Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Türk Eğitim-Sen CHP’den destek istedi

Türk Eğitim-Sen Gölcük Temsilcisi Yaşar Tokay, Mehmet Bayraktar, Nurettin Aylan ve Fatih Çınar, ilçemizdeki seri ziyaretlerini sürdürmeye devam ederken, geçtiğimiz Cuma gününü siyasi partilere ayırdılar.

13 Ocak 2013 Saat: 19:15
Türk Eğitim-Sen CHP’den destek istedi
Türk Eğitim-Sen CHP’den destek istedi

Türk Eğitim-Sen CHP’den destek istedi

Tokay ve ekibi, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe Başkanı İsmet İşeri ve yönetimini ziyaret etti

“KISIR ÇEKİŞMELER ZARAR VERİYOR”

CHP yönetimine nezaket ziyaretinde bulunan, Türk Eğitim-Sen Gölcük Temsilcisi Yaşar Tokay ve yönetimi, CHP ziyaretinde eğitim sisteminde yaşan sıkıntıları dile getirdi. Tokay, Başkan İşeri ve yönetimine yaptığı açıklamada, “Siyasi faaliyetler büyük hedefler ve uzun soluklu projelerle ekonomik, sosyal hayatı düzenlemesi gerekiyor. Kısır çekişmeden uzak, toplumun sorun ve ihtiyaçlarını belirleyip ülkede gereken değişim ve gelişimi gerçekleştirme iradesini ortaya koymalıdır. Siyasetin ortak akılla çalışması gereken ana temel unsurlardan biri de eğitim öğretim meseleleridir” dedi.

“ARAYIŞLAR MANTIKLI OLMALI”

Tokay, eğitimdeki sıkıntıların diz boyu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Eğitimdeki arayışların akla bilime, çağa ve teknolojiye uygun olmasını bekliyoruz. Bu konuya eğilenler meseleye parti üstü bakarsa daha iyi sonuçlar doğurur. Akademisyen uzman ve eğitimcilerden farklı bakış açılarını da değerlendirerek ortak doğruyu yakalamanın bu ülke için bir zorunluluk olduğunu düşünüyoruz. Sistemle sürekli oynamanın yarattığı sorunların faturası da, bu işini yükünü çeken eğitimcilere öğrencilere ve velilere velhasıl tüm ülkeye çıkmaktadır.”

İŞERİ’DEN EĞİTİMCİLERE DESTEK

CHP İlçe Başkanı işeri de, eğitimcilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Toplumsal faaliyetlerde sendikalarda görev almak, büyük özveri gerektiriyor. Bu nedenle sizleri tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Hak ve özgürlük mücadelesinde, sendikal faaliyetlerin sınırlı olduğunu belirterek, “Bugün iş aş bekleyen vatandaşların, diğer partilerde üye olup olmadığı işini aşını etkiliyorsa ülkemizin daha çok yol kat etmesi gerekiyor” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑