Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Örnek bir birlikteliğimiz var’

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, aylık muhtarlar toplantısında köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

9 Ekim 2019 Saat: 16:22
‘Örnek bir birlikteliğimiz var’
‘Örnek bir birlikteliğimiz var’

Köy muhtarlarının talep ve önerilerini dinleyen, bir aylık süreçte yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Sezer, “Örnek bir birlikteliğimiz var” dedi. 

Gölcük Belediyesi Ekim ayı olağan köy muhtarları toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları ve köy muhtarları katılım gösterdi. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, toplantıda yapmış olduğu konuşmasında, “Katılımınız için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Bu örnek birlikteliğin oluşmasında aylık olarak bir araya gelmemizin bunda payı çok yüksek. Sizler köylerimizde bizim gözümüz kulağımızsınız. İmkânlar ölçüsünde, kaynaklarımızı da verimli kullanarak, öncelik sırasına göre, el birliğiyle sorunları çözüp, hemşehrilerimizin ve talep ve önerilerini yerine getirmenin gayreti içindeyiz. 6 aylık süreçte 10 binin üzerinde talep aldık. Allah’ın izniyle bunların yarısını çözüme kavuşturduk. Kış aylarında da durmak yok. Havaların müsaade ettiği sürece, yani güneşi gördüğümüz her an çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Yürütülen proje çalışmalarıyla ilgili muhtarlara bilgi veren Başkan Sezer, “Çarşı içerisinde bulunan kentsel dönüşüm projemizde son merhaleye geldik. Nasip olursa tamamen devletimizin desteğiyle kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bu projeyle ilçemizin çehresini değiştireceğiz. Bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan, at yarışı tesislerimizin altında, Koray Aydın Parkı'nın üstündeki 56 dönüm alan millet bahçesi olacak. Projenin TOKİ tarafından yapılması kesinleşti” dedi.

‘SAĞLIK KONUSUNDA DA İLÇEMİZE CİDDİ YATIRIMLAR YAPILIYOR’

Başkan Sezer sözlerinin devamında, “Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi sizlerin de bildiği gibi bizim şehir merkezinde ana ulaşım güzergahımız. Bugün çalışmalara başlandı.  Bu projemiz Kasım ayı içinde tamamlanacak. Yeni Gölcük Terminali ile Hasaneyn Spor Kompleksi ile alakalı da çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık konusunda da ilçemize ciddi yatırımlar yapılıyor. Düzağaç Mahallesi’nde de sağlık ocağımız yapılacak. Yunus Emre Sağlık Ocağı başladı. 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu gerçekleşecek” dedi.

‘YENİ BİR GÖLCÜK’ÜN OLUŞUMUNU BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ’

Donanma Caddesi’ndeki Yeni Mahalle Sağlık Kompleksi’nin yapımı için dispanser ve Verem Savaş Dispanseri’nin yıkım ihalesi yapıldı. Kısa süre içinde de inşaata başlanacak. Necati Çelik Devlet Hastanesi ek bina ve yeni devlet hastanesi inşaatı da devam ediyor. Hisareyn Karaköprü Mahallesindeki dere ıslah ve alt yapı çalışması ve asfaltlama tamamlandı. Hasıl-ı kelâm genel olarak projeler anlamında çok ciddi merhale aldık. Size anlattıklarım dışında da birçok proje üzerinde de çalışmamız sürüyor. Yeni bir Gölcük’ün oluşumunu birlikte başaracağız” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑