Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcük Belediyesi koronavirüs’e karşı topyekun mücadele veriyor

Gölcük Belediyesi koronavirüs’e karşı Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden bu yanatopyekun bir mücadele veriyor

2 Nisan 2020 Saat: 13:47
Gölcük Belediyesi koronavirüs’e karşı topyekun mücadele veriyor
Gölcük Belediyesi koronavirüs’e karşı topyekun mücadele veriyor

Gölcük Belediyesi, 65 yaş üstü yaşlılar ve kronik hastaların, sokağa çıkmalarının yasaklandığı ilk günden itibaren derhal ekiplerini kurarak, 5 araç ile 7/24 alışveriş ve çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışma yapmaya başladı. Oluşturulan çağrı merkezine gelen telefonlar sonrasında, diğer kurumlarla da koordineli bir şekilde, 65 yaş üstü yaşlıların ve kronik hastaların market alışverişleri yapılarak, çeşitli ihtiyaçları da gideriliyor.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Gölcük Belediyesi toplum sağlığını tehdit eden bulaşıcı koronavirüs’e karşı dezenfektasyon çalışmasına büyük önem veriyor. Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşların ve sosyal alanların dezenfektasyonu yapılıyor. Gölcük Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde kurulan ekipler, yoğun bir tempoda çalışıyor. Bu kapsamda; kamu kurum ve kuruluşları dışında tüm minibüsler, taksiler, camiler, duraklar, eczaneler, bankamatikler, muhtarlıklar, sağlık ocaklar, huzurevi, çocuk parkları, meydanlar başta olmak üzere ortak yaşam alanları Gölcük Belediyesi tarafından günlük olarak dezenfekte ediliyor.

 DEZENFEKTE SEFERBERLİĞİ

Günlük olarak Gölcük Belediyesi ekipleri tarafından yapılan dezenfektenin dışında, hemşehrilerimiz tarafından sık kullanılan ve toplu halde bulunulan taksi, minibüs ve camilerin daha sık dezenfekte yapılabilmesi için; Gölcük Belediyesi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, minibüs kooperatifleri ve taksi duraklarına pülverizatör ve ekipman desteği de sağlandı. İlçedeki tüm camiler, minibüsler, taksiler, Gölcük Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü’nün kontrol ve denetimi ile ihtiyaç duyulması halinde günde birden fazla dezenfekte ediliyor.

 GÖLCÜK BELEDİYESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDA

Gölcük Belediyesi bu süreçte sağlık kuruluşlarına da destek veriyor. Gölcük Devlet Hastanesi’nin günlük olarak dezenfektasyonu yapılıyor. Ayrıca Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, bizzat devlet hastanesine giderek, sağlık çalışanlarına moral verdi. 1000 adet maske desteğinde bulundu. Bunun yanında; Gölcük Belediyesi Meslek Edindirme Kursları - GÖLMEK Kurs öğretmenleri de, gönüllü olarak sağlık çalışanları için maske üretimine başladılar. Devlet Hastanesinin daha sık dezenfekte yapabilmesi için, Gölcük Belediyesi tarafından, 2 adet de pülverizatör ve ekipman da verildi. Ayrıca; hastaların ilk muayenesinin yapılması için devlet hastanesi bahçesine; Gölcük Belediyesi tarafından özel olarak imal ettirilen, 2 adet konteyner de konuldu.

 HALK, KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİLİYOR

Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, koronavirüs ile mücadelede etkin bir rol oynuyor. Ekipler; cadde ve sokakları periyodik olarak dezenfektanlı kuyu suyu ile yıkıyor.

Ayrıca; evsel atık konteynerleri tek tek düzenli olarak yıkanıyor ve dezenfekte ediliyor. Konteynerlerin çevresi de düzenli olarak kireçleniyor. Gölcük Belediyesi, koronavirüs ile mücadelede billboard ve çeşitli afişler, anons sistemi ve sosyal medya hesaplarıyla vatandaşlar bilgilendiriliyor, zaruri ihtiyaçlar dışında evlerinde kalmaları konusunda uyarılıyorlar.

 SOKAK HAYVANLARI DA YALNIZ DEĞİLLER

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle, çoğu işyeri kapalı olduğundan aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan sokak hayvanları, Gölcük Belediyesi bünyesinde kurulan ekip aracılığıyla, boş alanlarda oluşturulan beslenme noktaları ile besleniyorlar.

 ZABITA DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

Gölcük Belediye Zabıtası da denetimlerini sıklaştırdı. Market ve eczanelerde etiket kontrolleri yapan ekipler, satılan malların giriş ve satış fiyatlarını da kontrol ediyorlar. Ayrıca; dükkanlarda da yayınlanan genelgelere ve alınan tedbirlere uyup uymadığı da denetleniyor. Zabıta ekipleri, pazar yerlerinde de, yayınlanan genelgelere uygunluk denetimi yapılıyor.

 PAZAR YERLERİNDE ÖNLEMLER ALINIYOR

Gölcük Belediyesi halk pazarında da sıkı önlemler aldı. Pazarlarda giriş-çıkış noktaları kontrol altına alınırken, belli noktalara su tankları konuldu. Bu tanklar sayesinde vatandaşların sabunlu suyla ellerini yıkayabilmeleri sağlandı. Yine; görevliler tarafından pazara gelen vatandaşların ellerine de dezenfektan sıkılıyor. Pazarcıların ve vatandaşların sosyal mesafeye uyması içinde gerekli önlemler alınıp, uyarılar yapılıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑