Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Bir farkındalık da Gölcük’te yapalım’

‘Bir farkındalık da Gölcük’te yapalım’

7 Kasım 2019 Saat: 15:54
‘Bir farkındalık da Gölcük’te yapalım’
‘Bir farkındalık da Gölcük’te yapalım’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, dün parti binasında, ilçe yönetimi ve belediye meclis üyeleri ile birlikte, LÖSEV ile ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Gürel, yaptığı açıklamada “Bir farkındalık da Gölcük’te yapalım” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, dün parti binasında ilçe yönetimi ve belediye meclis üyeleri ile birlikte, LÖSEV hakkında bir açıklamada bulundu. Açıklamada CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel ve yönetimi, CHP İlçe Kadın Kolları ve CHP Belediye Meclis Üyeleri hazır bulundu. Başkan Gürel, konu hakkında yapmış olduğu açıklamada “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası. Minicik bedenlerde olan kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşacağı, toplumsal farkındalığın oluşturulacağı bir haftadır. Lösemi bir kan hastalığıdır ve kan hücrelerimizin yapım yeri olan kemik iliğinde ortaya çıkar. Son yıllarda lösemi vakalarında artış olmakta ve özellikle bebekler ile 3 yaşın altındaki çocuklarda yoğunlaşmaktadır. Löseminin nedenleri arasında, son zamanlarda giderek önem kazanan psikolojik faktörleri de göz önüne almalıyız. Erken teşhis önemlidir. Özellikle çocuklarda ortaya çıkan ani şoklar, büyük üzüntüler, aşırı kıskançlıklar, depresyonlar lösemi gibi hastalıkları tetikleyen faktörler olmaktadır” dedi.

 ‘YAŞAMA SIMSIKI SARILMALILAR’

Sözlerine devam eden Başkan Gürel, “Zengin, fakir, doğulu, batılı, küçük, büyük demeden herkesi etkileyen bu hastalığa karşı farkındalık yaratmalıyız. Bu korkunç hastalığa karşı yaşam savaşı veren minik canları yalnız bırakmamalıyız. Onların küçücük bedenlerinde atan kocaman yüreklerine verilecek en büyük hediye, sevgidir. Bütün Türkiye olarak bu hastalığa karşı savaş veren yavrularımızın daha fazla yanlarında olalım ve tek birinin bile ölümüne izin vermeyelim. Bu çocuklarımız acınmak değil, sevgi istiyor. Lösemili çocuklarımız saçları döküldüğü, maske taktığı ve her ortama giremediği için onları izole etmemeli, uzaklaşmamalı ve onlara acıyarak bakmamalıyız. Tersine, bu yavrularımız verdikleri hayatta kalma mücadelesinde çok güçlü ve moralli olmalı, tıpkı bir ağacın çok derine giden kökleri gibi yaşama sımsıkı sarılmalılar” dedi.

 ‘SEVGİSİNE, İLGİSİNE İHTİYAÇLARI VAR’

Başkan Gürel, açıklamasına devam ederek “Onların sanatçıdan sporculara, politikacıdan bürokratlara kadar duyarlı insan olan herkesin yoğun sevgisine, ilgisine ihtiyaçları var. Sözde değil gerçekte verilecek sevgi, gösterilecek ilginin on binlerce lösemili ve kanserli çocuğumuzun hayatını kurtaracağına inanıyoruz. Bütün çocukların lösemi olmaması için bol oksijene ve spor yapmaya ihtiyacı var. Neden her yeri betonlaştırıp ağaçları kesiyoruz? Çocuklar için neden daha yeşil, daha fazla oyun alanları, parklar bahçeler yapmıyoruz? Bunun için bir farkındalık da Gölcük’te yapalım. Buradan yerel yöneticilerimize sesleniyoruz. Bu konuda geriye dönük bilimsel çalışmaları, hem de uluslararası yayınları ve ciddi uyarıları ile öncü olan LÖSEV’in elinden geleni yaptığına inanıyor ve halkımızın da bağışları ve gönüllü olarak da yapabilecekleri çok şeyleri olduğuna inanıyoruz. Bunun için yeşil bir alan içinde LÖSEV’e eğitim arazisi tahsisi yaparak bize anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise binası yapmasına vesile olalım” dedi.

 ‘MASKEMİZİ TAKIYOR VE DESTEK VERİYORUZ’

Açıklamasına son veren Başkan Gürel, “Ayrıca buradan Sağlık Bakanımıza sesleniyoruz: Neden LÖSEV-LÖSANTE Hastanesi’nde tam ruhsat vermiyorsunuz? Neden satın alınmış olan radyoterapi (Kanserde ışınla tedavi) cihazına kullanım izni vermiyorsunuz? Neden kanser tedavi ve araştırmaları için doktor kadroları vermiyorsunuz? Neden daha fazla yatak ruhsatı verip daha fazla çocuğun parasız iyileşmesini istemiyorsunuz? Yoğun bakımları niçin açtırmıyorsunuz? Farkında mıyız? Biliyor muyuz? Bazı kardeşlerimizi LÖSEV Hastanesinde yatacak yatak bulamadığı için kaybediyoruz. Son olarak hepimiz farkındalık yaratalım ve ‘Maskemi takarım, farkındalık yaratırım’ sloganıyla lösemili çocuklarımızı yalnız bırakmayarak maskemizi takıyor ve destek veriyoruz” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑