Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Enerjinin paydaşları kongrede buluşacak

TMMOB MMO Kocaeli Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 5. Enerji Verimliliği Kongre ve Sergisi, Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi’nde sektörün ilgili paydaşlarını bir araya getirecek

9 Ekim 2019 Saat: 14:38
Enerjinin paydaşları kongrede buluşacak
Enerjinin paydaşları kongrede buluşacak

Enerjinin verimli kullanılması noktasında iki yılda bir yapılan Enerji Verimliliği Kongresi bu yıl Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapılacak. 2 gün sürecek olan kongre için kongre yürütme kurulu, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi başkanlığında toplandı. Toplantıya MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi, MMO Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Özkan, EMO Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Sözen, Enerji Komisyonu Başkanı Göksel Genç, Gebze Temsilcilik Yürütme Kurulu Başkanı Sinan Yücel, Kongre Yürütme Kurulu'ndan Gültekin Keskin ve Özgür Aslanbaş Kongre Sekreterliği'nden Tülin Tosunoğlu, Tanfer Yeşiltepe ile Birkan Süngü katıldı.

18 ŞUBE BAŞKANI KATILACAK

5. Enerji Verimliliği Kongre ve Sergisi programında 31 stant kurulacak. Kongre için Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezine ücretsiz araçlar kaldırılacak. Kongrenin ardından kongreye katılacak firmalar, ürünlerini kendilerine ayrılan sergi alanında görücüye çıkartacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın da katılacağı kongrede 18 şube başkanı da yer alacak. Kongre ile ilgili www.enerjiverimliligikongresi.org adresinden detaylı bilgi alınabilir.

‘FİRMA VE ÇALIŞANLAR BİR ARADA OLACAK’

Enerji verimliliği kongresiyle ilgili şube binasında bilgi veren MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi, “Odamız, 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi #geleceğimizenerji ana teması çerçevesinde 5. Enerji Verimliliği kongre ve sergisini gerçekleştirecek. 5. Enerji Verimliliği Kongresi, ülkemizin dört bir yanındaki sektörle ilgili akademisyenleri, kamu ve özel sektör yetkililerini, sektörde ürün ve hizmet üreten firmaları, işletmeleri ve çalışanlarını bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Kongreye ziyarete gelen kişiler, bildiri oturumlarının yanı sıra firmalar tarafından kurulacak stantları da ziyaret edebilecek” dedi.

20 OTURUM 76 SUNUM

Kongre programını da açıklayan Başkan Kürekçi, “Cuma ve cumartesi günleri paralel oturumlarla ilgili bakanlıklardan, üniversitelerden ve özel sektörden gelen bildiriler doğrultusunda toplam 20 oturumda, 76 adet sunum yapılacak. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıklarının uzmanları tarafından sunumlar yapılarak kongreye katkı sunulacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, SEPAŞ, Gebze Ticaret Odası, TÜPRAŞ, Şişecam gibi kurumlarda kongrenin destekleyen kuruluşlar arasında olacak” ifadelerini kullandı.

‘DIŞA BAĞIMLILIĞI AZALTMA HEDEFİ’

MMO Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Özkan ise “Bu dönemde bu kadar zamların olması enerji verimliği kongresinin önemini daha da artırıyor. İlgili kurumlardan destek aldık. Sanayide, ulaşımda ve binalarda enerji verimliliği potansiyelimiz çok yüksek. Doğru uygulamalarla dışa bağımlılığı bir kat daha azaltma hedefimiz var. Enerji ile ilgili politikamızın daha aktif olacağı dünya ve bizim nerede olduğumuzun konuşulacağı bilimsel bir oturum olacak. Ulusal bir kongre 2 yılda bir yapıyoruz. Bu kongreyi çok önemsiyoruz. Firmaların da kendi tanıtımlarını yapacaklarını bir sergi alanı da olacak” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑