Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

AK Parti’de Seymen seçilmiş başkan

AK Parti’de Seymen seçilmiş başkan

13 Eylül 2020 Saat: 12:12
AK Parti’de Seymen seçilmiş başkan
AK Parti’de Seymen seçilmiş başkan

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi, önceki gün İpekhan Düğün Sarayı’nda, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık mekanda yapıldı. Gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Çetin Seymen, tek aday olarak girdiği kongrede, delegelerin oyları ile seçilmiş başkan oldu

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi, İpekhan Düğün Sarayı’nda önceki gün, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık mekanda gerçekleştirdi. Kongreye AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Çetin Seymen, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti eski İl Başkanları Şemsettin Ceyhan ve Mahmut Civelek, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, parti yöneticileri ve delegeler katılım gösterdi.

 DİVAN KURULU SEÇİMİ YAPILDI

Kongrede ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşımız okundu. Sonrasında divan kurulunun seçimine geçildi. Divan başkanlığı görevine Rize eski Milletvekili ve Kocaeli İl Koordinatörü Hikmet Ayar, divan başkan yardımcılığına AK Parti İl Başkan Yardımcısı İshak Yıldırım, katip üyeliklerine de AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Gölcük Belediye Meclis Üyesi Saime Yelken, AK Parti Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Karayel ve AK Parti Gölcük İlçe Başkan Yardımcısı Özge Yakupoğlu seçildi.

 

‘BİZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR AİLEYİZ’

Kongrede açılış konuşmasını yapan AK Parti Gölcük İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Çetin Seymen, “Gölcük teşkilatları olarak Covid-19 salgını sürecinden ötürü 2 defa ertelenen kongremizi bugün gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içinde, bu kutlu davaya sahip çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz. Milletimizle hemhal olmuş, dertleriyle dertlenen teşkilatımız, milletimizle el ele, omuz omuza, gönül gönüle önce 2023, sonrasında da atılan bu temel ile 2053 ve 2071 hedeflerine doğru durmaksızın ilerleyecektir. 2 yıla yakın bir süredir ilçe başkanlığı görevini ifa etmekteyim. İlk sınavımızı belediye başkanlığı seçiminde de verdik. 31 Mart yerel seçimlerinde kadın kollarımızla, mahalle teşkilatlarımızla, meclis üyelerimizle, ilçe yönetimlerimizle, hülasa tüm teşkilatımızla koordineli bir şekilde çalışarak bunu sahaya yansıttık. Çalışmalarımızın meyvesini de çok şükür gördük. Gölcük, yüzde olarak oyunu en fazla arttıran ilçe oldu. Bu, teşkilatımızın başarısıdır. Bu başarımızın en büyük sırrı da ben değil, biz dememizdir. AK Parti, ben diyenlerin değil, biz diyenlerin partisidir. AK Parti, milletimizin içinden çıkan bir partidir. Milletimizin ta kendisidir” dedi.

 ‘KOLTUK, HEPİMİZ İÇİN GEÇİCİDİR’

Sözlerine devam eden Seymen, “AK Parti’de makam, mevki, koltuk hırsı asla olmaz. Bu koltuklar, hepimiz için geçicidir. Bu hizmet yarışında emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün 12 Eylül 2020. Bundan 40 sene önce tarihimize kara bir leke olarak yazılan, büyük acıların yaşandığı 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümü. Geldiğimiz noktada, Türkiye artık demokrasisi ve sistemiyle o günleri geride bırakmıştır. Rabbim inşallah bizlere böyle günler yaşatmaz. Ülkemiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, teşkilatlarımızdan ve milletimizden aldığı güç ile zincirlerini kırmıştır. Bugün dünyada süper güç olma yolunda ilerleyen, milli geliri üst seviyelere çıkan, kendi silahını, arabasını, enerjisini, teknolojisini üretmeye başlayan bir Türkiye var. Bunları yaparken de kimsenin hakkını gasp etmeyen, mazlumun yanında olan, paylaşan bir Türkiye var. Hepimizin gençlik hayali olan Ayasofya, zincirlerini kırarak özgürleşti, ibadete açıldı. Bu, bizler için bir gurur vesilesidir. Ülkemizle, liderimizle ne kadar gurur duysak azdır. Tabii ki bu mücadeleler verilirken ülkemiz, birçok fiili ve ekonomik saldırıya uğruyor. Bu saldırılara karşı liderimizin ifadesiyle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. Gelecek nesiller için milletimizin istikbali ve istiklali için bunu yapmak zorundayız. Sorumluluğumuz artarak devam ediyor” dedi.

 ‘ÖNÜMÜZDE BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR’

Seymen, “Önümüzde büyük hedeflerimiz var. Sancağı yere düşürmemek için gece gündüz çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz. Partimizin hizmet bayrağını daha yükseklere çıkarmak için o ruh, o azim, o kararlılık bizde var. Liderimizin dediği gibi iman varsa imkan da vardır. Cumhurbaşkanımıza Gölcük’ten en güçlü desteği son nefesimize kadar çok çalışarak vereceğiz. İnandığımız yolda yürüdüğümüz müddetçe Rabbimiz bizim yanımızda olacaktır. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy ne güzel özetlemiş: Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki hak yoldur, dönmek bilmeyiz, yürürüz. İlk günkü aşk ve inançla liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde kimseyi küstürmeden, milletimiz dışında da kimseye boyun eğmeden, rehavete kapılmadan, siyasetimizin odağına insanı koyarak inandığımız yolda, hedeflerimizin ışığında halktan yana kenetlenerek birlik ve beraberlik içinde büyük başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Yeni yönetim olarak 2023 hedeflerimize giderken çok önemli görevlere ve başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Beni bu göreve tekraren layık gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş’e, genel merkezimize, büyüklerime ve teşkilatlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Kongremiz ülkemize, ilimize, ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

 ‘MÜCADELEYE YERELDEN DESTEK VERMEYE GAYRET EDİYORUZ’

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Az önce ilçe başkanımız, verilen mücadeleyi, devletimizin gayretlerini özetledi. Ben kendisine bundan dolayı teşekkür ediyorum. İki yıllık süre içerisinde beraber çalıştık, gayret ettik. Şahsında tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Devletimiz bugün Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Suriye’de, Kıbrıs’ta, Irak’ta çok ciddi bir mücadele veriyor. Türk milleti, Türk devleti hakkı ve adaleti savunmaya devam edecek. Bizler de yerelde yapmış olduğumuz çalışmalarla hemşerilerimize ulaşarak, gecemizi gündüzümüze katarak devletimizin ve milletimizin büyük mücadelesine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Gecenin yarısında, günün herhangi bir saatinde tüm hemşerilerimize ulaşmaya çalıştık. Biz Cumhurbaşkanımızın mücadelesine yerelden destek vermeye gayret ediyoruz. Bu yolda yılmadan çalışıyoruz. Bunları yaparken kurallara ve prensiplere de uyuyoruz. Özellikle adalet prensibini elden bırakmıyoruz. İstişare ve liyakat ile çalışıyoruz. Cumhur İttifakı sadece bugünün stratejik düzenlemesi değil, devletin geleceğine yönelik olarak yapılan bir çalışmadır. MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır’a da teşekkür ediyorum. Ben değil, biz diyerek hareket etmemiz halinde partimizin vizyonuna, ülkemizin ulaşmasında engel olmaz” dedi.

 ‘SON 1,5 YILDA 104 PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “2004-2019 döneminde Gölcük’te 331 adet proje hayata geçirildi. Bunlar içinde 334 milyon lira yatırım yapıldı. Son bir buçuk yıllık dönemde 104 projenin hayata getirildiği çalışmalarla 83 milyon TL’lik harcama yapıldı. Değirmendere Yüzbaşılar Şehir Hastanesi’ne 25 milyon TL yatırım yapıldı. İSU 14 milyon yatırım yaptı. Eski Türkiye’de yapılamayan projeler, yeni sistemle Allah’ın izniyle belediyelerimiz tarafından yapılıyor. Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi için şaka yoluyla Gölcük’ün havaalanı deniyordu. Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin devamı da yapılacak. Kavaklı sahilinde, yolda ciddi bir sıkıntı var. Onunda ihalesi verildi. Önümüzdeki ay ile birlikte güzel bir düzenleme yapıp sizlere kazandıracağız. Gölcük ile Değirmendere sahil projemizin çalışması da bitmek üzere. İnşallah en kısa sürede onları da tamamlayacağız. İnşallah önümüzdeki süreçte de sizlerin güvenini hak edecek şekilde, var gücümüzle çalışmamıza devam edeceğiz” dedi.

 ‘BİZ BİR İNKILAP ORDUSUNUN NEFERLERİYİZ’

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “ABD’nin, İsrail’in, Fransa’nın düşman tahtasına oturttuğu Kasımpaşalı Ahmet amcanın oğlu Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere selamını getirdim. Biz burada ilçe kongresi yapıyoruz. Bugün burada tüm teşkilatlarımız var. Büyük bir organizasyonuz. Fakat farklı olduğumuzun farkında olalım. Türkiye’de yüz küsur böyle organizasyon var. Biz onların dışındayız, farklıyız. Biz bir inkılap ordusunun insanlarıyız, neferleriyiz. Milli mücadeleye kendimizi koymaz, mücadele etmezsek diğer partilere döneriz. Şimdi Gölcük’teyiz. Niçin TBMM Ankara’dadır? Gerçekten çok büyük onuru ve şerefli geçmişi var. Bu milletin merkezi daha önce İstanbul’du. Şimdi Ankara. Neden? Çünkü işgal edildik. İşte biz o süreçte büyük bir işgal yedik. Virüs vücutlarımızı kapladı. İçteki düşmanların ataları da Osmanlı’yı işgal etmişti. Şimdi hepimize büyük görevler düşüyor. Bizler herkesi seveceğiz. CHP’ye oy veren temiz insanlar, bunların emperyalistlerle işbirliği yaptığını bilmiyor. 15 Temmuz’da mücadele veren bir sürü CHP’li kardeşim vardı. Kendimize gelmek mecburiyetindeyiz. Dünyanın en büyük inkılap hareketinin mensubu olduğumuzun bilincini sürekli kuşanmak zorunda olduğumuzu idrak etmek, idrak ettirmek mecburiyetindeyiz. Amerikan Başkan Adayı, hedefinin Erdoğan olduğunu söylüyor. Milletle işimiz yok diyor. Milletle işimiz var derse CHP’liyi bile karşısına alır. Bu toprağın her insanını karşısına alır. HDP’li bile karşısında dikilir. 15 Temmuz’da CHP’lilerle beraberdik, yine beraber olunur. Her partiye oy veren kişi, daha iyi bir Türkiye’de yaşamak için o partiye oy veriyor. Bizim onlara AK Parti teşkilatları olarak merhameti göstermemiz lazım. Bu milli mücadele içerisinde olmak mecburiyetindeyiz. Cumhur İttifakı’ndaki MHP ile bambaşka partilerdik. Bir sürü ayrılıklarımız vardı. Şimdi mesele memleket, ümmet. Mesele, küresel hırsızlarla mücadeledir. Bu bölge sağlam. Vatan sevgisi, merhamet anlayışı yüksek bir topluluk içerisindeyiz. Her an her şeyin olabileceği bir ortamda, geçmişimizi unutmadan büyük milletin çocuğu olduğumuzu unutmayalım. Biz aslanız, biz Bizans’ın surlarına dayanıp surlardan aşağı dökülen kızgın yağları tokatlayarak sancağı diken Sultan Fatih’in torunuyuz. 15 Temmuz’da bu millet bunu hatırladı” dedi.

 ‘LİDERİMİZİN ETRAFINDA KENETLENECEĞİZ’

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Dünya yeniden şekilleniyor. Haritalar çiziliyor. Hazırlanan senaryolar bir bir tatbik ediliyor. Sahada bunları görüyoruz. Tüm dünyanın gözü önünde bunları görüyoruz. Gözümüzü kapatıp bunlara duyarsız kalamayız. Amerika’da bir seçim var ve bu seçimin hedefi Recep Tayyip Erdoğan. Seçimde aday olan zat, darbe yaparak indirmeyi başaramadık diyor ama muhalefetle biz bu işi başaracağız diyor. Ama asla başaramayacaklar. Bu millet, liderine 19 yıldır olduğu gibi sahip çıkacak. Malumunuz, darbe dedik ya; 1980’de milletin iradesine kurşun sıkanlar, milletin iradesine darbe vurdular. Çünkü her darbe, milletin iradesine vurulan bir tokat, bir şamardır. Biz millet olarak bunu asla kabul etmeyiz. Sayın liderimiz sayesinde biz Türkiye’de darbeyi tarihin tozlu raflarına koyduk. 15 Temmuz’da yapmaya çalıştılar. Biz onlara asla izin vermedik. Onlar mutlaka bunu anlamışlardır. Dedik ya, dünyanın her köşesinden sistemli bir şekilde ülkemize saldırılar devam ediyor. Bizler bu saldırılar devam ederken, tarımdan sanayiye projeler ortaya koyarken, tarihimizin en büyük doğalgaz rezervini buluşmuşken, 86 yıllık Ayasofya özlemimizi bitirmişken daha da büyük hedeflerimizin olduğunu ifade ediyoruz. Bizler 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize, liderimizin etrafında kenetlenerek devam edeceğiz. İşte bu teşkilat kongreleri de bunun en büyük göstergelerinden biridir. AK Parti’li olmak, sadece rozet takmak değildir. AK Partili olmak, büyük dava sahibi olmaktır. Bizler bazı sıfatları alabiliyoruz. Bu bir nöbettir. Teşkilatımızdaki her arkadaşımız, bu büyük sıfatlara layıktır. Aslında AK Parti’de sıfatların önemi yoktur. Bana göre bu davaya inanarak bu partiye hizmet etmek, en büyük onurdur. İşte AK Parti’nin eskisi yenisi olmaz. Bu partide hizmet yapanlar da, hizmete talip olanlar da değerlidir, eşittir ve kıymetlidir. Her zaman ifade ettiğim fitne, fesat ve fücuru aramıza sokmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Evet, biz Cumhur İttifakı ortağımızla birlikte, büyük bir mücadeleyi sahada gayretli bir şekilde veriyoruz” dedi.

 

‘AK PARTİ, VESAYETLERİ SONA ERDİREN PARTİDİR’

AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, “Bugün 12 Eylül. Türk tarihinin en karanlık günü. Aradan 40 yıl geçti ama o günün acısını hala çevremdeki insanlar yaşıyor. AK Parti, bu ülkede darbeleri sonlandıran iktidardır. Bu gibi toplantılarda, bu gibi günlerde gerçekten çok duygulanıyorum. Bize çok büyük görev düşüyor. AK Parti, vesayetleri sona erdiren, özgürlükleri getiren, bu ülkeye çağ atlatan bir partidir. Bunun bilincini lütfen hissedelim. Bu görev olur, şu görev olur ama hepimize yüklenen bir görev var. Kendimizi sıradan biri diye düşünmeyeceğiz. İl başkanı, ilçe başkanı sıfatı diye düşünmeyeceğiz. En büyük hedefimiz, Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmaktır. Sayın İlçe Başkanım Çetin Seymen çok başarılı. Başarılarının devamını ve kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

RAPORLAR, OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Konuşmaların ardından AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı faaliyet, denetim kurulu ve mali raporları okundu ve oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra oy verme işlemine geçildi. Delegeler oylarını saat 17.00’ye kadar kullandı. AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Çetin Seymen, seçim sonucunda seçilmiş başkan oldu.

 

ÇETİN SEYMEN’İN YÖNETİM LİSTESİ;

Başkan Çetin Seymen, Özge Yakupoğlu, İbrahim Kılıç, Ziya Yıldız, Yusuf Semih Sofu, Nihat Ekiz, Gürsel Dursun, Kemal Yavuz, Ömriye Çınar, Ahmet Ersoy, Hüseyin Coşkun, Kadem Gürdal, Metin Doruklu, Murat Kurt, Yasin Özmen, Hülya Gökalp, Mustafa Sandıkçı, Cavit Şimşek, Bayram Girgin, Serdal Çankal, Mesut Kanpara, Mehmet Uzun, Oğuz Güneş, Hasan Uzuner, Elif Dursun, Samet Genç, Tahir Yüce, Ayşe Temel, Vural Kesgin ve Bahar Ülker Küçükal.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Yorum yazarak Gölcük Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑