Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

KOÜ Erasmusta 10. oldu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Erasmus+ programı kapsamında öğrencilerin birbirine denkliği konusunda Avrupa’ya en çok öğrenci gönderen 10. üniversite oldu

9 Ekim 2019 Saat: 13:33
KOÜ Erasmusta 10. oldu
KOÜ Erasmusta 10. oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ‘2018-Üniversite Yıllık İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu açıkladı. Bu kapsamda Erasmus+ Yüksek Öğrenim Avrupa Öğrenci Değişim Programı kapsamında Türkiye'deki üniversitelere gelen ve Türkiye'den yurtdışına gönderilen öğrenci sayıları belli oldu. Avrupa’daki üniversitelerden ülkemize 5 Bin 591 öğrenci gelirken 19 Bin 9 öğrencininse Avrupa’ya gönderildiği açıklandı. Kocaeli Üniversitesi ise öğrenci denkliği kapsamında Avrupa’ya en çok öğrenci gönderen 10. üniversite oldu.

EN ÇOK ÖĞRENCİ GETİREN KASTAMONU OLDU

Yapılan detaylı araştırma sonucunda Türkiye'ye Erasmus + programı kapsamında en çok öğrenci getirmeyi başarabilen üniversite, 432 yabancı öğrenci ile Kastamonu Üniversitesi oldu. Kastamonu Üniversitesi’nin ardından yurtdışına en çok öğrenci gönderen üniversiteler şöyle: 272 ile Marmara, 245 ile Yıldız Teknik, 210 Boğaziçi, 199 On Dokuz Mayıs, 193 İstanbul, 192 ODTÜ, 157 Pamukkale, 152 Koç Üniversitesi.

KOÜ 10. OLDU

Erasmus + Yüksek Öğrenim öğrenci değişim programı kapsamında gelen öğrenci ile giden öğrencinin birbirine denkliği konusunda ise Türkiye'den Avrupa’ya en çok öğrenci gönderen üniversite 705 öğrenci ile Ankara Üniversitesi oldu. Ankara Üniversitesi’nin ardından en çok öğrenci gönderen üniversiteler ise 699 Anadolu, 683 Boğaziçi, 635 Hacettepe, 617 Marmara, 558 Yıldız Teknik, 545 Ege, 532 ODTÜ, 530 Kastamonu, 485 Kocaeli Üniversitesi olarak sıralandı.

12 İL ERASMUSLA TANIŞMADI

Öte yandan YÖK’ün raporuna göre 2018-2019 yılında hiç Erasmus + öğrencisi misafir edemeyen 12 il ise şöyle: Uşak, Bilecik, Gaziantep, Tunceli, Giresun, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Rize, Ağrı, Mardin, Artvin, Şırnak, Bayburt, Siirt, Batman, Bitlis, Hakkari, Yozgat, Ardahan, Gümüşhane.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑