Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Tek amacımız, ilçemize en iyi hizmeti sunmak’

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, düzenli aralıklarla yapılan halk buluşması toplantılarının bir yenisini dün Gölcük Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi. Kaymakam Karabulut konuşmasında, “Tek amacımız, ilçemize en iyi hizmeti sunmak” dedi

20 Eylül 2019 Saat: 16:08
‘Tek amacımız, ilçemize en iyi hizmeti sunmak’
‘Tek amacımız, ilçemize en iyi hizmeti sunmak’

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, rutin olarak düzenlenen halk buluşması toplantılarının bir yenisini, dün Gölcük Kongre Sarayı’nda davetlilerin katılımı ile gerçekleştirdi. Toplantıya Kaymakam Karabulut’un yanı sıra, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Uzun, Şevket Kaba ve Fikret Ormancıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mahir Sarıdağ, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülhalik Köse, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, kaymakamlık kurum müdürleri, belediye amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

‘İLGİNİZE TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM’

Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Karabulut, “Göreve başladığım 20 günlük süreçte gerek kaymakamlığı ziyaret ederek gerekse de benim ilçeyi tanımam ve hususları öğrenmek amacıyla beni ve benim nezdinde Türkiye Cumhuriyeti’ni çok sıcak bir şekilde karşıladınız. Ben öncelikle bu ilgiden ötürü sizlere teşekkür etmek istiyorum. Çok mutluluk ve onur verici bir duygu. Biz de bu teveccühe layık olmak için elimizdeki imkanlar doğrultusunda, yasaların vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda en iyi hizmeti sizlere, vatandaşlarımıza sunmaya gayret edeceğiz” dedi.

‘MUHTARLARIMIZ EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZDIR’

Kaymakam Karabulut, sözlerinin devamında, “Bu, ilçemizde gerçekleştirdiğimiz ilk toplantı olacak. İlçemizin sorunlarını, problemlerini, vatandaşlarımızın isteklerini alarak ilgili kurumlara iletmek marifetiyle çözüm üretmeye çalışacağız. Yerel yönetimler, muhtarlarımız, bizim en yakın çalışma arkadaşlarımızdır. Daha önce köy olan yerlerimiz, değişen mevzuat gereği mahallelere çevrildi. Bizim yönetim sistemimizde muhtarlarımızın çok önemli bir görevi var. Vatandaşlarla idare arasında bir köprü vazifesi görüyor muhtarlarımız” ifadelerine yer verdi.

‘İLETİŞİME TİTİZLİKLE DEVAM EDECEĞİZ’

Açıklamalarını sürdüren Kaymakam Karabulut, “Her ne kadar sahaya insek de her konu bize ulaşamayabiliyor. Her konuya nüfuz edememe ihtimalimiz oluyor. Bu konuda bizim en yakın çalışma arkadaşlarımız muhtarlarımızdır. Muhtarlarımız, vatandaşın sorunlarını, isteklerini bizlere iletiyor. Bu yüzden muhtarlarımızla ilişkimize çok önem veriyoruz. Muhtarlar derneğimizle bir ön çalışma yaptık. Kendileriyle bir görüş alışverişinde bulunduk. İletişime titizlikle devam edeceğiz. Burada bir çözüm üreteceksek hep beraber üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

‘HEPİMİZİN HEDEFİ VE AMACI TEK’

“Ben burada devletimizin atadığı ilçe kaymakamı olarak tüm kurumlar nezdinde bir orkestra şefi fonksiyonu görüyorum” diyen Kaymakam Karabulut, “Dolayısıyla burada olacak bir olumsuzluk bizi üzeceği gibi olumlu bir gelişme de bizleri mutlu eder. Hepimizin hedefi ve amacı tek: İlçemize en iyi hizmeti sunabilmek, vatandaşımıza sunduğumuz kamu hizmetlerinin standardını yükseltebilmek, vatandaşımıza en hızlı şekilde kamu hizmetlerini sunabilmek, bunları gerçekleştirirken de tüm kamu kurumları ve yerel yönetimlerle işbirliği ve koordinasyon halinde olmaktır” şeklinde konuştu.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑