Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Bu dava tüm Türkiye’nin davasıdır’

Balyoz davasından dolayı hüküm alan subay eşleri yine sokaklarda eylemlerine devam ederek adil bir yargılama olmadığını bir kez daha açıklama yaptılar.

8 Aralık 2012 Saat: 21:49
‘Bu dava tüm Türkiye’nin davasıdır’
‘Bu dava tüm Türkiye’nin davasıdır’

‘Bu dava tüm Türkiye’nin davasıdır’

 

3 haftadır her cumartesi günü Gölcük Anıtpark ta eylem yapan Vardiya bizde platformu başkan ve yönetimi önceki gün yine Anıtpark ta toplanarak eylem yaptılar. Eylemde basın açıklamasını yapan Vardiya Bizde Platform Başkanı Nilüfer Çetin “değerli arkadaşlar bu gün bir balyoz davasında bir sahtelikle tutuklana eşlerimiz bin doğruluklarla bırakılmıyor. Üç beş sahte cidilerle eşelerimizi gözaltına aldılar. Bu süreç içerisinde yargılama yapılırken hiçbir zaman anlamadan dinlemeden hüküm vererek cezalandırdılar. Hepimizin bilindiği gibi yakınlarımız hızlandırılmış yargı vasıtası ile savunma hakları ellerinden alınmış, delillerin değerlendirilmesi safhası atlatarak 20- 18- 16 şar yıl hapis cezalarını almışlardır. Bunun Yargıtay safhası var denilerek davanın uzaması sonucu yakınlarımız ve eşlerimiz haksız yere önceden mahkum edilmiştir. Biz bu dava sürecinde amirallere suikast, Poyrazköy, askeri casusluk ve şantaj davalarında da olduğu gibi halkımızın desteğini arkamızda görmedik. Oysa bu davalar sadece biz askeri yakınlarına değil Türkiye’nin davasıdır ve asrın iftirasıdır” dedi. Nilüfer Çetin “savcının bir açıklamasını şu şekilde açıkladı. Biz Şike davasının da balyoz davası gibi 2-3 ayda unutulacağını sandık sözü kanun kanıtıdır” dedi.

Nilüfer Çetin “13 Aralıktaki Ergenekon davası için Silivri de olmayı oradaki, aydınlara askerlere ve gazetecilere gereken desteği vermek üzere bizimle birlikte olması ve bu haksız yargıya karşı koymak için gerekli desteği birlikte verelim. Bizler sadece adil yargı istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı. Bu alanda eylem yapan Vardiya Bizde Platformu yöneticileri yanı sıra İşçi Partisi yöneticileri de Nasıl Kazanacağımızı Gördük adlı dergiyi dağıttılar. Dağıtılan bu dergilere sesiz de olsa tepki veren vatandaşlar tek kelime ile koyun can derdinde kasap et derdinde diyerek tepki verdiler.

BİRDE BALYOZ MAĞDURU BİR ANNEYE KULAK VERİN

Deniz Kurmay Albay Derya Ön’ün annesi Hayriye Ön oğlunun fotoğrafını kucağında eylem yaparken şu açıklamayı yaptı. Hayriye Ön “benim oğlum 2 listede adı geçtiği ve İsrail de tatbikatta bulunduğu sırada iddia edilen bir toplantıya katıldı gerekçesi ile 16 yıl hapse mahkum edildi. Bir anne bin bir zahmetle büyüttüğü evladının Mesnetsiz idea ile sahte delillerle 16 yılının çalınmış olmasını hazmetmenin imkansız olduğunu hiç kimse inkar edemez. Ben eşimi 2 yıl önce kanserden kaybettiğimde 2 Çocuğunu devlet görevi olarak yurt dışına bir anne olarak acımı bir başıma çektim ve içime gömdüm. Tam oğlum yurt dışında döndü diye sevinecekken savcılığa çağrıldığını öğrendim. Eşimin ölüm yıl dönümün birinci haftasında oğlumu devlete esir verdim. Ben burada hangi acıyı yaşayacağımı bilemedim. 15 aydır ceza evinde olan oğlumu 4 bayramı ceza evinde ziyaretle geçirdim. Ben bu durumda tüm annelere sabır dilerken hala bir yerlerde adalete duyduğumuz güveni sarsmayacak gerçek veriler doğrultusunda karar verebilecek birilerin olduğuna yönelik inancımı koruyorum” dedi.

 

Emekli Tüm Amiral Fikret Güneş’in eşi Manolya Güneş “biz bu günden önce İstanbul Beşiktaş ta bu eylemi yapıyoruz. Fakat eşimin görev yeri burası olması ve buradaki arkadaşlarımla birlikte bu gün burada bu eyleme katıldım. Benim eşim devlette 40 yılını vererek görev yaptı. Bu görevin ardından emekli oldu. Ergenekon davasından dolayı eşimin tek bir yerde ismi olması ve bu isimden dolayı sahte belgeler düzenleyerek 16 yıl mahküm ettiler. İşte ben burada bunu açıklamak isterim yargı veya hukuk hiç biri yok oldu. Yalnızca şu anda linç olayına tanık oluyoruz. Çünkü mahkeme bilirkişi raporlarını görmek istemediği gibi tanıkları da dinlemiyor. Nerde kaldı yargı. Nerde kaldı Hukuk diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑