Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Erteleme kararı, esnafı rahatlattı’

‘Erteleme kararı, esnafı rahatlattı’

16 Eylül 2019 Saat: 15:56
‘Erteleme kararı, esnafı rahatlattı’
‘Erteleme kararı, esnafı rahatlattı’

Gölcük Bakkallar, Büfeler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Faruk Hikmet Kesgin, okul kantinlerine getirilen logo zorunluluğunun ertelenmesi hakkında düşüncelerini dile getirdi. Başkan Kesgin, “Erteleme kararı, esnafı rahatlattı” dedi. Gölcük Bakkallar, Büfeler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Faruk Hikmet Kesgin, okul kantinlerine getirilen okul logolu ürün satış zorunluluğunun ertelenmesi hakkında konuşarak “Okul logolu ürünlerin okul kantinlerinde satılması zorunluluğu getirilmişti. Bu ürünlerle kantinci esnafı, satış açısından sıkıntıya düşmekteydi. Burada yapılan uygulama, bence okulların gıda ile hiçbir bağlantısı olmadığı halde logo zorunluluğu getirilip tamamen okul yönetimine, okul idaresine ve okula haksız bir yetki ve getiri sağlamaktan başka bir işe yaramayacaktı. Kantinlerimizle ilgili olarak istenilen okul logolu ürünlerin satış zorunluluğu, iki yıllığına ertelendi. Bu konunun ertelenmesi, baştan beri gerekli bir konuydu. Burada çıkan erteleme kararı, kantin işleten esnafımıza daha rahat ticaret yapma imkanını sağlamıştır. Bu konuda küçük esnafın sesini duyan Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’ne, düzenlemeyi uzattıkları için ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

 ‘EKONOMİK YÖNDEN CİDDİ ZARARLAR GETİRMEKTEDİR’

Kesgin, sigara zamlarına son dönemde yapılan zamlar hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Kesgin, konu hakkında yaptığı açıklamada “Sigara zammı ile birlikte tütün mamullerindeki kaçak sigara artışı, tütün satışlarında yapılan tespitlerde gözlemlenmiş durumda. Vatandaşın zamlardan etkilenip tütüne ve kaçak sigaraya yönelmesi, hem ülke ekonomisine hem de bakkal esnafına ekonomik yönden ciddi zararlar getirmektedir. Bunun önüne hep birlikte geçmemiz lazım” dedi.

 ‘ESNAF SIKINTIYA DÜŞTÜ’

Sözlerine devam eden Başkan Kesgin, “Sigara firmalarının söz konusu zam artışlarından dolayı bayi kar oranlarını da düşürmek istemesi, esnafı büyük bir sıkıntıya soktu. Türkiye genelinde sigara boykotunun yapılması sonucunda sigara firmalarının geri adım atması ve kar oranlarının yükseltilmesi, esnafı biraz olsun rahatlattı. Fakat dengesizce yapılan bu zamların, kaçak sigara ile mücadele konusunda ciddi sıkıntılara gün geçtikçe sebep olacağı aşikardır. Bu konuda da bir adımın atılması gerekmektedir” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑