Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark
  • Bowling Salonu

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Spor

Kocaeli spor kenti olacak

Kocaeli spor kenti olacak

13 Ekim 2021 Saat: 11:32
Kocaeli spor kenti olacak
Kocaeli spor kenti olacak

GENİŞ KATILIM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Kocaeli Spor Şurasında önce konuklara tanıtım filmi izlettirildi. Doç. Dr. Levent Atalı bilgilendirme sunumu yaptıktan sonra milli karatecimiz Eray Şamdan ve KASKF Başkanı Murat Aydın birer konuşma yaptı. Kocaeli’yi spor kenti yapmak ve Kocaeli Spor Master Planı çalışmalarına altlık oluşturmak için düzenlenen Kocaeli Spor Şurasına geniş katılım sağlandı. Çalıştay öncesi yapılan programda konuşan Başkan Büyükakın 300 bin nüfusluk ülkelerde şampiyon çıktığını belirterek 2 milyonluk Kocaeli’de de çıkabileceğini söyledi

BAŞKANLAR KATILDI

Çalıştaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer katıldı.

“AMACIMIZ SPOR KENTİ KOCAELİ’YE ULAŞMAK”

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Atalı, “Bir akademisyen olarak söyleyeceklerim vardı ama az önceki slayt hepsini özetledi. Ben size master yolculuğunda neler yapılacak onu anlatacağım. Bizim amacımız spor kenti Kocaeli’ye ulaşmak. Master planın bir farklılığı var. Bu Büyükşehir’in master olanı değil Kocaeli’nin bir master olanı var. Çok güçlü bir master olan çıkacağına inanıyorum. Sıkı bir şekilde mesai harcamaya çalıştı bu komisyon, sizlerin tecrübelerine ulaşmaya çalıştı.

ANKETTEN KOCAELİSPOR ÇIKTI

Zaman zaman marka ile zaman zaman üniversitemizle toplantılar gerçekleştirdik. Gelecekle ilgili beklentilere ulaşmak İçin anket düzenledik. 2 bin 800 kişiye ulaştık, dikkate değer sonuçlar elde ettik. Öne çıkan üç temel kavramı sunmak istiyorum. Birincisi spor tesislerinin yapıldığı yeri, büyüklüğüne dikkat çektiler. İkincisi ekonomik destek, üçüncüsü ulaşım desteği. Bu üç başlık önemliydi. Kocaeli spor markası ne diye sormuştuk, Kocaelispor çıktı. "

9 BAŞLIK VAR

Spor kenti oluşturmak için yapacağımız ortak akılla herkes fikir alışverişi oluşturacak. 9 başlıkta 10 masamız olacak. Ortalama 10-15 kişiyle masalarımız oluşturuldu. Bugün şuranın bittiği gün değil, devam edecek. Bu çalıştaydan sonra da görüşmeler devam edecek. Haberi olmayanların da sesi olacak bu süreç. Kılcal damarlara kadar inmeye çalışıyoruz. Standart sorularımız var, bu şablonu çeşitlendirebilirsiniz. Burayı çok önemsiyoruz. Samimi bir çalıştay bu, güçlü bir irade var bu işin arkasında. Bu yüzden diğer düzenlenen çalıştaylardan farklı. Türkiye’de ile yapılan tek master planı olacak.”

MURAT AYDIN KONUŞTU

Atalı’nın ardından konuşan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Aydın da şunları söyledi: “Uzun bir çalışmadan sonra bugünlere geldik. Büyükşehir belediye başkanımız bize her zaman spor şurasını anlatmaya gayret etti. Önemli bir çalışmayı bugün Kocaeli’nin hizmetine sunduk. Bu organizasyonla kalmayacak, devam edecek. Spor adamlarımızın, masalarda konuşacakları çalışmalar kentin planlanmasını sağlayacak. 2 milyon nüfusumuz var, yüzölçümü bakımından 7. Küçük kentiz ama Türkiye’nin her alanında en büyük kentiyiz.

“BÜYÜKAKIN'A TEŞEKKÜR"

Spor kulüplerimizin başkanlarının emeklerinin yanında kentimizin 12 ilçesinde spor salonu, havuz, spor tesisi yapılıyor. Bize en büyük katkıyı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın olmak üzere diğer başkanlarımız veriyor. Eray olimpiyatlarda yüzümüz oldu. Ülkemize ilk madalyayı getirdi. Tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Şura konuşulurken yapılan anket çalışmalarında sorulara herkes farklı algı yapmış olabilir. Biz başka illere muhtaç olup oralardan destek alacak durumda değiliz. Biz başkanımızdan ve yerel yönetimlerden bu desteği alıyoruz. Bu işin oluşmasını sağlayan Tahir Büyükakın başkanımıza, valiliğimize teşekkür ediyorum.

“SEFERBER EDERİM”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise şunları söyledi: “Bir hayalimiz var değil mi? Eray bize gurur verdi. Kocaeli’de olimpiyatlara şu kadar oyuncu çıkartacağız diyeceğiz, hangi branşlarda diyeceğiz. Hocalarımız tüm branşlarda Kocaeli’ye madalya aldırırız derlerse ben tüm imkanları seferber ederim.

BECKHAM ÖRNEĞİ

Olimpiyatlara dört yıldan az kaldı, buna spor adamları karar verecek. Bu çocuğun beslenmesinden uyumasına kadar, psikolojisini yönetmesine kadar her alanda önümüzdeki üç yıl planlanacak. Beckham’ın başarısının ardında sayısız başarısız şut var. İnsan hatasından öğreniyor. Sayısız egzersiz var. Nöromotor dediğimiz belli bir saniyenin altından yaptığımız hareketler var. Beynimizin öğrendiği hareketler. Karateci için de öyle. Rakibin psikolojini yönetmek, belki de kilosunu yönetmek.

UZMANLARA İHTİYACIMIZ VAR

300 bin nüfusu olan ülkede şampiyon kulüpler çıkıyor, 2 milyonluk Kocaeli’de neden çıkmasın? Biz şimdiye kadar pandemi nedeniyle bir araya gelemedik ama durmadık. 30’dan fazla program düzenledik. Çocuklara hangi branşlarda nasıl eğitim verilmesi gerektiğine, hangi tesislerin yapılması gerektiğine karar vereceğiz. Uzmanlara da ihtiyacımız var. Belki branşlar uymayacak nörologlar daha farklı bir şey bulacak. Bu ekibin bir araya gelmesi gerekiyor. Her birinin hedefinin ayrı konması gerekiyor. Antrenörlerin de buna göre hazırlanması gerekiyor. Düzenli olarak gözden geçirmelerin yapılması gerekiyor. Alt hedefler nelerdir, hangi gelişmeler yapılmalı gözden geçirmek gerekiyor. Branş branş alt toplantıların yapılması gerekiyor.

BİZ HAZIRIZ

Biz Büyükşehir olarak bunlara hazırız belediyede özel bir birim kurduk. Sadece spor için değil, bu matris bir yapı her biri birbiriyle bağlantılı, kent sadece lokantacılardan oluşmuyor. Eğer biz iyi planlıyorsak ve odaklanmadan sapmıyorsak doğru yere gidiyoruz. Belli aralıklarla gözden geçirme toplantıları yapmak, bu kentin spor tarihine emeği geçmiş insanları bu yapının içine dahil etmeniz gerekiyor. Ne yapılması gerektiği belli oturun yapın. Siz yapılması gerekenleri yapmak için yola çıkın biz de imkanları seferber edelim. Doğru tesisleşme politikalarını sizin belirlediğiniz noktada gerçekleştirelim.

HAYALLERİ GÖRÜYORUM

Kıskançlık yapmayın, küçük olsun benim olsun deneyin. Herkes olması gerektiği yerde olduğunda tüm sorunlar çözülecekti. Bugün bir milat olacak. Şehirde spor camiasının hayallerini dinliyorum. Bu kent sporun başkenti olacak derken durup dururken söylemiyorum. O mayayı görüyorum. İbrahim Başkan çok ciddi katkılar sağladı, çok tesis yaptı sadece odaklanma sorunu var. Kurumlar arasında koordinasyonu sağlayıp İlçe bazında neler yapılması gerektiği konusunda altlık oluşturup kararlar vermek için zaman bulamıyoruz. Bunun kent için çok kıymetli olduğuna inanıyorum. O hayal kentin hayali, ben kentin gördüğü hayalleri görüyorum. Ahmet Taşçı gibi bir markamız var neden tekrarlamayalım? Bu çocuklar niye başaramasın? Başarı başarıyı tetikler diğer başarılar gelmeye başlar. Bu çalışmanın kentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Kocaeli Spor Şurası ve Çalıştayı Kocaeli Kongre Merkezi'nde geniş bir katılımla yapıldı, çalıştay öncesi yapılan programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı TahirBüyükakın, 300 bin nüfusluk ülkelerde şampiyon çıktığını belirterek 2 milyonluk Kocaeli’de de çıkabileceğini söyledi

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Kocaeli spor kenti olacak
Kocaeli spor kenti olacak
Kocaeli spor kenti olacak

YORUMLAR Üye Girişi

Yorum yazarak Gölcük Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑