Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

CHP’den 10 Ocak mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı İsmet İşeri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Çalışan gazetecilere selam olsun” dedi

9 Ocak 2013 Saat: 21:08
CHP’den 10 Ocak mesajı
CHP’den 10 Ocak mesajı

CHP’den 10 Ocak mesajı

 

“BASIN HÜRDÜR SANSÜR EDİLEMEZ “ 

CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, yayımladığı kutlama mesajında, özetle şu görüşlere verdi: “Dünyanın en büyük ülkelerinden Türkiye’de; Anayasa der ki, “Basın Hürdür Sansür Edilemez“  Siyasi iktidar diyor ki; Anayasa rafta dursun! Ülkemiz yüz tutuklu gazeteciyle yeni bir rekora imza attı. Özgür basın anlayışını içine sindiremeyen iktidar yandaş medya istiyor. Bu hangi demokrasi anlayışıyla bağdaşır? Gerçek gazetecilik yapanlar cezalandırılıyor. Onları suçlayarak, cezalandırmakla kendi sonlarını çabuklaştıracaklardır. Bugün çalışan gazetecilerin yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda hiç bir adım atmayan bir hükümet var.

Bugün, bu anlamlı gününüzü daha paylaşımcı ve gönül huzuru ile kutlanılmasını isterdik. Ancak; bu anlayıştaki bir iktidarla bunu yaşamak maalesef mümkün değildir. Gerçek basın özgürlüğü; Türk halkının özgürlük mücadelesinin ayrılmaz bir parçasıdır.     

 

“GAZETECİLER YOL GÖSTERİCİ OLMALI”

Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin, özgür ve tarafsız basının varlığı ile olabileceğini hepimiz biliyoruz. Basın çalışanları, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri gelince, canını ortaya koyarak görev yaparken;  sorunlarının çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları, görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacak önemli adımlardır. Basının görevini yaparken, hukukun evrensel ilkelerinden sapmaması ve kişi haklarına saygıyı asla ihmal etmemesi gerekmektedir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bugün bu değerleri zedeleyen bir hükümetle karşı karşıyayız!

 

“HAPİSTEKİ GAZETECİLER HER GÜN ARTIYOR”

Medyayı susturmak aynı zamanda herkesin dilini kesmek demektir. Dilsiz demokrasi de örtülü diktatörlüktür. Böyle bir rejim, 12 Eylül sıkıyönetim döneminde yaşanmayan bir tablonun oluşmasını sağladı. Hapishanedeki gazeteci sayısının azlığı, ya da çokluğu ile demokrasi ölçülüyorsa, bizim ülkemizde demokrasi yoktur. AKP bu konuda dünya çapında rekora imza attı. Hapiste gazeteci sayısında dünya ikincisiyiz.  10 Ocak 2013 Türkiye’si basın özgürlüğü açısından, 10 Ocak 1961Türkiyesi'nin gerisinde. Bu ayıbı bu toplum kaldıramaz. Kaldıramıyor. Bu ayıbı ,tarihimizden silip atmalıyız. (Hükümeti eleştiren  yazı yazdın mı doğru Silivri'ye...)

Çalışan gazetecilerin sorunlarına ve basın özgürlüğüne, ivedi olarak çözüm bulunması dileklerimizle, değerli basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini kutluyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑