Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Bir kadın ve anne olarak yanlarındayız’

‘Bir kadın ve anne olarak yanlarındayız’

16 Eylül 2019 Saat: 16:52
‘Bir kadın ve anne olarak yanlarındayız’
‘Bir kadın ve anne olarak yanlarındayız’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kadın Kolları Yönetimi, parti binasında olağan toplantılarını gerçekleştirdi. CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri, Diyarbakır’da çocukları dağa kaçırılan annelerle ilgili olarak, “Bir kadın ve anne olarak onların yanındayız” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kadın Kolları Yönetimi, parti binasında haftalık olağan toplantılarını düzenledi. Toplantıya CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Mine İşeri ve yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gölcük İlçe Kadın Kolları Yönetimi ve partililer katılım gösterdi. Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Başkan İşeri, “Diyarbakır’da kayıp çocuklarının bulunması için nöbet tutan annelerin evlat nöbeti devam etmektedir. Hakaret ve tehditlere maruz kaldıkları oturma eylemini sonlandırmaları konusunda rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Bizler bir kadın ve anne olarak empati anlamında her zaman yanlarındayız. Yetkililerin yanlarında oturarak destek vermeleri yeterli değil. Çözüm üretilmesi gerekiyor. Çözüm aramaları gerekiyor. Cumartesi anneleri, Diyarbakır anneleri ayrıştırılmamalı. Anne ve kadın olarak konuya değiniyoruz” dedi.

‘EĞİTİM SÜRECİ, BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR’

Sözlerine devam eden Başkan İşeri, “Bugün İlköğretim Haftası başlamış oldu. 9 Eylül’de okullar açılmış olsa da bugün programlar yapıldı. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük bir önem taşımaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimini benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen eğitimle aldığı güçle bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

‘GEÇİM SIKINTISI BİTMİYOR’

Başkan İşeri, “Çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitim hayatlarını tamamlamaları için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyoruz. Sözlerime geçim sıkıntısı ile son vermek istiyorum. Mutfağımızdaki sıkıntılar bitmiyor. Bir kadın olarak bunu her zaman belirtiyoruz. Mutfağımızın sıkıntısını, geçim sıkıntısını acilen bitirmemiz gerekiyor. Mutfağımızın yangını dinmiyor, emeklimiz rahat bir yaşam süremiyor. Artık geçim sıkıntısını bitirebilmeli, emeklimize nefes aldırmalıyız” şeklinde sözlerini tamamladı.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑