Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Erdurmuş, “Terörü AK Parti tetikliyor”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Necati Erdurmuş, AK Parti Hükümetinin İmralı ile yapılan görüşmelerle ilgili bir değerlendirme bulunarak, “Terörü AK Parti tetikliyor” dedi

13 Ocak 2013 Saat: 19:24
Erdurmuş, “Terörü AK Parti tetikliyor”
Erdurmuş, “Terörü AK Parti tetikliyor”

Erdurmuş, “Terörü AK Parti tetikliyor”

“ŞEHİT SAYISI HER YIL ARTIYOR”

MHP İlçe Başkanı Necati Erdurmuş, 2002 yılında biten terörün AK Parti hükümeti ile arttığını belirterek, “2002 Yılında terör bitmişken bu hükümet döneminde tekrar tırmanışa geçmiştir. 2001 yılında teröre verilen hiç şehidimiz yokken 2002 yılında 13, 2003 yılında 21, 2004 yılında 73, 2005 yılında 92, 2006 yılında 121, 2007 yılında 118, 2008 yılında 150, 2009 yılında 135, 2010 yılında 141, 2011 yılında 141 şehit verilmiştir ve hala devam ediyor” dedi. AK Parti hükümetinin terörle mücadele etmek yerine, müzakere ettiğini belirten Başkan Erdurmuş, “Bu hükümet okyanus ötesinden aldığı talimat gereği, terörle mücadele değil müzakere etmektedir. Eğer etkili mücadele edilmiş olsaydı, şimdiye terör sorunu diye bir sorun olmazdı” dedi. Başkan Erdurmuş, konuşmasına şöyle devam etti:

“SOMUT ÇÖZÜM NEDİR?”

“Pensilvanya’da ABD’ye uşaklık yapan Fettullah Gülen Efendi, “Sulh için milli onur, gurur ayaklar altına alınmamak kaydıyla, o mefküreye saygı devam ettiği sürece bence elde öpülür, etekte” buyurmuştur. Bizde ona ve hükümetine soruyoruz. Somut çözüm sizce nedir? Terör örgütünü ve meclisteki temsilcilerinin nihai isteği olan, sözde bağımsız Kürdistan mıdır? Bölücü başı ile masaya oturulduğunda hangi taahhütlerde bulunulmuştur. Üniter Devlet yapısı, teröristlere taviz verilerek nasıl korunacaktır. Çözümle sadece örgütün silah bıraktırılması kastediliyorsa, hangi niyetler karşılığında bu yapılacaktır. Sürecin devamında bölücü örgütten ilk aşamada geleceği kesin olan özerklik talebi, rejimin ve anayasanın neresine sığdırılacaktır. Bunları millete açıklayınız.”

“HÜKÜMET BEBEK KATİLERİNİN OYUNCAĞI”

Öcalan’ın 6 maddelik talebi ile ilgili açıklama yapan Başkan Erdurmuş, Bununla birlikte MİT ile yapılan diyalog sonrası, İmralı’da Ahmet Türk ve Ayla Akat Ata ile görüşen Öcalan’ın 6 maddelik talep listesinin ortaya çıktığını söyledi. Erdurmuş “Ahmet Türk’ün “devleti zorlamaz” dediği “BDP’nin üst yönetimi ile paylaştığı Öcalan’ın 6 maddelik talebi çatışmazlık zemini hazırlanmalı. Anadilde savunmaya yönelik düzenleme yapılmalı, 4. yargı paketinde şiddete bulaşmayanlara tahliye için düzenleme yapılmalı. Ağır hasta olduğunu belgeleyenler bırakılmalı. İmrali ziyaretleri kolaylaştırılmalı, orta vadede kamu hazır hale gelince ev hapsi gündeme getirilmeli. Kandil’de ki PKK yöneticileri ile Erbil’de toplantı yapılarak bilgilendirme olmalı. PKK’nın kademeli olarak geri çekilmesinin ortamı hazırlanmalı ve güçlerin ülke dışına çıkmasına izin verilmelidir. DTK daimi Meclisi üç ara dönem 4. toplantısının sonuç bildirgesine göre Kürt sorununu çözümünde tek muhatabı Öcalan olduğu vurgusu yapılmıştır. DTK Bildirgesinde sorun Öcalan ile yürütülecek diyalog ve Müzakerelerle çözüleceği” net bir şekilde ortaya konmuştur.

Bu hükümet teröre teslim olmuş bebek katilerinin oyuncağı olmuştur. Millet din dil tarih kültür ve ülkü bağları ile birbirine bağlı topluluktur. Millet vardır, Milliyetçilikte var olacaktır. Mesele Türk cihan hakimiyeti ülküsünden nizamı aleme yürüyen Türk’e selam olsun dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑