Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Kentsel dönüşüm köklü bir çalışma gerektiriyor’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ilçe gündemi ile ilgili olarak düşüncelerini dile getirdi.

23 Ocak 2020 Saat: 16:18
‘Kentsel dönüşüm köklü bir çalışma gerektiriyor’
‘Kentsel dönüşüm köklü bir çalışma gerektiriyor’

Başkan Akpınar, yaptığı açıklamada “Kentsel dönüşüm çok köklü bir çalışma gerektiriyor” dedi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, dün parti binasında, partilerinin çalışmaları, ülke ve ilçe gündemi hakkında bazı açıklamalar yaptı. Başkan Akpınar, “Kentsel dönüşümün gerekliliği şart olarak gözükmekte. Dönüşüm adına bakarsak mevcut dönüşüm alanı, Gölcük’ün yüzde birine tekabül edecek düzeyde. Depremde hasar almasına rağmen ayakta olan binaların yıkılması ve temizlenmesi lazım. Kentsel dönüşüm çok önemli. Özellikle yüksek ve tehlikeli binalar var. Dönüşüm, çarşının değeri adına yapılması gerekli” dedi.

‘GÖLCÜK’TE BAŞKA ÇALIŞMALAR DA YAPILMALI’

Başkan Akpınar, açıklamalarına devam ederek “Dönüşümün buradaki amacı çarşıyı rahatlatmak ve trafiği düzene sokmak. Dönüşüm için ilçemiz genelinde bir çalışma yapılmalı ve öncelikle yıkılması gereken binaların ivedilikle kaldırılmasını istiyoruz. Gölcük’ün fotoğrafını bozan, anayol üzerindeki binaların kaldırılması düşünülmeli. Binalar yıkıldıktan sonra ne yapılacağı da düşünülmeli. Kentsel dönüşüm çok köklü bir çalışma gerektiriyor. Kentsel dönüşüm başlayana kadar Gölcük’te başka çalışmalar da yapılmalı” dedi.

‘ÖNLEMLERİ ALMAMIZ GEREK’

Sözlerine son veren Başkan Akpınar, “İlçemiz genelinde öncelikle bölge bölge olmak kaydıyla insanları depremle alakalı olarak bilinçlendirmemiz gerekiyor. Toplanma alanları gibi yerleri okullarda öğrencilerimize de anlatmalıyız. İyi bir planlama yaparak halkımızı bilgilendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Acil durum toplanma yerleri var ama deprem sonrasında binalardan çıktığımız zaman etrafımızda boş alanlar olmadığını görmekteyiz. Canımızın yanmasını beklemeden önlemlerimizi almamız gerekiyor” dedi. n Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑