Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Mecliste tek madde oylandı

Gölcük Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, dün belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gündemin tek maddesi, imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi

7 Kasım 2019 Saat: 17:33
Mecliste tek madde oylandı
Mecliste tek madde oylandı

Gölcük Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, dün belediye meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplantıyı, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in şehir dışında olmasından ötürü Başkan Vekili olarak Kadir Özdemir yönetti. Toplantıya Gölcük belediye meclis üyelerinin birçoğu katılım gösterdi. Toplantıda ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Millet İttifakı grubu, Lösemili Çocuklar Haftası olmasından dolayı farkındalık yaratmak adına bir dakikalığına maske takarak meclis toplantısını takip etti.

İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Gündemin tek maddesi olan “Donanma Mahallesi 377 Ada 2 numaralı parsel imar plan tadilat teklifi”, imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Sonrasında Millet İttifakı’nın üç soru önergesi sırası ile okundu. İlk soru önergesinde, “İlçemizde acil olarak bir kaldırım mühendisliğine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Trafik sorununun bir kısmı, kaldırımları elverişli olmadığı için araç yollarını kullanmak zorunda olan yayalardan kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda yayalar için de araç yollarından yürümek, yer yer ciddi tehlikelere yol açmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda yaya yollarının amacına uygun kullanılabilir hale getirilmesi için gerekli inceleme ve çalışma yapılmakta mıdır?” denildi. Başkan Vekili Kadir Özdemir, “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, bu konuda çalışmalarını yapmaktadır. Kaldırıma park konusunda bizlere bilgi vermeniz durumunda bizler de gerekeni yapabiliriz” dedi.

‘SİTE ABONELİĞİ İSTENİYOR’

İkinci soru önergesinde “Belediye ve Sedaş arasındaki anlaşmazlık sebebiyle kalıcı konutlar bölgesinde yanmayan sokak lambaları mevcuttur. Konutlar arasında ve merdivenler gibi halkın sıklıkla kullandığı yanmayan küçük sokak lambaları kimin sorumluluğundadır? Belediyemiz bu konuda nasıl bir planlama yapmaktadır?” denildi. Bu konu ile ilgili bilgiler veren Başkan Vekili Özdemir, “Söz konusu alanda bir aboneliğin site yönetimince alınması gerektiği, böylelikle sokak aydınlatmalarının yakılabileceği bizlere iletildi. Çözümün bu şekilde olacağı dile getirilmekte” dedi.

‘SAATLİ ÇÖP UYGULAMASININ SON DURUMU NEDİR?’

Sonuncu soru önergesinde, “İlçemizde uzun bir süredir devam eden saatli çöp uygulamasının son durumu nedir? Hangi mahallelerde uygulanmakta ve hangi mahallelerde uygulamaya son verilmiştir? Uygulamanın devam ettiği mahallelerde çöp konteynırı bulunmakta mıdır? Hem saatli çöp uygulaması hem konteynır kullanılmasının amacı nedir? Saatli çöp uygulaması bitirilmiş olan mahallelerde halk bilgilendirilmiş midir?” denildi. Bu konuda da bilgiler veren Özdemir, “50-60 kişilik bir grubun bu konuda çalışmaları sürüyor. Temizliği bu şekilde sağlıyorlar. Şu an saatli çöp uygulaması yok fakat önümüzdeki dönemde olması adına çalışmalar sürüyor” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑