Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Notlar öğrenciyi tümüyle değerlendirmeye yetmez’

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönemi’nin sona ermesi dolayısı ile bazı açıklamalarda bulundu.

17 Ocak 2020 Saat: 17:34
‘Notlar öğrenciyi tümüyle değerlendirmeye yetmez’
‘Notlar öğrenciyi tümüyle değerlendirmeye yetmez’

Gülsuyu, öğrencilere iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileyerek, “Notlar öğrenciyi tümüyle değerlendirmeye yetmez” dedi

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönemi’nin dün sona ermesi dolayısı ile bazı açıklamalar yaptı. Kurum Müdürü Gülsuyu açıklamasında, “2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. dönemini tamamladığımız bugünlerde, sevgili öğrencilerimizin karne heyecanını yürekten paylaşıyor, yarıyıl tatilinin değerli öğretmen, öğrenci, velilerimiz ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Değerli öğretmenlerimiz, bir akademik dönem boyunca çok çalıştı, çok emek verdi. Yorucu ama bir o kadar da verimli bir yarıyıl dönemini daha tamamladılar. Sadece akademik başarısı yüksek, problem çözebilen değil, aynı zamanda eleştirel düşünebilen, sosyal ve kültürel değerlerimizi özümsemiş, vatanını, milletini seven, özgüvenli bireyler yetiştirebilmek için çaba sarf ettiler. Aldıkları sorumluluğun bilincinde, öğrencilerimizin yetişmesinde verdikleri özverili katkı için onlara çok teşekkür ediyor, meslek hayatlarında her yeni yılın bir öncekinden daha verimli ve başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

‘VELİLERİMİZE SABIR VE DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Sözlerine devam eden Müdür Gülsuyu, “Velilerimize, eğitimin kolektif bir çalışma olduğu bilinciyle eğitim-öğretim üçgeninde yer alıp eğitim sürecinde gösterdikleri sabır ve destekler için çok teşekkür ediyorum. Bugün karnelerini alan çocuklarımızı değerlendirirken karnelerin sadece öğrencilerimizi değil bizleri de değerlendiren bir gösterge olduğu gerçeğinin farkında olmalıyız. Kaldı ki çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar büyük bir zenginliğe sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Velilerin öğrencilerimizin eğitimlerine gösterdiği ilgi, onlarla birlikte geçirecekleri zaman, onlara gösterecekleri anlayış, verecekleri sevgi ve her daim yanlarında olduklarını hissettirmeleri, çocuklarımızın başarılarını artıracak ve yarınlara emin adımlarla yürümelerinde etkin rol oynayacaktır” ifadelerini kullandı.

‘POTANSİYELLERİNİ, EN İYİ ÖĞRENCİLER BİLİR’

Açıklamasını sürdüren Gülsuyu, “Öğrencilerimiz, sabırsızlıkla bekledikleri bir yarıyıl tatil dönemine daha ulaştı. Çok çalıştılar ve emekleri sonucu karnelerini aldıkları bugünde, notların onları bütünüyle değerlendirmeye yetmeyeceğini bilmemiz gerekir.  Kendi yetenekleri, gücü ve potansiyelini, en iyi öğrenciler bilir. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umutlarını, cesaretlerini, başarıya olan inançlarını, başarabileceklerine dair güvenlerini hiç yitirmemeli. Bu ülkenin yarınları öğrencilerimizdir. İnanıyorum ki öğrencilerimiz, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişecek. Bizi biz yapan değerlerimizi öğrencilerimiz, evlatlarımız koruyacak, ülkemizi güçlü yarınlara yine onlar taşıyacak” dedi.

‘KİTAP OKUMAK, ONLARA YOL GÖSTERİR’

Gülsuyu, açıklamasını, “Öğrencilerimize tatilde dinlenmelerini, bulundukları şehirlerdeki tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmelerini, aileleri ve sevdikleri ile birlikte zaman geçirmelerini, sportif, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmalarını ve kitap okumalarını öneriyorum. Kitap okumak onlara yol gösterecek, iç dünyalarını zenginleştirecek ve yarınlara umutla bakmalarını sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bir eğitim-öğretim yarıyılını daha tamamlarken emek veren, katkı sağlayan tüm yöneticilerimiz ve tüm eğitim personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum” sözleriyle tamamladı. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑