıf öğrencileri için hoş geldiniz şiiri okudu. Öğrencilerin protokol üyelerine çiçek takdiminin ardından program son buldu.  Erdem ŞENGÜL

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Anıtpark’taki Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumunda bulundu.

İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

Okullarını temsilen Türk Bayrağı taşıyan öğrenciler, Anıtpark’ta güzel bir görüntü oluşturdu.

İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

lçe protokolü, Anıtpark’ta düzenlenen törende saygı duruşunda bulunurken görülüyor.

İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

 2 – E sınıfı öğrencileri, Atatürk ve Bayrak isimli bir gösteri sundu.

İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

Gösteri sonundaki koreografi, davetlilerin büyük beğenisini topladı.

İlköğretim Haftası kutlamalarla başladı

Gösteri sonundaki koreografi, davetlilerin büyük beğenisini topladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑