Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcük Köyleri, Uzuner ile devam ediyor

Gölcük Köyleri Yardımlaşma Derneği, dün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde 4. olağan kongresini düzenledi. Derneğin mevcut başkanı Ergün Uzuner, tek aday olarak girdiği seçimde, dernek üyelerinin oy birliği ile yeniden başkan seçildi

26 Ocak 2020 Saat: 16:59
Gölcük Köyleri, Uzuner ile devam ediyor
Gölcük Köyleri, Uzuner ile devam ediyor

Gölcük Köyleri Yardımlaşma Derneği, bugün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde 4. olağan kongrelerini gerçekleştirdi. Düzenlenen kongreye AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Başkan Vekili Engin Yasin Uzuner ve parti yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır ve yönetimi, İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı ve yönetimi, Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Yıldız ve yönetimi, DSHP Genel Başkan Yardımcısı Çağlayan Garipoğlu, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, ilçemizdeki dernek ve odaların başkan ve yöneticileri ile davetliler katılım gösterdi.

 DİVAN KURULU OLUŞTURULDU

Gerçekleştirilen kongrede ilk olarak divan kurulu seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Turhan Yıldız, katip üyeliklerine ise Mehmet Sertoğlu ve Hasan Öner Bayrak, oy birliği ile seçildi. Ardından Divan Başkanı Turhan Yıldız, kongrenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Şehitlerimiz ve geçtiğimiz günlerde meydana gelen Elazığ depreminde şehit düşen vatandaşlarımız anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu.

 ‘SORUMLULUĞU YÜKSEK PROJELER YAPTIK’

Dernek Başkanı Ergün Uzuner, yaptığı konuşmada “Derneğimiz 2011 yılında kuruldu. Öğrenci burslarından tutun birçok program gerçekleştirdik, ziyaretlerde bulunduk. Son 3 – 4 yılda daha aktif bir hal almaya başladı. Bir sivil toplum kuruluşu adına ağır bir sorumluluğu olan projelere imza attık. Gölcük KöyleriFutbol Turnuvası’nı düzenledik. Geçen yıl 17 takımın katıldığı bu turnuvada, hazırlık maçlarında hiçbir güvenlik görevlisi olmadan maçlar oynandı. Bunu nasıl yaptık? Birlik ve beraberlik ruhu üzerinde birleştik. Turnuvaya katılan sporcular ve temsilcilerini, taraftarlarımızı canı gönülden kutluyoruz. Ülkemizde 20’ye yakın köyün bir araya gelerek kurduğu bir başka dernek yok. Türkiye’de tekiz. Bu da bir şekilde birbirimize akraba olmamızdan geliyor. Projelerimiz basit gözüküyor ama sivil toplum kuruluşu adına sorumluluğu yüksek projelerdi. 2017 yılında ilk kez Gölcük köyleri şenliğimizi gerçekleştirdik. Bunu 3 kez yaptık, inşallah bunu geleneksel hale getiririz. Gölcük ve İznik sınırları içerisinde rüzgar enerji santrali yapılmak istendi. Bu proje gerçekleşmiş olsaydı binlerce ağaç kesilecek, ekolojik hayat zarar görecek, Samanlı Dağları orman görüntüsünü kaybedecekti. Bu projenin yanlış olduğuna yönelik büyük bir mücadele verdik. Dava açtık ve mahkeme, bizim lehimize karar verdi. Temyize gittiler ama bu kararı bozduramadılar. Böylece bu yanlış proje tarihe karıştı. Dernek olarak 25 metrekarelik bir alanda faaliyet gösteriyoruz. İnşallah derneğimizin sosyal tesislerini, sizlerin de desteğiyle ilerleyen dönemde oluşturmak istiyoruz. Katılımlarınızdan ötürü hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 MEVCUT BAŞKAN UZUNER, TEK ADAY OLDU

Başkan Uzuner’in konuşmasının ardından derneğin faaliyet ve bütçe raporları okundu. Söz konusu raporlar, dernek üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Sonrasında yeni yönetim kurulunun seçimine geçildi. Mevcut Başkan Ergün Uzuner’in tek aday olduğu seçimde, Başkan Uzuner, oy birliği ile yeniden başkan seçildi ve seçimin ardından yaptığı konuşmada, katılımın önemli olduğunu belirterek kendisine ve yönetimine verilen destekten ötürü teşekkür ettiğini ifade etti. Seçimin ardından kongre sona erdi.

 LİSTEDEKİ İSİMLER BELLİ OLDU

Başkan Uzuner’in yeni yönetim ve denetim kurulu listelerinde bulunan isimler belli oldu. Buna göre yönetim kurulu asil listesinde Başkan Ergün Uzuner, Hasan Uzuner, Yaşar Özbek, Tuncay Yıldız, Hakan Seslikaya, Mukbil Gencer, Semih Özdemir, Adem Kurt, Aydın Poyraz, Mustafa Çelik ve Hasan Kahraman yer aldı. Yönetim kurulu yedek listesinde ise Osman Bayrak, Ahmet Özbay, Yusuf Yüksel, Zihni Sevim, Yüksel Uzuner, Sevilay Uysal, Orhan Toksöz, Malik Kanpara, Orhan Çakmak, Erhan Kayabay ve Hüseyin Kaya bulunuyor. Denetim kurulu asil listesinde Yüksel Uzuner, Celal Kılıç ve Musa Şenol yer alırken yedek listede Erol Ellibeş, Seyhan Soylu ve Kemal Sarı bulundu. Erdem ŞENGÜL

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Gölcük Köyleri, Uzuner ile devam ediyor

Kongreye katılım oldukça yoğundu.

Gölcük Köyleri, Uzuner ile devam ediyor

Kongre öncesinde divan kurulu seçimi yapıldı.

Gölcük Köyleri, Uzuner ile devam ediyor

Tek aday olan mevcut başkan Ergün Uzuner, oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Gölcük Köyleri, Uzuner ile devam ediyor

Başkan Uzuner ve yeni yönetimi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑