Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark
  • Bowling Salonu

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

AK Parti, ilçe binası önünde bayramlaştı

AK Parti Gölcük İlçe Başkanlığı, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde, ilçe binası önünde bayramlaşma programı gerçekleştirdi

23 Temmuz 2021 Saat: 16:38
AK Parti, ilçe binası önünde bayramlaştı
AK Parti, ilçe binası önünde bayramlaştı

AK Parti Gölcük İlçe Başkanlığı, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde, ilçe binası önünde bir bayramlaşma programı düzenledi. Programa AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve il yöneticileri, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve yönetimi, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken ve yönetimi, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Karayel ve yönetimi, AK Parti Gölcük eski İlçe Başkanı ve İZAYDAŞ Pazarlama Müdürü İdris Alp, AK Parti Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti mahalle teşkilat başkan ve yöneticileri, Gölcük Belediyesi eski Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

 ‘BU BAYRAMA ERİŞMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Gerçekleştirilen programda ilk konuşmayı yapan AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, “Bereketin, huzurun, hoşgörünün, kardeşliğin ve paylaşmanın, maneviyat ikliminin pekiştiği bir bayramı yaşıyoruz. Bu bayrama erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle hoş geldiniz ve sefalar getirdiniz demek istiyorum. Teşkilatımızın böyle büyük ve güçlü bir şekilde katılım sağlaması, inanın bize güç veriyor. Her zaman için lokomotif oluyorsunuz. Bildiğiniz gibi bayramlar, insanlar arasındaki sevgi, saygı, muhabbet, yardımlaşma duygularının pekiştiği, geleceğe dönük olarak insanların umutla baktığı, kişisel kırgınlık ve dargınlıkların bir kenara koyulduğu, unutulduğu özel ve müstesna günlerdir. Ben bir hatırlatma yapmak istiyorum: 16 aylık süre zarfında pandemi ile mücadelemiz, aralıksız devam ediyor. Aşı oluyoruz. Aşıda 18 yaşa kadar düştük. Toplumsal bağışıklığı mutlaka kazanmak zorundayız. Onun için aşıyı şiddetle öneriyoruz. Teşkilat olarak herkese örnek olacağız ve aşılanacağız. TMM dediğimiz temizlik, maske ve mesafe kurallarına sonuna kadar riayet edeceğiz. Tedbirleri, almamız gereken önlemleri alacağız ve teşkilat olarak uygulayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize, Gölcük’ümüze, tüm İslam alemine hayır, mutluluk, sağlık ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesile ile hepinizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 ‘SİZLERLE BİR ARADA OLMAK BÜYÜK BİR MUTLULUK’

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Hepinizi bir arada görebilmek, gerçekten büyük bir mutluluk. Halen pandemi konusunda sıkıntılı günlerin bitmediğini görüyoruz. Az önce ilçe başkanımızın da söylediği gibi aşılama önemli. Öyle ya da böyle, sokağa çıkma yasağı olan bayramlardan sonra ilk defa bu bayram, eski bayramlar gibi oldu. Sizlerle tekrar bir arada olmak büyük bir mutluluk. İnsan insanı arıyor. Sokağa çıkıyorsunuz, sokakta kimse yok. Tokalaşmaya, yan yana gelmeye çekindiğimiz günlerden sonra bunun gerçekten büyük bir nimet olduğunu anladık. Bayramlar, bayramlaşmalar, kaynaşmayı vesile eden, özel manevi değerlerin ön plana çıktığı günlerdir. Uzun aradan sonra sizlerle tekrar bir arada olabildiğim için büyük bir mutluluk duyduğumu söylemek istiyorum. İlçemiz, memleketimiz, partimiz, her birimizin aileleri için bayramın hayırlara vesile olmasını, paylaşma duygularının, dayanışmanın daha üst düzeye çıkmasına vesile olmasını diliyorum. Hepinizin bayramını ayrı ayrı, en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

 ‘BAYRAM GÜNLERİNİ FIRSATA DÖNÜŞTÜRMELİYİZ’

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Gölcük’te olmak, sizlerle beraber bu bayramı coşkulu bir şekilde kutlamak, benim için de ayrıcalık, büyük bir mutluluk. Günler su misali akıp gidiyor. Süreç içerisinde gitmeyen, değişmeyen bir husus var. İnsan yaşamı, geçmişten birtakım dersler alarak geleceğine şekil vermeli. Geçmişte yaşadıklarından alacağı dersi almadan, gelecekte hedefledikleri ülke ve memleketle ilgili, kendi hedefleri ile ilgili yolculuğunda hata yapma riski daha da artıyor. Bizler AK Parti davasına gönül vermiş insanlarız. Öyle bir gönül verdik ki ölümüne; 15 Temmuz’da bunu gösterdik. Memlekete olan sevdamız, partimize olan bağımız, liderimize olan güvenimizi, 251 şehidimiz, binlerce yaralımız ve bir o kadar da gönüllüleriyle sahada yaşadık, yaşattık. O günleri unutmamak adına bu bayram günlerini bir fırsata dönüştürmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşmamızın, dayanışmamızın, memleketimizle ilgili sevdamızın daha güçlü bir şekilde gönlümüzde yer almasının bir fırsatıdır bayramlar. Bu fırsatı değerlendiren teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Mutlaka burada olması gerekip olmayanlar da var. Mazeretleri olanlara bir şey demiyorum. Ama istirahatlerinden fedakarlık yapıp gelmeyenlere de sitemim olur. Çünkü bir burada birbirimize olan güven, sadakat ve dostluğumuzu güçlendirmenin fırsatı olarak bayramları görüyoruz. Üç bayramdır uzağız. Bayramlaşmamızı geçmiş dönemde internet üzerinden yaptık. Şimdi buradayız. Gelen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Her birinizin bayramını gönülden kutluyor, tebrik ediyorum” dedi.

 ‘PARTİ İÇİNDE SIFIR PROBLEMLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ’

Başkan Ellibeş, sözlerinin devamında, “Yolculuğumuz devam ediyor. Partimiz, 14 Ağustos’ta 20 yaşını dolduracak. Bu yolculukta Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu noktada il başkanınız olarak parti içinde sıfır problemle yola devam edeceğiz. Memleketin sorunları var. Hayat pahalılığı, işsizlik, pandemiden ötürü yaşanan sıkıntılardan kaynaklı esnaf mağduriyetleri diye söyleyebiliriz. Ama biz parti içinde sıfır sorun politikasını asgari 2023’e kadar uygulayacağız. O tarihe kadar dargınlık, kırgınlık, küskünlük yok. Nefsi meselelerimizi elimizin tersiyle iteceğiz. Bahane üretmeyeceğiz. Bu davaya inandıysak liderimizin etrafında dimdik duracağız. Kendisi Kıbrıs’taydı. Kıbrıs halkının bağımsızlığının sembolü olan yeni bir adımın atılması noktasında orada gayretle bir mesaj veriyor. Bizse darılmayacağız, küsmeyeceğiz. Birbirimize kenetleneceğiz. Bayramlar da bunun için bir fırsattır. İnşallah daha sık buluşacağız” dedi.

 ‘MUHALEFET, BİRBİRİNE BENZEMEYEN BİR YAPI İÇERİSİNDE BULUŞMUŞ’

Başkan Ellibeş, “Muhalefetin ülkeye yaşattığı sorunları hep beraber gözlemliyoruz. Muhalefet, birbirine benzemeyen bir yapı içerisinde buluşmuş. Bu ittifakın hiç tereddütsüz, aynı ağızdan söylediği bir husus var. Anlaşılır tek nokta da bu. Diğer noktalarda hepsi farklı düşüncelerde. Anlaştıkları tek şey, AK Parti karşıtlığı, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Hepsinin dediği bu. Bunların dediği yetmiyormuş gibi dışarıdaki ağızlar da aynı şeyleri söylüyor. Amerika’da Biden, Fransa’da Macron da aynı şeyleri söylüyor. İçeriden ve dışarıdan bir saldırının var olduğunu görüyoruz. Hedefte de AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı koymuşlar. İttifak üyeleri her konuda farklı düşünceler söylüyor, bir birliktelikleri yok. Bizi eski koalisyonları hatırlatacak bir yapıyla karşı karşıya bırakıyorlar. Ülke buna hazır değil. O açıdan bizim çok çalışmamız lazım. Aşırı bir gayret sarf etmemiz lazım. Artık sahaya indik, milletimizin yanındayız. Belediye Başkanımız milletle beraber olacak. İlçe Başkanımız milletin içinden hiç ayrılmayacak. Kadın ve gençlik kollarımız hep beraber bu yolda yürüyeceğiz. Üye seferberliği yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 2023’te 15 milyon üye hedeflemiş. Cumhurbaşkanımızın sözünü yere getirmeyeceğiz. Talimatımdır; her ay her sandıktan bir üye yapın. Bunu başarabiliriz. Tüm teşkilatlarımız çalışıyor. Üye seferberliğine devam edelim. Birlikte, beraber yürüdüğümüz bu yolda birbirimize olan sadakatimizi sarsmadan Sayın Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği buradan, Gölcük’ten verelim. Bu duygularla her birinizin bayramını kutluyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Kesmiş olduğunuz kurbanları inşallah Rabbim kabul eyler. İnşallah akan kanlarla beraber hepimizin günahları gitmiştir. Bu duygularla hepinizi yüce Rabbime emanet ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından bir anı fotoğrafı çekildi ve bayramlaşma programı sona erdi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Yorum yazarak Gölcük Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑