Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başkan Sarı: 200 gr ekmek 1 TL olacak

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, ilimizde açılması planlanan halk ekmek noktaları ve gramaj, fiyat bilgisini kamuoyuyla paylaştı.

8 Ekim 2019 Saat: 17:38
Başkan Sarı: 200 gr ekmek 1 TL olacak
Başkan Sarı: 200 gr ekmek 1 TL olacak

Sarı, “Halk ekmek noktalarında satılacak olan halk ekmek 200 gr 1 TL olarak tekli ve çiftli olarak yer alacaktır” dedi

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, ilimizde açılması planlanan halk ekmek noktaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kocaeli Fırıncılar Odası binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Sarı, “2019 Mart yerel seçimleriyle gündeme gelen ve bir süredir kent gündeminde bulunan halk ekmek, ilçe belediyelerini de kapsayacak şekilde imzalanan protokolle 13 satış noktasında protokol gereği büyükşehir belediyesi tarafından konulacak olan halk ekmek noktalarında satılacak olan halk ekmek 200 gr 1 TL olarak tekli ve çiftli olarak yer alacaktır. Halk ekmek uygulaması önce İzmit olmak üzere diğer ilçelerde de başlayacaktır” ifadelerini kullandı.

‘HAFTANIN 6 GÜNÜ SATIŞ YAPILACAK’

Sözlerinin devamında halk ekmek satış günleri hakkında bilgi veren Sarı, “Halk ekmek satışı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri sabah 06.00-08.00, 12.00-14.00 ve 17.00-18.00 saatleri arasında yapılacaktır. İlk etapta büfe başı bin ekmek olarak üretilecektir. Ancak ertesi gün 2 bin ekmek ihtiyaç olursa ona göre üreteceğiz. Yani ihtiyaca göre ekmek üreteceğiz” diye konuştu.

İZMİT’TE HALK EKMEK NOKTALARI

Sarı konuşmasının devamında İzmit’te açılacak halk ekmek noktalarını anlatarak, “Öncelikle İzmit’te Bayındırlık Dünya Bankası, Bekirdere Mimar Sinan Ortaokulu önü, Alikahya merkez, Yahya Kaptan, Tavşantepe, Topçular Şeref Meydanı, Bağçeşme Meydanı, Gültepe Mahallesi, Kuruçeşme Parkı, Yeni Cuma Parkı, 42 Evler Sanayi Mahallesi, Anıtpark, Yeşilova Özbek Çeşmesi Meydanı adreslerinde kurulacak büfelerde satış yapılacaktır” dedi.

‘ÇALIŞANLAR BÖLGELERDEN SEÇİLECEK’

Halk ekmek büfelerinde çalışacak kişilerin nasıl seçileceği konusunda bilgi veren Sarı, “Çalışanlar bölgelerden seçilecek. Bulunan büfelere yakın bölgede yaşayan vatandaşlardan alınacak. Tercihen ilk aşamada öncelikle 15 kadın seçilecek. Tabi bulunamazsa erkek olacaktır. Başvurularını Kocaeli Fırıncılar Odası’na gelerek yapabilirler. Ayrıca odamızın 0262 324 25 82 No’lu telefonunda ulaşabilirler” şeklinde konuştu.

‘ÖNCELİKLİ HEDEF 15 KASIM’

“Personel alımının bitimi sonrası Büyükşehir büfeyle ilgili siparişler şuanda yapılıyor” diyen Sarı, “Onlar yapıldıktan sonra alt zemin, elektrik çalışmaları yapılacak. Takriben 15 Kasım’da satışlar başlayacak diye planlıyoruz. En kötü ihtimal 30 Kasım itibariyle halk ekmek satışlarının başlamasını planlıyoruz. Ancak öncelikli hedefimiz 15 Kasım’dır. Bizde oda olarak müracaatları değerlendirecek, eğitimlerini tamamladıktan sonra faaliyet başlayacak” açıklamasında bulundu.

‘DAR GELİRLİ AİLELERE YARDIM’

“Diğer ilçelerde, İzmit bittikten sonra tahminen yılbaşına kadar bütün ilçelerde çalışmaları bitirmiş olacağız” sözlerini kullanan Sarı, “Bu çalışmada Büyükşehir tarafından bize yapılan bir un veya başka ürün yardımı bulunmuyor. Büyükşehir büfeleri, onun zeminini, elektrik çalışmasını gerçekleştiriyor. Böyle bir protokol kapsamında biz de dar gelirli ailelere bir yardım olması açısından bu üretimi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑