Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Spor

Kulüplere ne ceza gelecek?

Futbol Menajerleri ile Çalışma Talimatı'na aykırı hareketten dolayı PFDK'ya sevk edilen kulüplerin alabileceği muhtemel cezalar belli. Listede Gölcükspor ile birlikte ilden 5 kulüp var

13 Haziran 2018 Saat: 14:49
Kulüplere ne ceza gelecek?
Kulüplere ne ceza gelecek?

Önceki gün Türkiye futbol Federasyonu (TFF), 116 kulübün ve 46 menajerin PFDK’ya sevk edildiğini açıkladı. PFDK’ya sevk edilen kulüpler arasında ilimizi profesyonel liglerde temsil eden Kocaelispor, Körfezspor (Kocaeli Birlikspor), Darıca Gençlerbirliği,Gölcükspor ve amatöre düşen Derincespor ekipleri de yer aldı. Kulüplerin PFDK’ya sevk edilmesine ilişkin açıklamada 11/4, 12/1 ve 23. maddelerinin göz önünde bulundurulduğu bildirildi. PFDK’nın yapacağı toplantıların ardından kulüplere nasıl bir yaptırım uygulanacağı ise merak ediliyor.

MADDELER AÇIK

Temsilcilerimizin PFDK’ya sevk edildiği maddelerden 11/4’ün içeriği ise şöyle, “Futbolcu ve kulüpler, menajerlerin katılımı ile imzaladıkları profesyonel futbolcu sözleşmesi veya transfer sözleşmelerinin birer nüshasını imza tarihinden itibaren 30 gün içinde belgeleri ile birlikte TFF'ye ibraz etmek zorundadır. Futbolcu ve kulüplerin, menajerlik faaliyetleri kapsamında menajerlere ödedikleri ücretlere ilişkin bilgi ve sair ödeme belgelerinin suretlerini en geç Şubat ayının son işgünü bildirmelidir”

 FİFA’YA BAĞLI

 12/1 maddesinde ise, “Futbolcu ve/veya kulüpler TFF, FIFA'ya bağlı konfederasyonlar ve FIFA'nın yetkili mercilerinin talepleri üzerine menajerlik faaliyetine ilişkin her türlü bilgi ve belgeyi ibraz etmekle yükümlüdürler. Futbolcu ve kulüpler menajerlerle yaptıkları sözleşmeler menajerlik faaliyeti kapsamında her türlü bilgi ve belgenin TFF, FIFA'ya bağlı konfederasyonlar ve FIFA'nın yetkili mercilerine ifşa ve ibrazına olanak sağlayan maddeler eklemekle yükümlüdürler”

 CEZALAR NE OLACAK ?

 İşbu talimat ile FIFA, UEFA veya TFF’nin menajerlik faaliyetine ilişkin sair mevzuatına aykırı hareket eden kulüpler hakkında; a) İhtar, b) Süper Lig İçin 75.000.-TL’den, TFF 1.Lig için 35.000.- TL’den, TFF 2.Lig için 17.500.- TL’den ve TFF 3.Lig i.in 7.500.- TL’den az olmamak üzere para cezası, c) Transfer yasağı cezası, ç) Puan tenzili cezası, d) Bir alt lige düşürme cezası verilebilir. Bu cezalara ihlalin ağırlığı, niteliği, tekrar durumu dikkate alınarak birlikte ya da ayrı ayrı hükmedilebilir. TFF'ye ibraz etmek zorundadır.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑