Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Türk Ocakları’nın konuğu Aysu oldu

Türk Ocakları’nın konuğu Aysu oldu

16 Eylül 2019 Saat: 16:41
Türk Ocakları’nın konuğu Aysu oldu
Türk Ocakları’nın konuğu Aysu oldu

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nde, bu hafta engellilerin sorunları konuşuldu. Ocağın konuğu olan Altınokta Körler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Engin Aysu yaptığı konuşmada “Yönetmelikleri çekmecelerden çıkartıp uygulayabilecek bürokratlara ihtiyaç var” dedi. Her hafta bir sorunu gündemine alan Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, bu hafta da kentimizin kanayan yarası olan engellilerin sorunlarını masaya yatırdı. Bu konuda Altınokta Körler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Engin Aysu’yu konuk eden Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, engellilere nasıl yardım edilmesi gerektiğini üyeler ve katılımcılarla paylaştı. Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir'in ev sahipliğinde gerçekleşen söyleşide Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, Körfez İlçe Başkanı Bayram Kurtaran, Kocaeli Türkçüler Başkanı Özer Mert Özdemir ve Türk Ocakları üyeleri hazır bulundu.

‘ENGELLER KALKARSA’

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “Engelliler ile ilgili konuları sadece Engelliler Haftası’nda partilerin ve derneklerin rutin bir faaliyeti olarak değil, gerçekten samimi bir şekilde çözmek için yılın her haftasında gündemde tutmak ve tüm engeller gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ortadan kalkıncaya kadar da fikir alışverişinde bulunmak gerekir” dedi. Ardından söz alan Altınokta Körler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Engin Aysu, “Engelliler hayatın her alanında var. Önümüzdeki engeller kaldırıldığı takdirde pek çok engelli, hiç kimseye ihtiyaç duymadan hayatını tek başına idame ettirebilir” dedi.

‘BİZE ACIMAYIN, YARDIM EDİN’

Engelli olmak ve engelli olarak yaşamanın masraflı ve maliyetli olduğunu belirten Aysu, “Göstermelik protokol ziyaretleri ile değil de bizlere gerçekten yardım etmek isteyenler, önce bizleri dinlesin. Ayrıca yardımseverlerin engelli ailelerine ve engelli derneklerine yaşamsal olarak ihtiyaç duyulan cihazların alımında maddi destek vermeleri daha anlamlı olacaktır. Bizler engellerimize rağmen aldığımız her nefeste her halimize şükrediyoruz bizlere yardım etmek isteyenler acıma duygusu ile değil de hayatın farklı alanlarında kendilerinden yardım isteyen normal bir vatandaşa yardım ediyormuş gibi yardım etmeli” diye konuştu.

‘YÖNETMELİKLER UYGULANMIYOR’

Aysu son olarak, “İnsanlar, aklına estiği şekilde değil de danışarak size nasıl yardım etmemizi istersiniz diyerek bizlere yardım etmeli. Engellilerin önlerindeki engellilerin kaldırılmasında yönetmelik anlamında hiçbir engel yok ancak yönetmelikleri çekmecelerden çıkartıp uygulayabilecek bürokratlara ihtiyaç var” dedi. Akabinde Engin Aysu, kendisinden yapılan istekler üzerine bir İzmit türküsü söyleyerek sözlerini tamamladı. Samimi ve esprili geçen söyleşinin ardından konuklara engellilere nasıl yardım edebilecekleri öğretildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑